Skocz do zawartości

pomóżcie dobrać stereo


chicharito

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie. W niedalekiej przyszłości zamierzam kupić coś do słuchania, tzn. wzmacniacz, odtwarzacz cd i
kolumny podłogowe.

Kolumny mogą być odsunięte do 50cm od ściany a już najlepiej by było gdyby miały wyloty z przodu

Do września roku 2012 słuchałem muzyki przeważnie z komputera na głośnikach Logitech 5.1,a od tamtej pory do dziś z laptopa
Muzyka jakiej słucham jest różna. I dlatego łatwiej będzie napisać czego nie słucham. Ostrego metalu, hip hopu, techno i disco polo.

Ciężko mi określić dźwięk jaki by mnie interesował, gdyż nigdy mnie to nie zastanawiało. Ale, z muzy jakiej słucham, to
wydaje mi się że zapewne taki by było słychać dobrze wokale, i nie było piskliwie. By bas nie dudnił.
Raczej żywo, instrumenty dawały radę muzykalnie zagrać. Też raczej na maxa słuchać nie będę, więc może to być taka mała
dodatkowa podpowiedź.

Pokój ma 16m2 a do sufitu około 3 metry.

Na kablach głośnikowych i na Interkonektach również się nie znam, więc tu też liczę na waszą pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie potrafisz określić swoich preferencji brzmieniowych. A Twoje propozycje są od sasa do lasa. Oczywiście chyba rozumiem dlaczego chcesz nowy sprzęt. Pewnie ze względu na możliwość posłuchania w salonie audio. Inaczej szkoda było by było się ograniczać kupując znacznie słabiej grające nowe a mając możliwość nabyć używane, ale lepiej grające i pewnie lepiej wykonane (często) ale z drugiej ręki.
Dlatego wstępnie proponuję pojechać jednak po uprzednim umówieniu się na odsłuch do salonu i tam sprecyzować swoje gusta.
Później można by tu na forum podyskutować, co warto kupić. Poza tym jeśli wiedziałbyś w przybliżeniu czego chcesz, to niektóre salony wypożyczają sprzęt do domu. A niektóre nawet wysyłają sprzęt na odsłuch (jak salon Q21).
Z Twoich propozycji, to ja mogę wybrać sprzęt dla siebie (pomijając, że za taką kasę nowego bym nie kupił) ale czy on będzie grał równie dobrze dla Ciebie? Być może mamy skrajnie różne upodobania brzmieniowe?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
zacznę od wyboru, odsłuchów - jeśli ustalimy pewne konfiguracje przynajmniej teoretycznie dobrane pod Twoje preferencje, nie ma problemu aby wysłać urządzenia i kolumny na odsłuch. Taki odsłuch będzie dodatkowo dla Ciebie najbardziej wiarygodny, gdyż dokonasz go spokojnie w Twoim pomieszczeniu odsłuchowym, gdzie niestety akustyka odgywa bardzo dużą rolę.

Wszelkie szczegóły jednak łatwiej będzie ustalić telefonicznie.

Wracając do konkretów, z mojego doświadczenia przy podanym budżecie zbudowałbym system oparty na elektronice NAD C326BEE / C546BEE oraz zestawie kolumn Audio Academy Phoebe III. Całość okablowałbym polskimi kablami Albedo - głośnikowy Albedo Blue i interkonekt Albedo Begining lub jeśli budżet pozwoli także Albedo Blue. Będzie to moim zdaniem najbardziej zaawansowany brzmieniowo system, którego jakość i charakterystyka brzmieniowa w pełni Cię usatysfakcjonują.

Czekam na kontakt, w przypadku pytań oczywiście służe pomocą. W sprawie konfiguracji gdybyś kontaktował się z nami telefonicznie, rozmawiaj z Rafałem.


Cytat

Witam wszystkich serdecznie. W niedalekiej przyszłości zamierzam kupić coś do słuchania, tzn. wzmacniacz, odtwarzacz cd i
kolumny podłogowe. Sprzęt tylko nowy mnie interesuje. Za kolumny do max 4k mogę wydać.
I tak sobie wytypowałem:

Denon PMA-520AE + DCD-520AE
Marantz PM 5004 + CD 5004
NAD C326BEE + C515BEE
Pioneer A-30 + PD-30 ewentualnie PD -50 (po recenzji w jednym z miesięczników to mój faworyt)
Yamaha A-S500 + CD-S300

Myślałem też nad takim sprzętem jak: Advance Acoustic MAX 150 + MCX 300, Music Hall A15.2 + CD 15.2,
tylko że w mojej okolicy ciężko trafić zestawy tych firm niestety.

kolumny podłogowe, mam takie typy:

Monitor Audio BX5 lub Monitor Audio BX6
Taga Platinum F
KEF iO7SE lub KEF Q500
Dali Zensor 5 lub Dali Zensor 7
Mission e34
AUDIO ACADEMY PHOEBE III
Q-Acoustic 2050
Roth Audio OLI 40


Kolumny mogą być odsunięte do 50cm od ściany a już najlepiej by było gdyby miały wyloty z przodu

Do września roku 2012 słuchałem muzyki przeważnie z komputera na głośnikach Logitech 5.1,a od tamtej pory do dziś z laptopa
Teraz słuchać będę tylko płyt CD a z czasem może dokupie jakiś odtwarzacz strumieniowy i dlatego potrzebuję waszej pomocy.
Muzyka jakiej słucham jest różna. I tak dla z obrazowania tego, to napiszę różne zespoły muzyczne które mieszczą sie w tych
granicach. Diana Krall, Tomasz Stańko (jazz), muzyka lat 80 i 90 ABBA, Boney M, Modern Talking, Sandra, Aha itp.
pop typu Celine Dion, Madonna, Roxette, rock typu Def Leppard, Pink Floyd, po zespoły pokroju Linkin Park, POD, Papa Roach,
Metallica, Nightwish, Scorpions, Within Temptation, Europe, i muzyka typu Era, Enigma, Hevia, Andreas vollenweider.
Słucham też muzyki religijnej pokroju TGD i Deus Meus.

Ciężko mi określić dźwięk jaki by mnie interesował, gdyż nigdy mnie to nie zastanawiało. Ale, z muzy jakiej słucham, to
wydaje mi się że zapewne taki by było słychać dobrze wokale, i nie było piskliwie. By bas nie dudnił.
Raczej żywo, instrumenty dawały radę muzykalnie zagrać. Też raczej na maxa słuchać nie będę, więc może to być taka mała
dodatkowa podpowiedź.

Pokój ma 16m2 a do sufitu około 3 metry.

Na kablach głośnikowych i na Interkonektach również się nie znam, więc tu też liczę na waszą pomoc. Ale tak do 800 pln
mogę na nie wydać. One ewentualnie mogą być używane.


PS. Jestem osobą niepełnosprawną, poruszam się na wózku inwalidzkim, i nie piszę tego by mi ktoś współczuł ale byście mi
pomogli , gdyż nie wszędzie dam radę zajechać i posłuchać.

Ten salon mam w miarę blisko i raczej tam zacznę odsłuchy
http://www.panasonic.gliwice.pl/


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...