Skocz do zawartości

Monitor audio BX5 czy dobra cena?


antek

Recommended Posts

Witaj,
jeśli kolumny są fabrycznie nowe, to oferta jest atrakcyjna.
Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że połączenie jasnego i ostrego amplitunera Onkyo TX-NR515 z także bardzo szczegółowymi kolumnami jakimi są Monitor Audio serii Bx zaoferuje brzmienie jasne, szczegółowe, trochę ostre co może powodować dyskomfort podczas dłuższych odsłuchów. Jeśli zestaw ten będziesz także wykorzystywany do odsłuchów muzyki, lepiej sprawdzą się kolumny o charakterystyce cieplejszej, spokojniejsze np. Tannoy Mercury V4, Indiana Line Tesi lub nawet Indiana Line Nota oraz trochę droższe, ale moim zdaniem wyraźnie lepsze Xavian Delizia i Audio Acadey Phoebe III.

Podaj proszę jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie oraz jaki maksymalnie budżet chcesz przeznaczyć na zakup kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,
jeśli kolumny są fabrycznie nowe, to oferta jest atrakcyjna.
Musisz jednak zdawaćPomieszxrawę, że połączenie jasnego i ostrego amplitunera Onkyo TX-NR515 z także bardzo szczegółowymi kolumnami jakimi są Monitor Audio serii Bx zaoferuje brzmienie jasne, szczegółowe, trochę ostre co może powodować dyskomfort podczas dłuższych odsłuchów. Jeśli zestaw ten będziesz także wykorzystywany do odsłuchów muzyki, lepiej sprawdzą się kolumny o charakterystyce cieplejszej, spokojniejsze np. Tannoy Mercury V4, Indiana Line Tesi lub nawet Indiana Line Nota oraz trochę droższe, ale moim zdaniem wyraźnie lepsze Xavian Delizia i Audio Acadey Phoebe III.

Podaj proszę jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie oraz jaki maksymalnie budżet chcesz przeznaczyć na zakup kolumn.



Dzięki ze ktoś w końcu odp. Tez tak myślałem tzn ostry amp i jasne kolumny tak nie bardzo hmm - jeszcze mogę zamienić onkyo na denona 1713 powinien trochę ocieplic te kolumny ewentualnie wziąć tannoye v4 które tez są w dobrej cenie ok 1450zl za pare.
Jeśli chodzi o moje muzyczne preferencje to głównie rock, blues i gitarowy jazz. Lubie głęboki bas, chciałbym aby kolumny mogły zejść dość nisko. Pomieszczenie ok 18m2 budżet max. 1800zl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W takim razie proponuję konfigurację opartą na amplitunerze Denon AVR-1713 oraz zestawie kolumn Indiana Line Nora 550. Konfiguracja taka będzie najbardziej odpowiadała moim zdaniem Twoim preferencjom.
Jeśli będziesz chciał, przygotuję Ci ofertę cenową na taki zestaw, daj znać na priv



Czy naprawdę ten Denon będzie lepszy od mojego on kyo do słuchania muzyki? Ja głównie ampli stosuje do kina ale muzyczke tez chciałbym moc puścić i się nie denerwowac ze nie gra. Jak zwykle forum komplikuje mi sprawę icon_wink.gif Jeszcze jedno czy ten Denon to nie jest ogólnie słabszy sprzęt? Brak mu kilku funkcji które on kyo posiada? Q21 daj znać na priv jaka była by cena za wymieniony zestaw i jak jest różnica miedzy 550 a 560. Dzieki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana Line Tesi 560 w stosunku do Nota 550 grają bardziej ciepło, bardziej środkiem pasma, miękkim i głębszym basem i łagodniej w górze pasma. Brzmienie jest jeszcze bardziej relaksujące. Teoretycznie Tesi jest kolumną lepszą od Nota, w praktyce jednak są to kolumny grające trochę innym dźwiękiem i wybór zależy od indywidualnych preferencji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam,

Moj pokoj to 25m2 (prostokatny), muzyki slucham przeroznej, sprzet bedzie uzywany do 30%muza, 30%film oraz 30%ps3.

Chce rowniez kupic cos podobnego, co w tym watku, mianowice Denon avr-1713 + Monitor Audio bx5 lub Indiana Line NOTA 550.
Bylem dzisiaj na odsluchu i powiem szczerze, ze Indiana naprawde fajnie zabrzmialy, ale nie wiem czy jednak Monitor Audio to nie Monitor Audio.


Prosze o porade...

p.s. dostawaca rowniez zapronowal mi nastepce avr-1713, mianowice avr-x1000. Czy wiecie jakie sa roznice i czy warto inwestowac dodatkowe 200zl?

Pozdrawiam, Marcin.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Indiana Line Tesi 560 w stosunku do Nota 550 grają bardziej ciepło, bardziej środkiem pasma, miękkim i głębszym basem


Aha, jasne, pięknie ściemniasz. Ludzie tu sobie myślą, że uczciwie doradzasz a chodzi tylko żeby złapać jelenia na te "rady" i udawaną wiedzę. Od razu widać, że nie porównywałeś tych kolumn. Lepiej nic nie pisać, zamiast pisać bzdury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...