Skocz do zawartości

kolumny i wzmacniacz do 600


pawel46

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie, gdyż jest to mój pierwszy post na forum. Wiem że podobnych wątków było dużo, ale linki wygasły i nie stanowią one teraz żadnej wartości. Moje pytanie: Mam do dyspozycji 600 zl. Chcę kupić głośniki i wzmacnoacz lub głośniki z wbudowanem wzmacniaczem. Zastanawiałem się nad solo7c, gdyz jest duźo dobrych opini na ich temat. Czy macie jakieś propozycje takich kombinacji? Słucham w pokoju 20m2. Dodam, że głośniki muszą być nowe, wzmacniacz nie.
Z góry dziękuje za udzieloną pomoc, gdyż w tym temacie jestem zielony
Pozdrawiam wszystkich icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nowe to w takim razie faktycznie Microlab Solo7c będą chyba najlepsze.
Poza tym to nie jest sprzęt HI-FI tylko zwykłe głośniki PC do których wzmacniacza niepotrzebujesz.
Mają już swój jakiś badziewny chiński wbudowany.
Jak chcesz jakieś pod osobny wzmacniacz to z tych najtańszych znam tylko Pure Acoustics.
Raz ich słuchałem i tyłka nie urywają ale nie ma się czego spodziewać w takim przedziale cenowym. Bas całkiem całkiem.
http://allegro.pl/pure-acoustics-supernova...3159006410.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym wzmacniaczu w solo7c wiem, ale rzeczywiście jest on taki beznadziejny? A gdybyś miał teraz wybierać pomiędzy solo 7c a używkami kolumnami i używanym wzmakiem, to co byś wybrał? Co ogólnie lepiej zagra? Słuchać będe głównie rocka i muzyki klasycznej. Do takiego zestawu mam zamiar dokupić otwarzacz cd (uzywany) do 200 zł. Czy w takiej konfiguracji rzeczywiście uzywane kolumny i wzmak zagrają lepiej? I jeszcze jedno pytanie czy będzie duża różnica w dźwięku w porównaniu do JVC Ux-tb30(mam taki aktualnie, ale przeszkadza mi trochę jakość dżwięku, brak złącz AUX i brak korektora)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny T+A PP 140, bardzo podobnie zbudowane jak Arcusy TS45 , o których szerzej w necie można poczytać. ( montowane był praktycznie te same głośniki, tylko zamiast vify D26 była D25, no i średniotonowy czasami był od ITT )
Szczegółowe jasne brzmienie z punktowym szybkim basem. Kolumny super jak na taką cenę.
Na górze siedzi Vifa d26, środek to chyba vifa c13, a niskotonowy to vifa M21 lub Seas, różnie montowali.
Do tego jakiś ciepły wzmacniacz i masz fajny zestaw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polece Ci TS45 z prostej przyczyny- nie ma ich nigdzie do kupienia. Na tych T+A się nie zawiedziesz, ręcze za to, tylko musisz mieć odpowiednio ciepły wzmacniacz i tu nie wiem co ci polecić, bo większość które znam o takim zarysie brzmieniowym pracują od 8Ohm.. Ten Pioneer kompletnie się do nich nie nadaje, miałbyś niezłą sieczke. Solówki może są i dobre, ale dla ludzi z komputerowych for gdzie najczęściej nic pełnowartościowego nie słyszana a przeważającym gatunkiem jest muzyka popularna. Odpuśc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy lepiej kupić nowe kolumny Koda av-720 czy używane scherzo lub voyager 200? Gdyby za ok. Miesiąc była jeszcze jakaś oferta tych t+a to pewnie bym wziął, ale obawiam się że oferty mogą się skończyć. Jeśli jest ktoś, kto miał porównanie lub coś wie na temat tych kolumn to proszę o odp. Będę bardzo wdzięczny icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wzmacniacz do 300zł. do takich kolumn (T+A) jest trudniej osiągalny niż znalezienie białego kruka albo dobrego wina poniżej 10zł.
Amplituner Nakamiochi z serii TA-E... albo Fine Arts by Grundig (raczej V3 niż V1) są praktycznie nie do zdobycia.
Denon PMA 860 pójdzie chyba wyżej http://allegro.pl/wzmacniacz-denon-pma-860...3168594150.html
A Kenwooda z serii KA 7XXX też nie widzę.
Tak dobrych kolumn byle g... nie napędzisz. Owszem są jakieś mocne Onkyo itp. ale brzmienie takie, że uszy więdną.
Cytat

Czy lepiej kupić nowe kolumny Koda av-720 czy używane scherzo lub voyager 200?


Te kolumny przy ww są jak Daewoo przy Audi. Już wolałbym te polecane przez Celdura.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu one są lepsze? Na pewno nie wynika to z ceny gdyż tannoye są 2x droższe. Czy takie kolumny, które mają z 25 lat wytrzymają kolejne 10? I ile one kosztowały gdy weszły na rynek? A gdyby do wzmacniacza dołożyć jeszcze ze stówe lub dwie to znalazłoby się coś? I czy będzie zauważalna różnica pomiędzy tym JVC co podałem wcześniej?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś redaktor znanego pisma audio (nie pamiętam kto i gdzie) napisał kiedyś, że dobre kolumny starzeją się głównie moralnie.
Jeśli grały 25lat, to nie wiem czy pograją drugie tyle, ale nie wykluczone. W kolumnach sypią się raczej nie membrany, ale zawieszenia (resory). Szczególnie te piankowe. Gumowe bardzo rzadko. Oczywiście można to wymienić a koszty nie są duże.
A co do ceny, to nowsze sprzęty są często sporo droższe niż te dużo starsze. Ale to nie znaczy, że są lepsze.
Najnowsze paździerzowe kolumny są jeszcze droższe. Czy to oznacza, że są jeszcze lepsze?
Lepsze kolumny, to takie, które lepiej grają. Często tez mają lepszej jakości głośniki (zwrotnicę, obudowę).
Oczywiście możesz nie wierzyć i mieć swoje zdanie na ten temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgadzam z przedmówcą.! icon_lol.gif

U mnie w domu od wielu lat grają kolumny Montan 2 firmy Quadral. Kilkakrotne próby wymiany na nowe i "lepsze" skończuły się na szybkim rozstaniu z nowymi, które w sklepie czy u kolegi wydawły się grać lepiej lecz nie wytrzymywały bepośredniego porównania po podłączeniu do mojego zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety będę zmuszony jednak kupić sprzęt nowy, tylko że mam na to budżet ok.2000 zł. I tu moje pytanie: Czy polecacie jakieś zestawy(ampli+cd+kolumny lub wzmak+cd+tuner+kolumny) do tej ceny? Najlepiej stereo, a nie KD. Ja zastanawiałem się nad amplitunerem yamaha r-s300, jakimś tanim odtwarzaczem auna(tym za niecałe 400) i kolumnami, tylko nie wiem jakimi. Możecie coś polecić, będę bardzo wdzięczny:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...