Skocz do zawartości

Jakie kolumny kupic?


Greem

Recommended Posts

Witam.
Jako ze zielony jestem w temacie jesli chodzi o dobor kolumn jaki i cen zestawow to mam problem.
Potrzebuje jakies kolumny do wzmacniacza Pioneer A-443.
Wydac moge max 500 zł w tym przesyłka.

Slucham glownie muzyki clubowej (dance, house, electro house)
Pokoj o wymiarach ok. 28 m2

Najlepiej gdyby ktos mogl podac jakies aukcje z allegro bo samemu to tylko znalazlem takie cos: http://allegro.pl/altus-110-jedyne-takie-n...3180921165.html i nie wiem czy nie sa za drogie (nie che przeplacic)
Myslalem tez nad tymi: http://allegro.pl/mb-quart-390-solidne-i-c...3178315587.html

Co sadzicie?? Warto kupic jakies z tych ktore podalem czy moze cos lepszego jest pod moj wzmacniacz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zielony w temacie powinieneś przyjąć nick Green a nie Greem icon_lol.gif to taki mały żart na początek dla przełamania lodów.
Oczywiście im dalej w las tym więcej drzew icon_wink.gif I to nie do końca jest żart.
Masz wzmacniacz dość charakterystycznie grający. Podłączenie do nich wydziwaczonych w brzmieniu Altusów 110 da dźwięk taki, ze każdy średnio słyszący człowiek ucieknie w popłochu.
Przypadkowo chyba podałeś link do MB Quart 390. W porównaniu do Altusów, to naprawdę niezłe kolumny w tej cenie. Nawet z tymi wgniecionymi nakładkami przeciwpyłowymi w głośnikach średnio-tonowych. Ale to nie powinno wpłynąć na dźwięk. Można te wgniecenia wyciągnąć zasysając ustami albo odkurzaczem (rura o okrągłym przekroju - dostawiasz rurę, dotykając nakładki, włączasz odkurzacz na chwilę, wyłączasz odkurzacz, odstawiasz rurę i patrzysz na efekt - ręka nie może drgnąć, bo wyrwiesz nakładkę albo membranę a kolejność musi być taka jak napisałem. Patrzysz na efekt.
By dobrze zagrały potrzebne są solidne, masywne standy (podstawki) o takiej wysokości, by głośnik wysoko-tonowy znalazł się na wysokości uszu siedzącego słuchacza.
Za 500zł naprawdę trudno kupić coś dobrego do 28m2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem bardzo fajne biorąc pod uwagę cenę. O ile oczywiście Greem jesteś nastawiony na słuchanie muzyki z dobrą (w miarę środków) jakością brzmienia a nie wielkim BBBBBBUUUUUMMMMM!!!
A kolumny powinny być dopasowanie nie tylko do wzmacniacza ale przede wszystkim do pomieszczenia i Twojego gustu.
Możesz opisać jakie brzmienie lubisz, jak ma grać, jaką barwą dźwięku? Jasno, ostro, konturowo, sucho, czy ciemniej, bardziej miękko z dobrym wypełnieniem średnicy, soczyście. A niskie tony duże, zwaliste, napompowane, czy raczej szybkie, dobrze oddające rytm?
Jeśli nie wiesz, nie pisz. Albo spróbuj własnymi słowami. Choć w tym budżecie do 28m2 i tak wielkiego wyboru nie ma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieli o nas. A obiecywali. Obiecanki cycanki icon_wink.gif Konkurencja nie zasypia gruszek w popiele. Mają nową, nowoczesną stronę.
A nadredaktor Stryjecki sam dba o forumowiczów. Dziś mi odblokował hasło i cieszył się, że wróciłem na forum.
Mnie to co jest w Audio akurat odpowiada i wolałbym tu głownie się udzielać, ale... .
Nie odpowiada mi natomiast podejście Redakcji do forum i forumowiczów. Totalna olewka.
To ma być wiodące pismo o tematyce Audio? A forum jest przecież w znacznej mierze wizytówką takiego periodyku.
Aż dziw bierze, że AUDIO jest członkiem panelu EISA icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mamy identyczne spostrzeżenia.
Czytałem je kilka razy. Muszę powiedzieć, że w dziale stereo znalazłem tematy w których wypowiedzi niektórych użytkowników przykuwają uwagę głupotą. Są też pozytywy, jak ,,Klub Infinity Classics,, oraz ,,Klub Miłośników Sansui,, oraz wiele innych.
Cytat

Jest tam grupka wzajemnie adorujących się buców, którzy gotowi zakrzyczeć każdego, kto się z nimi nie zgadza.


Tak, znalazłem kilkakrotnie przejawy takich zachowań. Jest to tym bardziej smutne, że nie zawsze są one słuszne.
Na Audio jest kulturalnie i to mi się podoba. Sensowne rady, oraz fajna atmosfera, oczywiście dzięki Wszystkim, którzy to forum tworzą.
Redakcja powinna się postarać lepiej i wykazać nieco więcej zainteresowania. Też tak uważam. Szczególnie, że już od dawna się o tym mówi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...