Skocz do zawartości

Pomoc w doborze sprzętu


White

Recommended Posts

Witam,

Urządzam mieszkanie i planuję zakup sprzętu. Pokój, w którym chcę zainstalować sprzęt jest nieduży - ma około 4x4 metry. Słucham różnej muzyki, ale z przewagą rocka, bluesa i hardrocka. Znajomy zaproponował mi coś takiego:

Yamaha CD-C300
Amplituner R-S300
kolumny Yamaha NS-F150 Piano Black

Co sądzicie o tego typu zestawie? Budżet jest rzeczą wtórną, jestem w stanie wydać więcej niż za rzeczony zestaw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Kolega powyżej ma rację. Najlepszym rozwiązaniem do słuchania muzyki, jest wzmacniacz stereo. Zestaw który zaprezentowałeś, to niskie modele serii. Miałem Yamahę AS700, to już ma kopa. Kolejna sprawa to kolumny, też nie są to takie w które warto inwestować.
Zastanawiałeś się nad używanym sprzętem ?
Z takim budżetem, można skompletować dużo lepiej brzmiący zestaw. Trochę to dłużej potrwa, ale z pewnością otrzymasz dużo wyższą jakość brzmienia.
Zachęcam do zapoznania się z kilkoma wątkami o podobnej tematyce, znajdziesz ich tutaj sporo.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli zależy Ci na dobrym stereo, którego w najbliższym czasie nie będziesz zmieniał, proponowałbym Ci jednak trochę inną konfigurację. Napewno zdecydowanie skreśliłbym z listy kolumny Yamaha NS-F150, to typowa konstrukcja idealnie nadająca się do systemów kina domowego, w muzyce kiepsko sobie radzi.
Jeśli już chcesz pozostać przy elektronice Yamaha, namawiam na amplituner R-S500 do tego odtwarzacz CD-S300 oraz dobre kolumny podstawkowe. Idealnym rozwiązaniem (jeśli tylko budżet pozwoli) byłyby kolumny Paradigm Mini Monitor v.7 lub wyraźnie tańsze Monitor Audio Bx2. Jeśli chciałbyś jednak zdecydowanie pozostać przy konstrukcji wolnostojącej, zwróć proszę uwagę na Monitor Audio MR4 lub Kef C5.

Kwestia elektroniki - jeśli przy normalny budżecie miałbym zaproponować dobry zestaw, zdecydowanie namawiałbym na NAD C316BEE / C516BEE, to naprawdę inna klasa elektroniki.

Na koniec jeszcze jedna dobra konfiguracja - Cambridge Audio Topaz AM10 (lub jeśli amplituner to SR10), odtwarzacz Topaz CD10 oraz kolumny Indiana Linie Nota 550. Finansowo nie będzie dużo drożej niż Yamaha, natomiast brzmieniowo zupełnie inna klasa.

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy do naszego salonu. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,
jeśli zależy Ci na dobrym stereo, którego w najbliższym czasie nie będziesz zmieniał, proponowałbym Ci jednak trochę inną konfigurację. Napewno zdecydowanie skreśliłbym z listy kolumny Yamaha NS-F150, to typowa konstrukcja idealnie nadająca się do systemów kina domowego, w muzyce kiepsko sobie radzi.
Jeśli już chcesz pozostać przy elektronice Yamaha, namawiam na amplituner R-S500 do tego odtwarzacz CD-S300 oraz dobre kolumny podstawkowe. Idealnym rozwiązaniem (jeśli tylko budżet pozwoli) byłyby kolumny Paradigm Mini Monitor v.7 lub wyraźnie tańsze Monitor Audio Bx2. Jeśli chciałbyś jednak zdecydowanie pozostać przy konstrukcji wolnostojącej, zwróć proszę uwagę na Monitor Audio MR4 lub Kef C5.

Kwestia elektroniki - jeśli przy normalny budżecie miałbym zaproponować dobry zestaw, zdecydowanie namawiałbym na NAD C316BEE / C516BEE, to naprawdę inna klasa elektroniki.

Na koniec jeszcze jedna dobra konfiguracja - Cambridge Audio Topaz AM10 (lub jeśli amplituner to SR10), odtwarzacz Topaz CD10 oraz kolumny Indiana Linie Nota 550. Finansowo nie będzie dużo drożej niż Yamaha, natomiast brzmieniowo zupełnie inna klasa.

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy do naszego salonu. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.



A czy jeżeli chodzi o NAD-a jest jakiś wart uwagi amplituner? I czy tego NAD-a mogę połączyć z kolumnami, o których pisałeś powyżej (Paradigm Mini Monitor v.7, Monitor Audio Bx2 lub Monitor Audio MR4 lub Kef C5)? I jeszcze jedno: Twoim prywatnym zdaniem który z zestawów by s bardziej polecał NAD-a czy Cambridge?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja posiadam w chwili obecnej cd-s300, r-s500 (polecam dopłacić te 200-300zl) i mission mx5 (3 miesiące). Mogę powiedzieć, że gra to bardzo ładnie. Może nie tak jak sprzęty za 40 tys (choć to zależy do czego, do mojej muzyki (rock) taki sprzęt sie kompletnie nie nadawał, ale do instrumentalnej cudo nie z tej ziemi), ale całkiem dobrze jak na sprzęt za 4500 razem z kablami (mi udało się dużo utargować - bez RCA). I polecam kupic porządne kolumny a tańszy sprzęt. na sprzętach nie odczuwa się aż takiej różnicy dźwięku jak na kolumnach.

Nie wiem czemu wszyscy tacy sceptyczni do Yamahy. Tuner w r-s500 gra super. Łapie kompletnie wszystko z kawałka kabelka. Moc - strach to puszczać w takim pomieszczeniu bo też mam 4x4. A poza tym jak się kupi sprzęt to i tak rzadko się go głośno słucha (to chyba nie o to chodzi). Ja polecam jak najbardziej.

Miałem okazję słuchać innych sprzętów, głównie droższych i mi się nie podobały, ale nie dlatego, że grały jakoś gorzej. Po prostu grały inaczej. Tak więc Tobie może się spodobać coś innego.
Bez wycieczki do sklepu i conajmniej 2 godzinnego odsłuchu kilku sprzętów się nie obejdzie. Gdybym kupował dziś to sprzęt wziąłbym ten sam. Kolumny ewentualnie wymieniłbym na monitorki. Bo jednak podłogówki w takim pomieszczeniu nie koniecznie są potrzebne choć maja swój urok icon_biggrin.gif

I najważniejsze. Odradzam Kefy. Ja słuchałem C7 i dla mnie dźwięk był strasznie płaski.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim należy siebie określić. Poleganie na cudzych propozycjach / gustach może nam nie zagwarantować sukcesu. Na pewno podzielił bym sprzęty na tzw. 'grające' i 'nie grające'. Gatunki muzyki już mamy określone. Następnie co mi się podoba (tu pomogą odsłuchy różnego rodzaju sprzętu). Ważne są poprzednie sprzęty, które w życiu posiadaliśmy. Wiele razy dobierałem sprzęt na odległość przez telefon. Po określeniu ww informacji udaje się uzyskać zadowolenie.

Zapraszam na odsłuchy do Łodzi.

Pozdrawiam
Sebastian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...