Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereofoniczny do Magnat Supreme 2000


Celdur

Recommended Posts

18 m2. Trance, Dance, House, Smooth Jazz.
Za całość najlepiej 3000pln.
Rafał używki odpadają chcę wziąć wszystko z jednego sklepu w ratach.
Wysokich lotów nie są ale pewnie i tak zagrają 10x lepiej od moich logitech z-5500?
Z resztą z testów na tym portalu wynika że nie są wcale takie złe?
Z podobnych cen (trochę droższa) za 1 szt jest jeszcze Magnat Vector 207 Zagra lepiej / czyściej? bas też musi być dobry.
Ewentualnie może jeszcze Quantum 675.
Trzymajmy się w tym temacie marki Magnat żeby nie offtopować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3kzł można już złożyć naprawdę super grający używany zestaw zestaw a nie jakiś w którym wielkie STOP dla jakości zrobią popierdółki (przepraszam) typu Magnat Supreme. Można też złożyć nowy zestaw, ale będzie co najwyżej poprawnie grający, nic szczególnego.
Jeśli ma być jednak Magnat, nawet trochę lepszej klasy niż Supreme to kupiłbym używany wzmacniacz jak radzi Rafał.
A jeśli coś lepszego, to nie trzymałbym się Magnata. I co tu offtopowanie ma do rzeczy?
Zastanów się czego chcesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę dobrej jakości dźwięku + dobrego basiku ale nie dudniącego jak z mojego obecnego subwoofera.
Sprzęt musi być nietety nowy. Myślałem już też nad czymś tańszym od Taga Harmony, Mission, Tonsil, wharfedale. Do innych trochę musiałbym dołożyć.
Wiadomo że do 3k dużego wyboru nie będzie.
Nadal chodzą mi po głowie Dali Zensor 7 + jakiś niedrogi wzmacniacz żeby nie przekroczyć np 3500 (najwyższa granica)
Tylko nie wiem właśnie czy te kolumny będą odpowiednie także do dynamicznej muzyki (czy nie lepsze np tańsze o wiele Altus Tonsil 300)
A z kolei ten drugi jak sobie poradzi z gatunkiem smooth jazz. Czy może Taga Azure F-80 lepszym wyborem od obydwu.
Szkoda że nie ma uniwersalnych kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego nadaje się Altus 300, ale na pewno nie do grania muzyki. Słuchałeś?
Uniwersalne kolumny w tym budżecie trudno by było znaleźć używane, choć o wiele łatwiej. A nowe?
Może Paradigm Monitor, ale też chyba są za drogie, chyba że znajdziesz gdzieś na wyprzedaży? Dali Zensor do smooth jazzu jak najbardziej, ale do bardziej dynamicznych, zadziornych rzeczy nie za bardzo.
Taga Azure F-80 musiałbyś posłuchać. Jeśli ta jakość prezentacji przemówi do Ciebie, to być może.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma głośników które mógłbym brać w ciemno? Wiesz.. Jak już wspominałem to obecnie słucham muzyki na plastikowych Logitech z-5500
Także pewnie i głośniki za 400pln sztuka od Taga czy Magnat zagrałyby kilka razy lepiej i czyściej. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Altusów słuchałem i to chyba bodajże wersji 100 z tymi pokrętłami na froncie. Grało.. no grało a żę wtedy akurat disco polo to dawało radę ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej od plastikowych głośniczków zagra prawie wszystko. Tylko czy jest sens wydawać 3.000 zł na coś, co zagra jedynie lepiej od Ligitech, jeśli za tę kasę można naprawdę dobry sprzęt kupić?? Na allegro też możesz kupić na raty używany sprzęt. Jak pisałem w innym wątku - za ok 2.300 złożyłem sprzęt grający naprawdę MUZYKĘ, a nie jedynie "lepszy od Logitech" - na to to pewnie 800 zł starczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie Maestro II zjadaja juz stare Quantumy 505 czy 507, a to jeszcze nic specjalnego. Zacznijmy jeszcze raz. Supreme to podstawowa seria. Te kolumny poprostu jakos wydobywaja z siebie dzwiek, nic pozatym. Maja 2 x 22cm woofery. Tworza mega halas i bas. Do tego je zrobiono. Poszukaj czegos z Quantum, maja niby tylko 17cm na basie, ale potrafia ruszyc sasiadow i przy tym kulturalnie zagrac. Wspomniane JBL to jeszcze wiesza porazka od Supreme. Akurat tak sie zlozylo ze kiedys ich sluchalem obu, modelu E90 i E100 i Supreme 2000 i mimo tego ze Maganty byly 2 razy tansze graly kulturalniejszym dzwiekiem, o ile wogole mozna tak to nazwac.
Proponuje jeszcze raz wydac jak najwieksza kwote na kolumny plus uzywany piec za pare stow.
Za 2tys mozna juz miec uzywane Quantum z serii 90x. Czyli flagowce Maganta sprzed kilku lat. Sprzedaja sie na pniu od reki jak sie tylko pojawia. Prozno szukac wsrod nowych za 4-5tys lepszych. Zabijaja troche ceny przetwornikow, bo jak ci sie np. pognie jak mi (CALKIEM PRZYPADKIEM) to musisz zaplacic 550zl za nowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Nie wpływa negatywnie, ponieważ we wzmacniaczach stereo nie ma tunera FM.
Jest w amplitunerach.
Jeśli konstrukcja jest niedopracowana (albo tania), to może częściowo wpływać, ale na ogół tak się nie dzieje.
Chodzi tu bardziej o to, że za te same pieniądze chcąc kupić wzmacniacz i amplituner, ten drugi bedzie pewnie gorszy brzmieniowo, bo część środków poszła na tuner a wzmacniacz musiał być zbudowany z tańszych elementów.
Choć podchodząc zupełnie purystycznie do sprawy, im prostszy układ (ścieżka sygnału) tym mniej zniekształceń wprowadza. Mówi się też, że jak coś jest do wszystkiego, to znaczy, że do niczego icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie który wzmacniacz z niżej podanych byłby najlepszy do Magnatów 2000?
1. Denon PMA-520AE
2. Yamaha A-S 300 lub A-S 500
3. Harman Kardon HK 980
4. Onkyo TX-8030
5. Pioneer z serii A-10/20/30 S/K

Wiem że z Was to w większości audiofile i nie macie dobrego zdania o tych kolumnach
ale może chociaż się orientujecie z którym wzmacniaczem dadzą najciekawszy dźwięk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz w Warszawie, gdzie jest chyba największe nagromadzenie salonów audio w Polsce.
Na Twoim miejscu miałbym w ... głębokim poważaniu to co napisze jakiś f1angel czy ktoś inny o tym co zagra lepiej z Magnatami.
Wziąłbym kolumny na wycieczkę do salonów na odsłuchy i kupiłbym najlepszy wzmacniacz. Najlepszy dla Ciebie.
To Ci da nieporównanie więcej niż nawet kilkaset stron opisów jak gra to czy tamto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szukam po prostu nadal najlepszych nowych kolumn z 2x niskotonowy, 1x srednio i 1x tweeter.


icon_eek.gif No proszę. Człowiek uczy się przez całe życie. Ja myślałem, że (biorąc pod uwagę niewielki w sumie , bo 18m pokój) najważniejsza jest jakość kolumn a przez to dźwięku, jego barwa, naturalność, dobra stereofonia z lokalizacją źródeł pozornych, przestrzenna scena, odrywanie się dźwięku od kolumn, jego migracja poza prawą i lewą kolumnę oraz w głąb sceny, równowaga, lub nierównowaga tonalna, oddech tzw.powietrze, brak poczucia zmęczenia przy dłuższym słuchaniu i kilkadziesiąt podobnych pierdół. A tu?
Dwa głośniki niskotonowe, jeden średnio i jeden wysoko-tonowy. icon_rolleyes.gif Chyba coś po drodze przeoczyłem icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z kolegą Jackiem (zukzukzuk) mamy w mniej więcej takim metrażu 4-drożne R90, wymiary paczek 130 x 45 i znikają w pomieszczeniu, kontroli basu mogą im pozazdrościć niejedne podstawkowe (te w których ten bas słychać). Ale "tylko" 3-drożnymi R-80 też by nie pogardził icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja nie piszę, że w takim pomieszczeniu nie zagrają duże nawet czterodrożne i pięciogłośnikowe kolumny.
Ale tu chodziło mi o to, że ilość głośników jest kryterium wyboru dla Celdura.
Być może w dużym pokoju powyżej 30-40m2 trzeba by brać taki czynnik pod uwagę, bo wielość lub wielkość głośników niskotonowym może świadczyć o możliwościach wytworzenia sporych ciśnień akustycznych oraz mocnych niskich tonów.
Ale w 18m2, czyli pomieszczeniu niedużym lub co najwyżej średniej wielkości nie jest to moim zdaniem poważne kryterium wyboru, ale raczej gadżeciarstwo (para w gwizdek).
Inna sprawa, że jednak większość pomieszczeń tej wielkości nie potrzebuje aż takiego arsenału ilościowego (duże kolumny, duże głośniki - kilka sztuk). Wam się udało, że te pomieszczenia w których słuchacie mają takie proporcje (rozkład modów własnych), iż nie macie efektów bumienia, kompresji niskich tonów.
Podsumowując. Te pomieszczenia mają najprawdopodobniej taką charakterystykę, że dość mocno wygaszają niskie tony. Wstawienie do nich kolumn o dużych niskotonowcach, na ogół zbyt dużych do takiego pokoju, tu dają optymalne niskie tony.
Lecz to nie jest reguła tylko wyjątek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa głośniki niskotonowe naprawdę o niczym nie świadczą, przynajmniej w tym sektorze cenowym.
Zdziwiłbyś się nieraz jak mniejsze niż Taga kolumny, które nie mają dwóch głośników niskotonowych, ale są lepszej jakości, potrafią zagrać mocnym i całkiem niskim basem.
Taa, bas i klarowność dźwięku (czyli głównie wysokie). A mało kto zwraca uwagę na średnicę, która przecież przekazuje najwięcej informacji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...