Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz


jezior454

Recommended Posts

Witam wszystkich jestem nowy na forum chcialbym siegnac takiej rady,juz dawno mialem to zrobic ale ciagle to odwlekalem poniewaz mam jeszcze dwa dzialajace glosniki ale ich jakosc pozostawia duzo do zyczenia.a wiec mianowicie mam dwa glosniki jak na zdjeciach ponizej.Byly one podlaczone do wiezy thomson altima 5000,lecz wieza po 11 latach sluzby odmowila posluszenstwa i z tego wlasnie powodu musze je do czegos podlaczyc, a wzmacniacz bedzie podlaczony pod komputer ze zintegrowana karta dzwiekowa VIA High Definition Audio.Z glosnikow wychodza po 4 kable w tym po 2 chincze i po 2 kabelki bez koncowek.(chincze sa od gwizdkow a te drugie od subwoofera).Zalezy mi na dobrym i ladnym sprzecie ktory posluzy pare ladnych lat, lecz za rozsadna cene.Raczej nie mam zamiaru wydawac 1000zl na wzmacniacz.Z gory dziekuje za wszystkie propozycje pozdrawiam
http://www21.zippyshare.com/v/28293318/file.html
http://www21.zippyshare.com/v/93898222/file.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze aktualne nie mam pospiechu z tym wzmacniaczem a nie kupie byle czego bo po prostu sie na tym nie znam dlatego cierpliwie czekam na odpowiedzi:)czemu kuriozalne?z tego co pamietam to nie graly tak tragicznie a tez nie jestem fanatykiem audio dlatego pewnie zostane przy nich dopoki ich kres nie dobiegnie konca:)jaka kwote?hmm nie wiem,tzn.jesli mam wydac 200zl a bedzie to krotko mowiac badziewie to wole dolozyc nawet 5 razy wiecej zeby mi posluzylo.ale mysle ze cos w okolicy 500zl powinno byc?tylko nie wiem co lepiej kupic nowe czy uzywane:)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brat ma Harman Kardon avr255 podpiete pod fronty ES80,centralny EC35 tył E20 subwoofer E150P.wszystkie glosniki JBL'a i wydaje mi sie ze to gra dobrze... chyba ze sie myle ale ja nie potrzebuje takiego czegos.nie jestem audiofilem,potrzebuje raz na jakis czas odtworzyc utwor z komputera i dzwiek z filmow dlatego mysle ze wystarczy mi to co pisales za 200-300zl.tylko chcialbym zeby bylo to w miare ladne wizualnie.wiem to kwestia gustu ale moze znasz cos co pasowalo by pod te glosniki i zarazem nie straszylo wygladem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych co wypisales spodobal mi sie KENWOOD KA-550D oraz Teac A-X3000 550W.czy do tych skrecanych wyjsc podejda mi kabelki bez jakichkolwiek koncowek?i jaki powinien byc przekroj kabli aby te glosniki graly optymalnie?oryginalnie mialem krotkie kable a przedluzajac je zostaly zamienione na kable o wiekszym przekroju.nie wiem czy to dobrze.moge sie wstrzymac z zakupem nie jest to takie pilne lecz czy warto czekac?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok wiem o co chodzi.a jak powiem w sklepie kabel z miedzi beztlenowej czyli OFC to beda wiedzieli o co chodzi?tak to sie fachowo nazywa?wezme 2mm.nie nalezy laczyc czyli mam je zamontowac od srodka glosnika?musialbym go jakos rozebrac ale nawet nie wiem jak i tam pewnie trzeba bedzie przylutowac te kable mam racje?i gdzie ja dostane 7 metrow kabla z koncowkami chincz?pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przeczytałem Twój pierwszy post i zastanawiam się dlaczego z kolumny wychodzą po dwa kable a do wysokotonowych są przymocowane cinche (a może to końcówki bananowe?). I tak sobie myśle, że to są kolumny od jakiegoś zestawu, od konkretnej wieży.
Czy będą dobrze współpracowały ze zwykłym wzmacniaczem? Czy coś się nie spali?
Wobec powyższego wycofuję się ze wszystkiego co napisałem w tym wątku. Do tych kolumn nic Ci nie poradzę.
Gorąco przepraszam i bez urazy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry moj blad z jednego glosnika wychodza 2 kabelki od subwoofera i JEDEN chincz od gwizdka(zdjecia ponizej).No tak od wiezy thomson altima 5000 kupywalem ja razem z tymi glosnikami bodajze w 2001 roku.jak na tamte czasy to byl niezly sprzet:)i czy w takim wypadku dopasujemy cos do tych kolumn?

http://www26.zippyshare.com/v/67363017/file.html
http://www26.zippyshare.com/v/44939163/file.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...