Skocz do zawartości

Szukam stereo do muzyki klubowej, elektronicznej.


refox

Recommended Posts

No teraz to pojechałeś po bandzie icon_lol.gif icon_lol.gif Przez cały wątek pytasz o sprzęt do muzyki klubowej, a teraz nagle gitary?? icon_eek.gif

Widzę też, że masz skłonność do nadinterpretacji. Pewnie teraz w Twojej głowie Cantony jawią się jako kolumny, które przy gitarach jeżdżą po całym pokoju, takie mają wibracje icon_mrgreen.gif .

Napiszę dokładniej. Rezonanse ujawniały się przy dynamicznej gitarze akustycznej na płytach audiofilskich, takich dopieszczonych jakościowo na maxa i przy głośnym graniu, czyli od umownej godziny 10 na skali (w pokoju nie da się już wtedy rozmawiać - czyli wymarzone warunki na wieczorek z żoną icon_twisted.gif ). Artyści, jacy przychodzą mi do głowy to Gerardo Nunez, Bob Brozman, Jorma Kaukonen i chyba Badi Assad. Jeszcze nie miałem płyty Santany dorównującej jakością zapisu albumom wspomnianych wirtuozów.
Tak naprawdę wątpię, czy usłyszałbyś to zjawisko. Ja mam bardzo dobry i wyrobiony muzycznie słuch i takie rzeczy słyszę. Na forum chyba nie można być za dokładnym... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refox
Cytat

Jakie minimalne ceny powinny mieć te kolumny dali i wzmacniacz nad aby było wiadomo, że ktoś nie opuszcza ceny z powodu ukrytych uszkodzeń i chce się pozbyć sprzętu?


Dobre pytanie icon_biggrin.gif Tego nie przewidzi nikt. Po prostu trzeba dobrze czytać treść ogłoszeń. Jeśli ktoś sprzedaje uszkodzony sprzęt jako dobry naraża się na różne nieprzyjemne konsekwencje. Większość osób chce tego uniknąć i pisze prawdę albo zgadza się na zwrot towaru.
Na ogół tego typu już sprzęt jak Dali 850 jest albo od audiofila albo od handlarza, który nie będzie psuł sobie renomy podobnymi zagrywkami.

Profi
Cytat

Na forum chyba nie można być za dokładnym... icon_rolleyes.gif


Można, ale pewne spostrzeżenia, określenia, wymagają odpowiedniego adresata. W tym wypadku wyrobionego i świadomego pewnych rzeczy słuchacza. Ktoś zaczynający swoją przygodę z audio może rzeczywiście zbyt dosłownie przyjąć opisy pewnych zjawisk.
W tańszym sprzęcie takie podbarwienia, rezonanse itp. Występują w dużo szerszej skali, ale o tym się nie mówi (pisze), by nie zniechęcać potencjalnych nabywców. Kto kupiłby niedrogie kolumny, gdyby opisać jak grają w stosunku do hi-endowych kolumn odniesienia, czy jakiegoś "ideału"?
Trzeba by napisać, ze kolumny są zbyt rozjaśnione, czy przyciemnione, ostro grające albo nieczytelne na wysokich tonach. Średnica sklejona albo sucha i płaska, niskie tony jednobarwne, mało zróżnicowane, pudełkowate, czy snujące się i rozlazłe, bumiące, spowalniające rytm, dźwięk uwięziony między kolumnami i nie odrywający się od tych kolumn. Scena płaska, nieraz jednowymiarowa. Wokale schowane, czy stopione ze średnicą albo ze zbyt podkreślonymi sybilantami.
A przecież tak gra większość kolumn do tysiąca kilkuset zł za parę. Szczególnie tych dużych, podłogowych.
I ludzie jakoś słuchają, są nawet zadowoleni. Bo po przesiadce ze sprzętu komputerowego, czy jakiejś kiepskiej mini wieży gra to nieporównanie lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, który model NADa kupisz? Może daj znać zanim to zrobisz?
A odtwarzacz CD jaki? Może wstrzymaj się na razie jeśli masz jakieś inne źródło. Na przykład odtwarzacz DVD.
Posłuchasz jak gra wzmacniacz z kolumnami i jest szansa dopieścić dźwięk w pożądanym przez Ciebie kierunku a nawet go lekko skorygować, gdyby była taka potrzeba. Kabelkami tez trochę można, ale chyba nie tyle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celdur. Z pierwszym Twoim zdaniem się nie zgadzam. Są lepsze modele NADa.
Z drugim zdaniem się zgadzam, choć jestem zdziwiony tym co piszesz. Zensory z kilku powodów nie nadają się do takiej muzyki, to fakt. Zresztą to dość średniej klasy kolumny. Jeszcze sporo im brakuje do Dali 850.
I skąd pomysł, że Refox ma zamiar kupić Zensory?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model polecany przez Was Nad C372
CD, nie mam pojęcia. Szukam czegoś, czytam opinie. Nie wiem czy dobrze uważam, ale dobrze jak odtwarzacz jest z dużą rozdzielczością- czy jakoś tak i w przypadku elementów stereo chyba lepszy nowy niż używany, bo w przeciwieńswtie do kolumn i wzmacniacza czas i użytkowanie nie poprawia jego jakości.
Cytat

jeśli masz jakieś inne źródło. Na przykład odtwarzacz DVD.


nic nie mam, wszystkie skarby młodości po rozdawałem młodzieży po rodzince i teraz właśnie pomagacie mi kupować
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celdur, przeczytaj proszę cały wątek od początku. Jest tam mowa o konkretnych (innych niż wymieniłeś)
wzmacniaczach NAD i kolumnach Dali 850 (tylko i wyłącznie o tym modelu Dali).

Refox, znalezienie odtwarzacza z jak najlepszą rozdzielczością to także kwestia budżetu. Bo takie są tylko odtwarzacze najlepszej klasy. Jak wzmacniacze i kolumny zresztą... .
Czas i użytkowanie nie poprawia jakości niczego. Ale dobrej klasy używany odtwarzacz wciąż może być konkurencją dla nowych. Nie tylko w sferze jakościowej ale i cenowej. Trzeba tylko wybierać odtwarzacze, które mają łatwo dostępny laser i nie powinno być problemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czas i użytkowanie nie poprawia jakości niczego.


Nie. Ja miałem na myśli to całe grzanie i wygrzewanie.
Szukanie CD cały czas w toku:)

Jak wypadło by porównanie Dali 850 i Monitor Audio BR6 w przypadku muzyki elektronicznej i tej pozostałej o której wspominałem.
Pisze o tym ponieważ pokusił mnie do tego opis brzmienia na tej stronie.
Cytat

CYTAT Z TESTÓW: Brzmienie:
Ciepłe, nasycone, bas mocny, zaokrąglony, jednak dostateczne rozdzielczy. Duży plan, obfitość, soczystość, ale też intymność. "Lampowe" brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...