Skocz do zawartości

Nowy ampli do starego sprzętu


TadekP

Recommended Posts

Witam wszystkich Forumowiczów.
Po przeszukiwaniach różnych forów i przeczytaniu różnych porad szczerze powiem, że mam istny mętlik w głowie.
Przedstawię więc "sytuację ogólną". Jestem użytkownikiem "kina domowego" składającego się z ampli-Koda AV-600X, BR Sony BDP-S380 oraz zestawu kolumienek Kody: Harmony CV20F+CV20S+CV20C+SW-1211 . Całość gra na 25 m2. Pozostałe źródła to zmodyfikowany CD Technics SL-PG590 (kilka lat temu wymieniony napęd - bodajże na PHILIPS-a), PS3, tuner TV Sat (głównie radio). Słucham na tym (poza filmami ) mieszanki złożonej z klasyki (z operą włącznie); staroci (np. Pink Floyd, Queen, Vangelis, Oldfield) - ale też polskiej ballady/piosenki autorskiej. Otrzymywany z takiego zestawu dźwięk nie powoduje u mnie "ekstazy" icon_wink.gif ale ogólnie akceptuję taką jakość.
Niestety mój amplituner zaczął się sypać (ma problemy ze sterowaniem zarówno zdalnym jak i ręcznym-przechodził już z tego powodu naprawę dwa lata temu). Dodatkowo brakuje mi w tej mieszance urządzeń radia internetowego. Wpadłem więc na genialny pomysł wymiany ampli na urządzenie z "siecią". Zdaję sobie sprawę z ograniczeń komponentów - jednak na dziś mogę zmienić tylko to.
I tu pytanie - ze względu na kompatybilność z TV, BR i S3 zastanawiałem się nad Sony STR-DN1030. Jednak przeglądając różne opinie rozważam też Yamaha RX-V473 (tym bardziej, że cena lepsza). Mój pułap wydatków to 2.000 zł.
Proszę zatem o podpowiedź: Czy taka zmiana da też efekty w dźwięku stereo?
A może należałoby wybrać zupełnie inaczej?
Z góry dziękuję za poświęcenie czasu na odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę posiadane kolumny i preferencje brzmieniowe, prawdopodobnie najlepiej sprawdziłby się amplituner Harman Kardon AVR 365, jedynie nie posiada on radia internetowego, za to spokojnie wygra pod względem dźwiękowym z urzadzeniami konkurencyjnymi nawet za 3 tys. zł. - http://www.q21.pl/harman-kardon-avr-365.html.

Jeśli jednak radio internetowe jest ważne, zdecydowanie polecam amplituner Denon AVR-2113, który brzmieniowo będzie odpowidał Twoim gustom, dobrze sprawdzi się w konfiguracji z Twoimi kolumnami i jest w pełni wyposażony także w funkcje sieciowe - http://www.q21.pl/denon-avr-2113.html

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Q21. "Sieciowość" ampli uznałem za jeden z priorytetów, więc zgodnie z twoją sugestią Denon AVR-2113. Co prawda wychodzi trochę poza limit więc... nie wiem czy nie poczekać. Rozumiem, że Yamaha RX-V473 nie przystaje do reszty? I jeszcze jedno pytanie zanim wybioręsię gdzieś posłuchać tego denona - jak z obługą innych sprzetów pilotem dołączonym do ampli?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Yamaha RX-V473 lub teraz HTR-4065 (to ten sam amplituner) to klasa niżej niż AVR-2113, będzie to wyraźnie słyszalne podczas odsłuchu. AVR-2113 posiada uniwersalnego pilota, tak więc jeśli pozostałe urządzenia są typowe, pilot powinien je spokojnie obsłużyć.
Co do ceny to proszę o kontakt na priv, myślę że zmieścisz się z zakupem w ustalonym budżecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...