Skocz do zawartości

KEF C7 potrzebuję wzmacniacza stereo, prośba o pomoc


letoslaw

Recommended Posts

Witam wszystkich,
to mój pierwszy zestaw, kolumny kupię prawdopodobnie w poniedziałek. Jako, że macie pewnie spore doświadczenie prosiłbym o pomoc w doborze wzmacniacza stereo:

- pokój 18 m
- słucham wszystkiego z przewagą rocka/metalu progresywnego ale i dobry trip hop nie ucieknie mojej uwadze
- wzmacniacze będzie podłączony do TV, który jest podpięty hdmi do kompa - zakup osobnego odtwarzacza cd planuję trochę później
- celuję w używki na allegro, ewentualnie coś nowego do 1000 zł...

Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

Wojtek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wojtku,
jeśli decyzja zapadła już na kolumny KEF C7, proponowałbym Ci konfigurację opartą na wzmacniaczu NAD C316BEE. Takie połączenie w pełni wykorzysta potencjał kolumn KEF, oferując dobrą dynamikę, przestrzeń oraz przede wszystim muzykalność która wpływa na przyjemność odsłuchu. W Twoich gatunkach kuzycznych taka konfiguracja sprawdzi się.
Jeśli natomiast lubisz trochę bardziej jasne brzmienie, warto także brać pod uwagę wzmacniacz Cambridge Audio Topaz AM10.

Równie dobrymi konstrukcjami (chociaż oferującymi brzmienie bardziej surowe, nastwionymi na lekkie wyeksponowanie skrajów pasma) są Denon PMA-720AE lub Yamaha A-S500.

Przyjrzyj się moim propozycjom, w przypadku zakupu kompletu jesteśmy w stanie zaproponować Ci atrakcyjny upust, który może spowodować, że w przeznaczonym budżecie kupisz bardzo ciekawą konfigurację.

W przypadku pytań służę pomocą, jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy do naszego salonu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kupiłeś KEF C7 do rocka? Hmmm icon_eek.gif Dlaczego, podobały Ci się z wyglądu, czy ktoś polecił? Bo nie wierzę, że po odsłuchu.
Jeśli nie kupiłeś zastanowiłbym się nad innymi. A jak kupiłeś, to propozycje Q21 są niezłe. Chyba, że za takie same pieniądze kupisz lepszy jakościowo, używany wzmacniacz.



nie kupiłem jeszcze ale otrzymałem ciekawą propozycję za używki z 2010 roku na gwarancji jeszcze... dlaczego twoim zdaniem nie pasują ii jakie alternatywy proponujesz?

Pozdrawiam

Wojtek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj Wojtku,
jeśli decyzja zapadła już na kolumny KEF C7, proponowałbym Ci konfigurację opartą na wzmacniaczu NAD C316BEE. Takie połączenie w pełni wykorzysta potencjał kolumn KEF, oferując dobrą dynamikę, przestrzeń oraz przede wszystim muzykalność która wpływa na przyjemność odsłuchu. W Twoich gatunkach kuzycznych taka konfiguracja sprawdzi się.
Jeśli natomiast lubisz trochę bardziej jasne brzmienie, warto także brać pod uwagę wzmacniacz Cambridge Audio Topaz AM10.

Równie dobrymi konstrukcjami (chociaż oferującymi brzmienie bardziej surowe, nastwionymi na lekkie wyeksponowanie skrajów pasma) są Denon PMA-720AE lub Yamaha A-S500.

Przyjrzyj się moim propozycjom, w przypadku zakupu kompletu jesteśmy w stanie zaproponować Ci atrakcyjny upust, który może spowodować, że w przeznaczonym budżecie kupisz bardzo ciekawą konfigurację.

W przypadku pytań służę pomocą, jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy do naszego salonu.



dzięki Q21, niestety, ja z Gdańska jestem, więc odpada odsłuch w salonie...
czy ty też masz do KEF c7 jakies zastrzeżenia?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rocka to raczej Paradigmy, B&W, Audio Academy Phoebe, ESA, starsze modele DALI, Quadral z serii Phonologue, Arcus i pewnie jeszcze wiele innych. Ale nie wiem ile możesz przeznaczyć na kolumny?
Oczywiście jak się uprzesz mogą być i KEFy, choć pasują raczej do małych składów, kameralistyki, jazzu, utworów wokalnych.
Trzeba im jednak mocnego, dynamicznego wzmacniacza o niewyeksponowanych a szybkich niskich tonach. Który nie będzie zarazem wzmacniaczem zbyt ostro czy krzykliwie grającym. Słowem za 1000zł może być trudno. I myślę tu o używanych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Do rocka to raczej Paradigmy, B&W, Audio Academy Phoebe, ESA, starsze modele DALI, Quadral z serii Phonologue, Arcus i pewnie jeszcze wiele innych. Ale nie wiem ile możesz przeznaczyć na kolumny?
Oczywiście jak się uprzesz mogą być i KEFy, choć pasują raczej do małych składów, kameralistyki, jazzu, utworów wokalnych.
Trzeba im jednak mocnego, dynamicznego wzmacniacza o niewyeksponowanych a szybkich niskich tonach. Który nie będzie zarazem wzmacniaczem zbyt ostro czy krzykliwie grającym. Słowem za 1000zł może być trudno. I myślę tu o używanych.



za same kolumny dostałem propozycję 1500 pln. i taką mniej więcej kwotę chciałbym przekazać na kolumny. Będę wdzięczny za sugestię, razem ze wzmacniaczami... icon_smile.gif

co do muzyki - ja słucham wszystkiego, od NIN po Jazz, klasykę, kończę na mocnym kopnięciu jak Dream Theater. powoli od Death metalu itp odchodzę....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...