Skocz do zawartości

amplituner kd w stereo? !


sylvek

Recommended Posts

Kupiłem kolumny Monitor Audio BX5, właśnie kończę je wygrzewac jutro myślę że pożegnam się z moim nr 1501. Chcę kupić nowy amplituner, myślę o SR 6007 i pytanie czy pociągnie on też w stereo? ewentualnie może kupić nr 1504 (nowy model), i do niego podpiąć końcówkę mocy, może taka konfiguracja byla by lepsza w stereo. Mój budżet jest ograniczony do ceny modelu 6007, zamieszczę sie w nim z tańszym amplitunerem plus używana końcówka, co lepsze? zależy mi na właściwościach amplitunera KD, więc zostanę przy nim jako podstawie, ewentualnie jeśli jakiś inny amplituner zagra lepiej w stereo. Choć wolałbym Marantza- estetyka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
wybór dobrego amplitunera wielokanałowego np. Marantz do MA Bx2 to dobre posunięcie. Oczywiście musisz się liczyć z pewnymi kompromiasami jakościowymi przy odsłuchu muzyki, jednak szczególnie przy SR6007 jakość oferowana przez urządzenie jest naprawdę bardzo dobra.
Kwestia wyboru NR1504 czy SR6007 - w tym przypadku zdecydowanie polecam model SR6007 ze względu na znacznie lepszy przedwzmacniacz. Podłączając końcówkę mocy do NR1504 będziemy mieli moc, napewno lepsze brzmienie, jednak pewnym ograniczeniem będzie właśnie przedwzmacniacz wbudowany z amplituner.

Przemyśl sprawę, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. W kwestii ewentualnej oferty cenowej (na serię SR mamy teraz ciekawy pakiety) pisz proszę na priv.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam chwilę to trwało, ale właśnie wyszedł zadowolony klient z moim marantzem.
W tej chwili zastanawiam się nad marantz SR 6007 ale w tej samej cenie mogę mieć Denon AVR-3313, ewentualnie lekko zwiększając budżet o okolo 800 zł moge miec SR 7007. Wiem że w kinie one wszystkie dadzą radę, ale co polecacie do stereo, wiem że was boli amplituner kd. w stereo ale takie jest życie że trzeba czasem iść na kompromis.
Z góry dziękuję za poświęcony czas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w sklepie i posłuchałem trochę denona 3313 marantza 6007 nie mieli. kurczę jak na pierwszy rzut oka to ten denon przyzwoity jest a w dodatku ma całkiem spory zapas mocy no i pod względem przyłączy to już ful wypas. Podobny (prawie klon) będzie marantz 7007 ale trochę droższy.
Moje pytanie do kolegów bardziej osłuchanych jak w porównaniu do marantza zagra denon na Monitor Audio BX5,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem stereo obiektywnie Denon AVR-3313 to klasa Marantza SR 6007, chociaż są to urządzenia o innej charakterystyce brzmienia. Marantz jest łagodniejszy w basie, bardziej szczegółowy, analityczny i przestrzenny. Denon przy nim to taki "misiek", grający cieplej, bardziej miękkim dźwiękiem. Jednak w połączeniu z Monitor Audio to charakterystyka Denona może być bardziej optymalna. Ewentualnie jeśli szukasz amplitunera ze świetnym stereo do Monitor Audio, proponuję jeden z model NAD. Wyposażenie jest skromniejsze niż w Denonie, jednak brzmieniem spokojnie wygra.

Jesli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy wszystkich wyżej wymienionych amplitunerów (wszystkie modele Denon, Marantz, Nad). W przypadku pytań, oferty cenowej jestem do dyspozycji. Przy decyzji zakupu jest także możliwość dostawy osobistej, odsłuchu, porównań w Twoim domu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 dzięki za pomoc, decyzja zapadła i postanowiłem kupić SR7007. idę trochę po bandzie, bo po pierwsze sporo przekroczylem budżet, no i ampli wielki muszę trochę zmienić ustawienia sprzętu.
Co do twojej oferty to dzięki ale pisalem ci na priv, że mieszkam daleko i ceny jakie są mi dostępne są poza konkurencją.
Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas i pomoc, mam nadzieję że będę zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Witam ponownie. Pozwolę sobie odświeżyć temat. Mam okazję kupić marantz PM8003(około 800 zł). Czy jeśli podepne go jako końcówkę mocy zyskam na jakości muzyki w stereo. Czy po prostu Sr 7007 jest na tyle dobry że PM8003 z moimi kolumnami (MA BX5) nie wniesie nic ciekawego w przekaz stereo. Czy po prostu lepiej zainwestować pieniądze w Lepsze kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.
Mam podobną sytuację. Też mam MA Bx5 ale w zestawie z dużo niższym ampli bo kd sr5007. Chyba na innym forum ktoś już pytał co da mu w stereo podłączenie ale pm7004 do sr6007 i wtedy człowiek z q21 i inni twierdzili, że dużo to zmieni. Obeznany w te klocki nie jestem ale 7007 to już wyższa półka od 6007, a i pm8003 też od pm7004. Czy pm8003 w tej konfiguracji znacznie coś poprawi, trudno powiedzieć, choć recenzję na audio ma bardzo pozytywną. Myślę, że w tej kwestii trudno Ci też będzie uzyskać wiążącą opinię kogoś osłuchanego. Obecnie na forach tzw. audiofile raczej pieją pieśni o starszych wzmakach marantza, szczególnie gdy jest to wersja KI, a o tych nowszych to, że już mniej są udane ze względu na oszczędności. Ja na Twoim miejscu spróbował takiego zestawienia. Co wzmacniacz, to wzmacniacz, a ten na papierze (recenzja) jest bardzo przyzwoity. Na marginesie, sam rozważam nabycie własnie tego wzmaka. Może zatem w razie czego odkupię go w podobnej cenie, jeżeli dobrze doczytałem, a jest czarny.Resztę niech już dopowiedzą owi fachowcy, jeżeli tacy się znajdą.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...