Skocz do zawartości

Jakie kolumny (1200zł)


pawel46

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No cóż jeśli kolumny muszą być nowe, to może niech choć będą dobre brzmieniowo albo przynajmniej poprawne.
Może coś w stylu Pylon Audio. Nie wiem, czy uda Ci się wygrać aukcje Pylon Topaz 20, ale warto spróbować:
http://allegro.pl/show_item.php?item=3214146492
Jeśli nie, to Pylon Pearl też nie będą złe http://kupglosnik.pl/pl/pylon-audio-pearl-20-front.html
Na pewno lepsze od tych wszystkich TAG, Jamo itp. Oczywiście myślę o odtwarzaniu muzyki a nie "nagłaśnianiu". Ot, taka subtelna różnica.
A do pokoju 20m2 niepotrzebne Ci tak duże gabarytowo, wielogłośnikowe kolumny. Wielkość o niczym nie świadczy.
Jeśli już, to o tym, że gros kosztów przypada na dużą obudowę i kilka głośników. Więc jeśli niemal cała para idzie w ilość (wielkość), to ile zostaje na jakość?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylony są lepsze (Topaz 20 dużo lepsze). A czy wypełnią pokój 20m2? Jeśli nie masz spaczonego gustu a'la zamieszczacze filmików na you tube, gdzie pokazują jak wychylają się membrany głośników niskotonowych (bo jak tam ocenić dźwięk), czy podskakują szklanki w kredensie? Moim zdaniem całkiem dobrze dadzą sobie radę.
Ja mam niewielkie kolumny podstawkowe w 21m2 i na wypełnienie nie narzekam. W niektórych nagraniach (3-4% wszystkich) niskich tonów jest aż za dużo.
Czy wyobrażam sobie niżej schodzące niskie tony, większą potęgę brzmienia i dynamikę? Tak.
Ale wymagałoby to kupienia kolumn znacznie droższych. Nie stać mnie teraz na to.
Czy za podobne pieniądze wyobrażam sobie kupienie większych kolumn podłogowych, zyskanie na niskich tonach i potędze brzmienia ale stratę na ogólnej jakości przekazu? Nie i jeszcze raz nie!!!
Tak więc przy ograniczonych środkach trzeba się decydować. Ilość albo jakość.
Czy będziesz zadowolony z kolumn typu Pylon, Mission? Nie wiem. Ja tylko podpowiadam co warto. A Ty decydujesz co kupić. Decydujesz także, czy posłuchać przed zakupem. Zawsze namawiam na odsłuch jeśli jest taka możliwość.
Oczywiście namawiam na zakup wzmacniacza zamiast amplitunera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba wiem, co kupię. Wiem że wzmacniacz prawdopodobnie zagra lepiej niż amplituner, ale nie stać mnie na zakup tunera dodatkowo, a słucham sporo radia.
A o tej głośności, to nie zależy mi na tłuczeniu szklanek, itp., ale czasami lubię głośniej posłuchać. Rozumiem, że te kolumny nie zagrają ciszej od miniwieży za 500 zl?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli brać pod uwagę to że Pylony są robione na głośnikach Tonsila i sprawują się bardzo dobrze to co sądzicie o tym sprzęcie w całości Tonsilowym i mocniejszym
http://www.skleptonsil.pl/497827/melody-nowosc

albo
dobrze oceniane
http://www.skleptonsil.pl/517543/tonsil-premium-front

przepraszam autora za małe rozepchanie się w nie swoim temacie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy icon_smile.gif
Wydaje mi się, że te tonsilowskie konstrukcje do których podałeś linki są jednak sporo słabsze muzycznie niż Pylony, ze względu na sporo niższą cenę oraz porównania Pylonów do sporo droższych kolumn, w których wypadł bardzo pozytywnie. Ale na początku też się nad nimi zastanawiałem i ich jeszcze nie wykluczyłem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Pylon Audio wersja 8ohmowa, to nowszy wypust. Jeszcze ciut lepsza od starszej. A że ktoś tam jest niezadowolony? Znacie sprzęt, który pasowałby każdemu? Poza tym to są kolumny bez większych wad brzmieniowych. Z kiepskim wzmacniaczem mogą zagrać tak sobie, ale z lepszym, nawet sporo droższym od nich będzie coraz lepiej.
Pawel46, licytuj te Topazy, może Ci się uda wygrać?
Tonsile niestety słabsze dźwiękowo, mimo, że bojowo wyglądają icon_wink.gif
Należy pamiętać, że nawet dokładnie taki sam głośnik, ale zastosowany w różnych aplikacjach może dać zupełnie inne brzmienie, inną jakość.
Przykładem pamiętne kolumny Totem Mite na głośnikach Tonsila.
Bandzior85 Pylony niestety do pomieszczenia 30m2mogą okazać się trochę za delikatne. Rozejrzałbym się raczej za STXami.
Nowsze modele są już dużo lepsze jakościowo od starszych. Jaki model? Musiałbym poszukać, bo nie pamiętam symbolu. Może jutro uda mi się to znaleźć, to Ci tu podrzucę. Jakby co przypomnij mi.
Oczywiście mowa tu o nowych kolumnach. Jak zwykle namawiam na używane, bo będzie o wiele lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Panowie to nie na moją kieszeń, ja tak samo jak Kolega który załozył ten temat oscyluje w okolicach tysiąca no max 1200 za parę
dziś rano wertowałem nawet allegro w poszukiwaniu jakichś używek i znalazłem dość ciekawą propozycje Klipsch Icon WF-34 powystawowe z salonu audio
licytacja 2 dni do końca na tą chwile jest 510zł

znalazłem jeszcze kolumny Quadral
z opisu aukcji wynika że cena dotyczy pary ale to aż dziwne że aż tak tanio nie sądzicie?
http://allegro.pl/kolumn-podlogowe-quadral...3190041137.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...