Skocz do zawartości

Jakie kolumny (1200zł)


pawel46

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Te wharfedale nawet niezłe, tylko oferta słaba, bo całe KD można za 1500 kupić. Ja z wharfedali brałbym diamondy 10.4
(w podobnej cenie) lub coś z serii diamond 9.x.

f1angel,
Moje kolejne pytanie: Co według Ciebie zagra z pylonami pearl lepiej:
Pioneer a-10+bdp-150 (chyba 50W na kanał), czy
Pioneer sx-20 (100W na kanał)+bdp-150? Niestety nie stać mnie teraz na zakup CD, ale planuje w najbliższym czasie po zakupie sprzętu zmienić na odtwarzacz. Wydaje moi się, że do pylonów, które mają 50W RMS lepiej nada się ten pioneer a-10. Bo 100W to chyba za dużo na tak małe kolumny? Wiem, że można takie wzmacniacze stosować, ale nie lubię się tak ograniczać, żeby przypadkiem nie przekręcić pokrętła głośności za mocno icon_smile.gif. 'e jeśli ma to lepiej grać, to mogę się poświęcić icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego zagra lepiej, nie mam pojęcia. Nie porównywałem a dopiero bezpośrednia konfrontacja wyłoniłaby zwycięzcę. To są sprzęty zbyt zbliżone jakościowo by na odległość wyrokować o przewadze któregoś.
I nie sugeruj się, ze coś ma "w papierach" 50 albo 100W. dużo zależy od wydajności prądowej i innych czynników.
Znam sporo konfiguracji, gdzie wzmacniacz jest sporo mocniejszy niż możliwości znamionowe kolumn. I nic złego się nie dzieje. Przeciwnie, przy rozsądnym użytkowaniu uzyskuje się dźwięk o wiele lepszy niż by wzmacniacz był dużo słabszy. To zbyt słabym wzmacniaczem (produkującym szybko zniekształcenia zamiast mocy) można łatwiej spalić głośniki.
Ja miałem wzmacniacz 80W a kolumny 60W i było ok. A gałkę głośności obojętnie z jakim wzmacniaczem można przekręcić za daleko i jest dramat.
Na przypadek albo brak rozwagi nie ma sposobu. W jaki to niby sposób miałbyś się poświęcić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym poświęceniem żartowałem, ale chodziło mniej więcej o to, że jeśli kupię wzmacniacz o mocy 100W do kolumn 50 czy 40W, to już na połowie głośności skończy się bezpieczny zakres pracy kolumn. Gdy byłem w sklepie pooglądać trochę sprzęt, to podłączyliśmy z obsługą kolumny 100W do amplitunera o tej samej mocy, a głośność ustawiliśmy na full i wcale źle nie było, tylko przyszedł drugi facet z obsługi i chciał nas ze sklepu wyrzucić icon_smile.gif.
A co myślisz np. o czymś w odzaju hybrydowej lampy? Np. Mistral mm-1? Czy te wzmacniacze jest sens kupować?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz z tym wzmacniaczem. Ale jest naprawdę dobry. Jeśli lubisz takie miękkie, trochę "lampowe" brzmienie, to nie zastanawiałbym się długo na Twoim miejscu. O ile już go ktoś nie kupił. Na pewno lepszy wzmacniacz niż Mistral i temu podobne wynalazki.
Co do używanych kolumn, to jasne, że znajdziesz lepsze w tej cenie. Ale jak to w życiu nie zawsze jest to co chcemy na zawołanie. Poszukam, podeślę.
A stawianie granicy 10-15 lat jest sztucznym zabiegiem, bo wszystko zależy od klasy i jakości kolumn. Niejedne nawet 20-30 letnie kolumny będą dużo lepsze i trwalsze niż te 10-15 czy najnowsze.

EDIT: Na razie znalazłem takie:
http://allegro.pl/esa-ostinato-i3215632892.html
http://allegro.pl/audio-academy-phobe-i-i3224863706.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej to samo, co o własnoręcznym wykonaniu samochodu. I nie chodzi tu o pozorną łatwość czy trudność złożenia czegoś w kupę, ale o końcowy efekt jakościowy. W przypadku kolumn brzmieniowy.
Trzeba mieć wiedzę na temat, zaplecze techniczno - pomiarowe i talent. Mimo tego nawet znanym firmom i zatrudnionym w nich dobrym inżynierom nie zawsze się udaje skonstruować dobrze grające kolumny.
Ale nie zniechęcam. Może drzemie w Tobie ta "iskra"? icon_biggrin.gif Jeśli jednak liczysz, że przypadkowo, bez głębokiego zbadania tematu i wielu prób uda Ci się złożyć coś poprawnie grającego, to ma się to mniej więcej tak, jak szansa wygrania w Lotto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad gotowym projektem icon_smile.gif. Bo sma to rzeczywiście to chyba bym zrobił...
lepiej nie mówić co icon_wink.gif. Na elektrodzie znalazłem nawet ciekawy projekt 3-drogów na głośnikach stx. Nie mogę podesłać teraz linka, ale można ten wątek znaleźć wyszukując "3 drogi stx".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem bardzo fajne kolumny. Castle Avon. Pięknie grające, muzykalnie, super wyglądające. I do tego są pewne, bo sprzedaje je nasz kolega forumowy. Jakby co możesz zapytać go o szczegóły.
I dla jasności. Polecam te kolumny, bo są naprawdę dobre w tej cenie a nie dlatego, że od forumowicza.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/19/131046.php
Szkoda, że nie kupiłeś tego wzmacniacza Musical Fidelity, który Ci polecałem. Byłby pięknie grający duecik.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny jak najbardziej do klasycznej muzyki idealne,blues, muzyka folkowa, reggae, lekki rock też zagrają pięknie ale do ostrej muzyki mocny Hard Rock metal itp może czegoś zabraknąć,
wyglądają bardzo ładnie jako mebel, z Musicalem gra już na prawdę dobrze, zapraszam na odsłuch bez problemu icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pioneer a-10+bdp-150 (chyba 50W na kanał), czy
Pioneer sx-20 (100W na kanał)+bdp-150? Niestety nie stać mnie teraz na zakup CD, ale planuje w najbliższym czasie po zakupie sprzętu zmienić na odtwarzacz.



Czy przysżłościowym odtwarzaczam ma być Pioneer PD-10?
Jeżeli tak, to czy zamierzyasz odtwarzacz na nim plik mp3 (z cd lub pendrive).

Jeżeli na powyższe pytania udzieliłeś dwa razy odpowiedzi "tak" to radzę Ci odpuścić go sobie, gdyż odtwarzacz ten (choć może się to wydawać dziwne w 2013 roku) nie widzi siatki katalogów jeżeli masz tak ponagrywane płyty/dysk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...