Skocz do zawartości

Jakie kolumny (1200zł)


pawel46

Recommended Posts


Witam po krótkiej przerwie icon_smile.gif

Po krótkiej wymianie maili z firmą Pylon na temat warunków jakie mam u siebie i zapewnieniu że Pylony Pearle 20 sobie poradzą zdecydowałem się na zakup.
Kolego wiele się nie zastanawiaj tylko je bierz.
Testuje je od wczoraj ponieważ sprawa wyglądała tak.
Zamówiłem je ponad tydzień temu i jedna kolumna została uszkodzona podczas transportu (oderwał się magnes od głośnika wysokotonowego). Firma Pylon przyjęła reklamację i bez problemu wymieniła kolumnę na nową w ciągu tygodnia.
Tak jak wspomniałem testuje zestaw od wczoraj i z każdą godziną jestem jeszcze bardziej podjarany co te kolumny potrafią.
Świetna szczegółowość i czystość dźwięku oraz niesamowity bas a to wszystko za śmieszny 1000zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Pawel46. Każde z tych urządzeń jest dobre i każde gra inaczej. Musical Fidelity miekko, muzykalnie, dość ciepło, z soczyście. Rotel szybko, jaśniej, bardziej sucho w średnicy. Marantz gdzieś po środku.
Kolumny to samo. Jedne i drugie są dobre, choć chyba wolałbym Pylony. A Tonsilów nie słuchałem. Podobno niezłe, tylko mogłyby mieć lepszy głośnik wysokotonowy.

Bandzior85. Koniecznie napisz jeszcze jak grają Pylony, ale jak już trochę się z nimi osłuchasz.
Napisz co Ci się w nich podoba. A może zauważyłeś coś niepokojącego (oby nie)? Jako użytkownik będziesz bardziej wiarygodny od kogoś, kto słuchał ich tylko dość krótko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie grają z amplitunerem Yamaha HTR-3064 i na razie ze zwykłym kablem miedź beztlenowa 2,0 którą chce wymienić na Melodike ale to po planowanym remoncie icon_smile.gif

Nie jestem jakimś znawcą ale to w jaki sposób odbieram kolumny postaram się opisać:
Bardzo wysoka szczegółowość i czystość dźwięku oraz piękny mięsisty bas taki jaki lubię icon_smile.gif
Dźwięk bardzo fajnie rozchodzi się w pokoju, nie jest stłumiony.
Za sprawą mojej Yamahy jest trochę wyostrzony ale nie nie ostry drażniący.
Wygląd jest bardzo dopracowany, nie ma żadnych niedorubek ani krzywizn.
W zestawie niestety nie ma kolcy, trzeba dokupić bo z nimi prezentują się znacznie lepiej.

Wrzucam jeszcze wycinek mojej rozmowy z firmą Pylon na temat konstrukcji.

"zestaw głośnikowy Pearl 20, jest następcą zestawu Pearl Front - nasi
inżynierowie postanowili wdrożyć ulepszoną konstrukcję z uwagi na liczne
informacje w czasie poprzednich AudioShow. W pomieszczeniach powyżej 25m2
poprzednia konstrukcja nie radziła sobie w pełni z wypełnieniem basu, który
oczywiście był ale nie rozchodził się tak mocno. W aktualnej konstrukcji
wykorzystywany jest już w pełni litraż obudowy dzięki czemu przy
zastosowaniu naszego opracowania głośnika niskotonowego pozwoliło na
wydobycie większego basu, który dalej jest krótki, zdecydowany oraz
rytmiczny ale na pewno występuje go więcej dlatego też w Pana pomieszczeniu
powinien być idealnie odczuwalny. Osłodziliśmy również trochę bardziej
średnie tony, których zakres jest znacznie większy niż w poprzedniej wersji,
jedynie pozostały wysokie tony bez zmian, gdzie wokal wychodzi przed
orkiestrę."

Jestem mega zadowolony z zakupu i będę je polecał na każdym kroku.
Kolego wiele się nie zastanawiaj bo w końcu nic nie kupisz albo zmarnujesz kasę na budowę czegoś co ani nie będzie wyglądać ani grać. Edytowano przez RoRo
odpowiadając na post poprzednika nie ma sensu cytować go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze.
Nieplanowanie kupiłem go od brata który wymieniał sprzęt na lepszy (również Yamahy).
Ogólnie on jest wielkim fanem sprzętu Yamahy i jak na razie moje wrażenia są również bardzo pozytywne z ampa.
Sprzęt za te pieniądze daje duże pole manewru ze względu na mnogość gniazd umożliwiającą rozbudowę o dodatkowy sprzęt i a nóż widelec zachce mi się kiedyś znowu 5.1 icon_biggrin.gif do tego sporo funkcji: korektor, łączna moc 500W, dobry przetwornik 24 bitowy oraz dekodery dźwięku HD
Jak dla mnie sprzęt wystarczający.
Jedyna wada dla mnie to brak USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączna moc 500W ale czego? Chyba poboru mocy? Wiesz ile watów pobiera ta Yamaha z sieci?
Z tego co znalazłem oddaje 100W/8ohm (mocy znamionowej) przy jednym kanale wysterowanym. Przy dwóch, moc spada do 80W/8ohm. Podejrzewam, że przy pięciu kanałach wysterowanych moc spadnie do 30W na kanał.
Gdyby wszystkie pięć kanałów dawało po 100W mocy amplituner musiałby pobierać z sieci 800-1000W. A nawet więcej.
Nie chcę psuć Twojego zadowolenia, ale nie znam amplitunera KD, który choć w połowie zagra tak dobrze jak wzmacniacz stereo za te same pieniądze.
Taki amplituner na początek przygody ze stereo może być. Ale docelowo tylko dobry wzmacniacz.
Czy cieszyć się jak piszesz z dużego pole manewru, mnogości gniazd umożliwiającą rozbudowę o dodatkowy sprzęt i funkcji typu korektor, dobry przetwornik 24 bitowy oraz dekodery dźwięku HD?
Tak.
Ale tylko gdy chce się rozbudować system kina domowego.
Jeśli chce się mieć dobre stereo nie tędy droga.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do póki do póty nie posłucha ktoś wyrafinowanego brzmienia z wzmacniacza stereo i dobrych kolumn myśli że jego dźwięk kina domowego jest zachwycający - wiem po sobie swego czasu ale to nie jest dobre podejście.

a autor wątku głupieje przez takie coś i sam nie wie co jest dobre a co złe, moja propozycja jest taka, że jeśli ktoś chce polecać ampli KD to nie pisze w dziale KD, żeby tutaj jednak była jasność w pytanie-odpowiedzi.

Pozdro

a już w ogóle jak to wygląda porównywanie MF E10 do ampli KD icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może odrobinę źle to ująłem, ale sam fakt jest taki że lepiej skupić się na pierwotnym założeniu żeby potem nie nasuwało się mnóstwo pobocznych pytań czy wątpliwości, oczywiście dyskutować trzeba, Bandzior wiadoma sprawa że odpisałeś na post.
Paweł jakie są na tą chwilę Twoje typy i ewnt wątpliwości ? na pewno coś się doradzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy to aktualnie kolumny Pylon Pearl (kolumny chyba jednak wolałbym nowe). Wzmacniacz - i tu ciągle się zastanawiam, może Denon pma-860/pma-920? Jak nie to coś z tych proponowanych wcześniej, tylko chciałbym się jednak zmieścić w 600 zł ze wzmacniaczem w bdb stanie. Cd i tuner - sprawa drugorzędna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakie kto ma wymagania. Oczywiście Pylony mogą zagrać w 30m2 jeśli ktoś nie ma dużych wymagań co do mocnych i głęboko schodzących niskich tonów. W przeciwnym wypadku może je odebrać jako zbyt delikatnie grające.
Taga da niskich tonów na pewno dużo więcej, ale co z całą resztą? Są tacy, dla których BAS, to jest (prawie) wszystko i oni pewnie będą zadowoleni. Choć te niskie tony nie będą najwyższych (nomen omen icon_wink.gif ) lotów.
Celdur, jeśli będziesz miał kiedyś okazję, posłuchaj jak grają jedne i drugie kolumny.
Zresztą są to kolumny tak popularne (jedne i drugie), że można ich posłuchać w większości salonów audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy uwierzcie, bas jest naprawdę konkretny. Producent nie walił ściemy
Aktualnie stoją w pokoju 24m2 i naprawdę dają radę i mają jeszcze zapas mocy.
Na początku nie miałem przekonania że te dwa głośniczki w skromnej obudowie mogą jakoś sensownie zagrać.
Teraz wiem że ilość nie świadczy o jakości i nie można się tym kierować.
Na jesień robię remont i pokój powiększy mi się do trochę ponad 30m2 i wydaje mi się że również sobie poradzą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel,
ta Twoja nowa stopka może śmiało zastąpić wszystkie Twoje wpisy po propozycjach kolumn właśnie typu Tagi icon_smile.gif. I po odsłuchaniu kilku kolumn całkowicie się z nią zgadzam, gdyż nie były to różnice niewielkie, ale kolosalne (porównywałem Tagi 606 z chyba Missionami lub Wharfedalami za ok. 1000 zł - 2-drożnymi). Na mocy dźwięku też mi zależy, ale nie chcę tłuc szyb, itp., tylko czasami lubię posłuchać głośniej. Pisałem właśnie z takim zapytaniem maila do Pylona i odpowiedź otrzymałem pozytywną. Dlatego kolumn się będę już raczej trzymał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel46 nie pożałujesz icon_smile.gif

Celdur co mam Ci dużo pisać, znawcą sprzętu jestem raczej słabym ale potrafię rozróżnić czy coś dobrze gra czy nie ale z tego co parę kolumn w życiu słuchałem to Pylony są super w tym przedziale cenowym, po prostu przy najbliższej okazji przesłuchaj, myślę że się nie rozczarujesz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

..po odsłuchaniu kilku kolumn całkowicie się z nią zgadzam, gdyż nie były to różnice niewielkie, ale kolosalne (porównywałem Tagi 606 z chyba Missionami lub Wharfedalami za ok. 1000 zł - 2-drożnymi).



Rozumiem że Tagi wypadły masakrycznie słabo? Pewnie z MX-4 porównywałeś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...