Skocz do zawartości

Jakie kolumny (1200zł)


pawel46

Recommended Posts

Cytat

Witam wszystkich.
Chciałbym się Was zapytać jakie kolumny polecacie do 1200zł? Kolumny muszą być nowe, najlepiej podłogowe. Zastanawiałem się nad Jamo s606, taga harmony tav-606f i tav-806f. Jakie byście jeszce polecili? Pokój ma ok. 20m, muzyka to lżejszy rock i klasyczna.
Z góry dziękuję za pomoc icon_smile.gif




Jeśli koniecznie nowe to chyba najrozsądniej wspomniane już Pylon Pearl.

Nie ukrywam, że warto trochę poczaić się na portalach aukcyjnych na jakieś Acoustic Energy np, najlepiej Evo 3. Z tego co widzę mieszkasz w okolicach Warszawy, więc duża szansa na trafienie czegoś z odbiorem osobistym icon_smile.gif
Jest sporo osób oraz firm, które AE i inne angliki ściągają do nas, więc przewija się często sporo różnych modeli. Nowe AE i ogólnie większa część anglików to mało opłacalny zakup - znajdzie się najczęściej coś ciut ciekawszego, ale używki w sensownej cenie to już opcja warta przemyślenia.

s606 to raczej nie mają czego szukać przy którejś z tych opcji. Jak jamo, to serie E lub C, ale tu raczej cenowo się oddalamy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Na gwarancji mi tak bardzo nie zależy, ale kolumny wolałbym jednak nowe lub 2-3 letnie. Przy zakupie używanych zawsze jest pytanie jak poprzedni właściciel używał kolumn? No bo co jeśli były katowane po 10 h dziennie, albo przy b.wysokich głośnościach? (mówię tu także o ingerencji w samą kolumnę - boję się, że w razie czego nie rozpoznam). Bo elektronika chyba się tak nie zużywa jak kolumny w zestawie? Jeśli się mylę - poprawcie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie jest odwrotnie. Najbardziej zużywają się ruchome części w elektronice. Czyli w magnetofonach, gramofonach, odtwarzaczach CD. Tunery i wzmacniacze dużo mniej. Tam szwankują najczęściej potencjometry albo wysychają kondensatory (nie zawsze i najczęściej dopiero po wielu latach/dziesiątkach lat).
Naprawa/wymiana nie są drogie.
Kolumny, mimo, że mają pracujące (częściowo ruchome) głośniki, zużywają się minimalnie. Najczęściej parcieją piankowe zawieszenia górne głośników. Dużo rzadziej gumowe. Wymiana też nie jest szczególnie droga.
A katowane po 10 godzin dziennie to są chyba tylko jakieś marnej jakości kolumny. Im lepsze, tym większa pewność, że kupił je ktoś świadomy. Ktoś kto słucha muzyki. Długie granie niczemu nie przeszkadza. Jak mam wolny dzień, to słucham nieraz więcej niż 10 godzin i jakoś nie widzę ani nie słyszę negatywnych zmian.
A kolumny mają swoje lata (1995 rok).
Jeśli coś jest nie tak z kolumnami, to widać a przede wszystkim słychać (charczy, zniekształca albo zupełnie nie gra).
Czy ktoś grzebał w środku? Z tym jest gorzej. Na ogół jednak, gdy ktoś tuninguje, albo coś wymienia pisze o tym. Choć oczywiście nie wszyscy. Jest pewne ryzyko, ale moim zdaniem warto je podjąć w imię lepszego dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby kupić używane CD z tanim laserem? Wymienić go można samemu, więc nie byłby to duży koszt. A z magnetofonu i gramofonu raczej nie będę korzystał. I jeszcze pytanie do Celdura, z jakimi kolumnami porównywałeś Tagi tav-806? Bo wnisokuję z Twojego postu, że ich słuchałeś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Witam wszystkich serdecznie ponownie! Od około dwóch tygodni słucham już moich ulubionych płyt na zestawie:
Pylon Pearl 20
Musical Fidelity Elektra E10
Cd Denon
Kable głośnikowe Alphard da Vinci
Interkonekty Namelles Black Mini (czy jakoś tak icon_smile.gif)

Jak dla mnie zestaw brzmi pięknie, wielkie podziękowania dla f1angel'a, Madas'a i bandzior'a85 oraz wszystkich, dzięki którym mogę cieszyć się z moich płyt na nowo.
A teraz trochę o wrażeniach:
Ten zestaw brzmi dla mnie pięknie. Wreszcie zrozumiałem co to scena i stereofonia, potwierdzam słowa bandziora - basu w moim pokoju jest sporo, na pewno ich nie brakuje. Średnica naprawdę jak dla mnie piękna, słyszę to, czego wcześniej nie słyszałem. Wysokim też nie mam co zarzucić - detaliczne i w miarę łagodne.
Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel46 cieszę się że podzielasz moje wrażenia odnośnie tych Pylonów
na początku słuchałem ich na zwykłej miedzi po 2zł za metr ale zainwestowałem w niedoceniane kable Melodika i dopiero poczułem różnicę
jestem bardzo ciekaw reszty zestawów Pylon skoro te najtańsze tyle potrafią to jak grają np Topazy 20? icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...