Skocz do zawartości

nowy piecyk


mkk

Recommended Posts

Dobra, przyszedł następny etap gonienia króliczka icon_smile.gif
W skrócie : miałem lampowe pre i monobloki . Niestety nie do końca mi to odpowiadało , ale nie z powodów brzmieniowych, ale funkcjonalnych ( sprzęt chodzi u mnie po 7-10h dziennie podpięty pod tv, radio i cd ) . Pre było bez pilota, musiałem kabelki przepinać , jednym słowem nie za ciekawie. W sumie jak mi się chciało podłączać było super, ale najczęściej mi się nie chciało i grał pm7000.
I teraz pytanie , co może mi zastąpić Marantza?
Kolumny: Kappy 8.2i
CD: Arcam 73
Muzyka : rock , czasami mocniejszy , elektronika , no i śpiewające kobietki też się znajdą ( Diana Krall ale i też Nightwish icon_smile.gif )
Budżet : tak do 3 tys , oczywiście na sprzęt używany. Warunek konieczny : pilot .
Co byście polecili z aktualnej oferty alledrogo czy też innych miejsc ?
Co ja zauważyłem : AA map 407 , MF A3, jakiś Arcam ( A80/A85/A90) ?

M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dobra , po przeczytaniu wielu dobrych rad i pomysłów w tym wątku icon_smile.gif , wylądował u mnie A90 .
Dla potomnych : lepsza stereofonia i przestrzeń, lepiej kontroluje niskie tony ( w porównaniu do PM7000 ),prądu mu nie brakuje ( tu zdecydowanie lepiej od Marantza , ale gorzej od Omaczków ) . W sumie : dla mnie zmiana na plus. No i nareszcie mam komplet Arcama icon_razz.gif
M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no mam nadzieję, że nie masz nikomu za złe. Ja patrzyłem co jakiś czas tu i tam. Ale niczego na tyle ciekawego i tak grającego jak chcesz a tak dobrego, by napędziło Kappy nie znalazłem.
Szczerze mówiąc (pisząc), nie sądziłem, że A90 będą na tyle dobre do tych kolumn. Czyli jednak jest dobrze?
Nie odczuwasz braków w dynamice, bo piszesz, że prądu nie brakuje. Czy dobrze to odczytuję?
Że grają ładnie z dobrą barwą i wypełnieniem nie wątpię.
Tak, czy inaczej cieszę się, że gra dobrze i jesteś zadowolony.
Co do Omaka nomen omen, to wiem, że jeden bardzo znany człowiek tu na forum ma ten wzmacniacz a słucha na amplitunerze Yamahy (no nie cały czas, lecz jednak). Ale wzmacniacza raczej sprzeda. Ot, taka ciekawostka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dobra , po przeczytaniu wielu dobrych rad i pomysłów w tym wątku icon_smile.gif , wylądował u mnie A90 .
Dla potomnych : lepsza stereofonia i przestrzeń, lepiej kontroluje niskie tony ( w porównaniu do PM7000 ),prądu mu nie brakuje ( tu zdecydowanie lepiej od Marantza , ale gorzej od Omaczków ) . W sumie : dla mnie zmiana na plus. No i nareszcie mam komplet Arcama icon_razz.gif
M


A jakbyś porównał brzmienie Arcama do Nad 208 albo 218 ? Bo chyba jedną z tych końcówek (z jakim pre ?) miałeś coś kojarzę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... wylądował u mnie A90 ....prądu mu nie brakuje ( tu zdecydowanie lepiej od Marantza , ale gorzej od Omaczków ) .

mkk
A nie chciałeś kupić preampa z pilotem oraz przełącznika 2wzmacniacze-1para kolumn (tak ma np. Kaczor).

Cytat

Co do Omaka nomen omen, to wiem, że jeden bardzo znany człowiek tu na forum ma ten wzmacniacz a słucha na amplitunerze Yamahy (no nie cały czas, lecz jednak). Ale wzmacniacza raczej sprzeda. Ot, taka ciekawostka.

f1angel
Jeden słucha na amplitunerze Yamy, drugi zazwyczaj na innym sprzęcie icon_wink.gif
Akurat Omaków jest trochę więcej, przewinęły się u paru osób, u kilku zostały...

I chyba słówko "nie" wyleciało Ci w ostatnim zdaniu... icon_eek.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo - myślałem o tym , ale to może kiedyś . Na razie musiałem trochę ograniczyć zaangażowanie finansowe w audio .

don - miałem 208 , w skrócie : brutalna elektrowania , z tym że u mnie grało to z najtańszym pre Rotela , i podejrzewam że to było wąskie gardło. Arcam gra zdecydowanei kulturalniej , przestrzeń , lokalizacja źródeł jest z innej ligi.

f1angel - z A90 brakow w dynamice nie słyszę , jest ok ( jak dla mnie of course icon_smile.gif ) . A Omaczki ( miałem monobloki Jewel Three ) , grały fajnie , i gdyby nie wygoda to by pewnie zostały. Z ciekawostek , pojechały do Łodzi , podłączyliśmy je u nabywcy do elektrostatów ( jakieś duże , ponad 2 m wysokości , ale nie pamiętam modelu ) , zagrało to z zestawem Linna. Co ciekawe , barwa , nasycenie była super , ale już w szybszej rąbance Omaki trochę się gubiły. Sam wzmacniacz Linna zagrał lepiej .

M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo, a tak wiem, że kilka osób je ma a inni mieli. I masz rację "nie" wypadło mi ze zdania.
Mam nadzieję, że właściciel rzeczonego Omaka słucha go jednak częściej i nie pogniewa się na mnie, że tak napisałem. Tym bardziej, że nie wymieniłem nazwiska, imienia czy nicku.
Ale notka nie była nacechowana w żadnym wypadku złośliwością. Bo jeśli trzeba potrafię "przywalić", przecież wiesz. Może wyrażała odrobiną zdziwienia.
A może to z zazdrości, że ja słucham tylko na jednym zestawie? icon_wink.gif Ale kompletuję drugi icon_biggrin.gif .

Mkk, masz rację. Wszystko to kwestia połączeń. Sam się nieraz przekonałem, że jakieś kolumny czy wzmacniacz w jednym zestawie grały tak sobie w drugim rewelacyjnie. I nie zawsze da się to jakoś racjonalnie wytłumaczyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...