Skocz do zawartości

Proszę o pomoc. Jaki zestaw Stereo.


Mateusz21

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Planuję zakup zestawu stereo a , że niestety sam się na tym zbytnio nie znam i nie chciałbym popełnić jakiegoś błędu i wyrzucić pieniędzy w błoto.
Dlatego postawnowiłem się poradzić w tej sprawie.

Budżet to 2800zł.

Zestaw: Odtwarzacz + wzmaczniacz + głośniki.

Czekam na Państwa propozycje.

Z góry dziękuję, za poświęcony czas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie czytasz innych wątków, ponieważ wiedziałbyś o co zapytać, jakie dane podać. A tak, to rzeczywiście trzeba Ci poświęcić dodatkowy czas i pytać o podstawowe rzeczy.
*Jakiej wielkości masz pokój, jak urządzony (akustyka - dużo mebli, dywan zasłony, czy raczej pusty)? masz możliwość odsunięcia kolumn od ścian?
*Jakie kolumny wolałbyś (choć to może być uzależnione od wielkości pokoju) podstawkowe 9czyli monitory plus standy) czy podłogowe?
*Jakiej muzyki słuchasz?
*Jakie masz preferencje brzmieniowe (jasno, chłodno, ostro, czy miękko, ciemniej, pełniej - opisz dźwięk własnymi nawet słowami, jaki lubisz)?
*Sprzęt ma być nowy, czy może być używany (ale za to lepszej jakości, lepiej zagra za takie same pieniądze)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, nowy zestaw niełatwo w tej cenie złożyć. Przyzwoity. Najgorsza sprawa z kolumnami. I gdyby to było pomieszczenie 12-15m2
sprawa wyglądała by trochę inaczej. Ale do 30m2byle kolumienek nie dasz. I musi je także coś napędzić, by to zagrało. Nie można podpiąć słabowitego wzmacniaczyka, bo będzie lipa.
Szukałem i znalazłem kolumny (jedyne możliwe moim zdaniem w tej cenie i do takiego pomieszczenia) oraz całkiem niezły wzmacniacz. Niestety nie starczyło już na odtwarzacz CD. Jeśli jesteś w stanie dołożyć, byłoby super. Jeśli nie, proponuję tańszy wzmacniacz i jak najtańszy CD. Kolumn bym nie ruszał. A kolumny to STX FS250 Cena niestety za sztukę, czyli mnożymy razy dwa.
http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-kolum...gTime_enabled=1
Do tego wzmacniacz Yamaha A-S500. dodam, że jest w naprawdę dobrej cenie, normalnie kupisz za te pieniądze A-S300.
http://allegro.pl/wzmacniacz-yamaha-a-s500...3228179429.html
Jeśli to za dużo, trzeba by się rozglądać za tańszym wzmacniaczem. Może Pioneer A-20
http://allegro.pl/pioneer-a-20-k-salon-dea...3226587795.html
Ale nie jestem już tak do niego przekonany. I wciąż brakuje na odtwarzacz.
Czyli jakoś nie wychodzą mi te rachunki. Myślisz, ze można by kupić jakieś tańsze kolumny? Nie wiem. Ja Ci nie polecę czegoś, do czego nie mam choćby odrobiny przekonania.
Wydaje się, że 2800zł, to całkiem niezła sumka a tu ...? Może ktoś inny Ci doradzi?
Sprzęt używany, to co innego. Dało by się coś w tym budżecie złożyć i to co najmniej o klasę lepiej grające. Choć i to być może nie od ręki by się coś znalazło.
Ale o używanym przecież tu nie dyskutujemy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli sprzęt fabrycznie nowy, to zwróciłbym Twoją uwagę na elektronikę PIONEER A-20 / PD-10 oraz zestaw kolumn Taga Harmony TAV-806F. Myślę że z ceną powinniśmy prawie się zmieścić, natomiast będziesz miał zestaw grający dźwiękiem mocnym, dynamicznym, basowym - czyli z charakterystyką, jaką szukasz.

Jeśli masz możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc powiedzmy, że zdecydował bym się na ten zestaw Pioneera
http://www.q21.pl/pioneer-a-20-pd-10.html

Chciałbym poznać Państwa opinię odnośnie jego.

No i jakieś głośniki do tego aby uzupełnić limit cenowy.
Jednakże głośniki możemy dobierać pod pokój 12m2 ponieważ mam możliwość umieszczenia tego również w mniejszym pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostaje 1000zł. na nowe kolumny. Tak?
Jeśli tak, to bardzo fajne są Pylon Pearl. Duża klasa jak za takie pieniądze. Do 12m2 byłyby w sam raz.
Jedno tylko. Bardzo mocnych niskich tonów tam nie będzie. Owszem nie powinno ich brakować a do takiego pokoju ryzykowne jest pakować większe kolumny. I dużo też zależy od upodobań. Co dla jednego będzie w nadmiarze czy akurat, drugiemu może brakować.
Jeśli naprawdę musi być duże Buuum, to musisz szukać innych kolumn z większymi membranami niskotonowymi albo z większą ich ilością. W tym budżecie, to będzie jednak prawie na pewno porażka jeśli idzie o jakość dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...