Skocz do zawartości

Wzmacniacz do głośników Canton 470.2 GLe


mankowskiwik

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Przymierzam się do zakupu wzmacniacza do ww. głośników. Obecnie podpięte są do wzmacniacza z zestawu yamaha pianocraft o symbolu RX - E810. Całość gra w małym pomieszczeniu, jednak docelowo będzie to 35 metrowy pokój.
Jaki wzmacniacz powinienem kupić? Zależy mi na optyku. Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na wzmacniacz to 2 000 zł.

Pozdrawiam, Wiktor Mańkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
wybór zależy od wielu czynników, przede wszystkim musisz podać, jakie gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie. Biorąc pod uwagę charakterystykę kolumn Canton, bardzo dobrze sprawdziłby się wzmacniacz NAD C326BEE.

Podaj więcej szczegółów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na jakim optyku? We wzmacniaczu? Do czego to ma służyć?



Taki jak np. w Rotel'u RA - 11: zestaw pięciu konwencjonalnych wejść analogowych, czterech wejść cyfrowych S/PDIF i autoryzowane przez Apple wejście USB.
Posiadam Apple TV i Playstation i chciałbym podłączyć je do wzmacniacza. Jest to kwestia poboczna, jednak byłbym bardzo zadowolony, gdyby takie wejścia się znalazły.

Słucham głównie rocka, a głośniki dostałem "w spadku". Odnośnie brzmienia, to nie lubię zbyt wyrazistych basów oraz "zlanego" środka.

Aha, jako laik mam jeszcze pytanie odnośnie mocy. Wiem, że tu mamy 2 kanały i to się inaczej rozkłada, ale czy taka moc nie będzie za mała? Np Yamaha A-S 700 ma po 90 W na kanał. W ogóle to nad nią się też zastanawiałem, co sądzicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, ze jestem ortodoksyjnym i zatwardziałym stereofilem choć oczywiście przede wszystkim melomanem, nigdy nie patrzyłem na wzmacniacze pod kątem wejść typu optyczne (brrr icon_wink.gif ). Tu muszą Ci pomóc inni koledzy, albo wyszukaj sam takie wzmacniacze. Ja najwyżej mogę pomóc dobrać brzmieniowo itp.
Yamacha A-s700 z racji swoich 90W na pewno nie jest zbyt słaba dla tych kolumn. Bez przesady, to są popularne kolumny a nie jakieś prądożerne Infinity. Niestety nie polecam tego wzmacniacza z zupełnie innego względu. O ile masz odrobinę słuchu po podłączeniu tego wzmacniacza krew Ci może pocieknąć z uszu. Kolumny są niestety dość mocno rozjaśnione, konturowo grające. Prawdziwe "staroniemieckie" granie. A wyraziste basy są jedną z mocniejszych cech tych kolumn. Niestety.
Tu rację ma Q21, że NAD byłby niezły. Albo jeszcze lepiej Musical Fidelity, Audio Analogue, Densen DM 10 (czy chociaż BEAT B-100), Atoll IN 80 albo lepiej IN 100, jakiś wzmacniacz pracujący w klasie A (Sugden A21A), może hybryda z lampowym preampem np. Xindak, Opera Consonance, Vincent (Sheng Ya) albo wręcz wzmacniacz lampowy. Tanio raczej nie będzie. Więc może warto by się zastanowić nad wzmacniaczem z drugiej ręki. Ale większość takich wzmacniaczy wejścia "po optyku" niestety nie posiada.
Innym rozwiązaniem byłoby zakupienie przetwornika cyfrowo-analogowego tzw. DACa. Miałby on wejście optyczne i może jeszcze jakieś inne, np. USB (zależnie od klasy urządzenia). Przy okazji poprawiłby dźwięk słabych źródeł jak telewizor.
Oj namieszałem pewnie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z racji tego, ze jestem ortodoksyjnym i zatwardziałym stereofilem choć oczywiście przede wszystkim melomanem, nigdy nie patrzyłem na wzmacniacze pod kątem wejść typu optyczne (brrr icon_wink.gif ). Tu muszą Ci pomóc inni koledzy, albo wyszukaj sam takie wzmacniacze. Ja najwyżej mogę pomóc dobrać brzmieniowo itp.
Yamacha A-s700 z racji swoich 90W na pewno nie jest zbyt słaba dla tych kolumn. Bez przesady, to są popularne kolumny a nie jakieś prądożerne Infinity. Niestety nie polecam tego wzmacniacza z zupełnie innego względu. O ile masz odrobinę słuchu po podłączeniu tego wzmacniacza krew Ci może pocieknąć z uszu. Kolumny są niestety dość mocno rozjaśnione, konturowo grające. Prawdziwe "staroniemieckie" granie. A wyraziste basy są jedną z mocniejszych cech tych kolumn. Niestety.
Tu rację ma Q21, że NAD byłby niezły. Albo jeszcze lepiej Musical Fidelity, Audio Analogue, Densen DM 10 (czy chociaż BEAT B-100), Atoll IN 80 albo lepiej IN 100, jakiś wzmacniacz pracujący w klasie A (Sugden A21A), może hybryda z lampowym preampem np. Xindak, Opera Consonance, Vincent (Sheng Ya) albo wręcz wzmacniacz lampowy. Tanio raczej nie będzie. Więc może warto by się zastanowić nad wzmacniaczem z drugiej ręki. Ale większość takich wzmacniaczy wejścia "po optyku" niestety nie posiada.
Innym rozwiązaniem byłoby zakupienie przetwornika cyfrowo-analogowego tzw. DACa. Miałby on wejście optyczne i może jeszcze jakieś inne, np. USB (zależnie od klasy urządzenia). Przy okazji poprawiłby dźwięk słabych źródeł jak telewizor.
Oj namieszałem pewnie?



Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Czy namieszałeś? Nie, zupełnie nie. Po prostu wieczorem przy odrobinie czasu przejrzę wszystkie podane przez Ciebie wzmacniacze. Dobrze jest mieć wybór i szerokie porównanie. Jeśli chodzi o kolumny, to sprzęt z drugiej ręki nie jest dla mnie problemem, jednak w przypadku takiej elektroniki wolę coś nowego, w obecnych czasach gwarancja dość często się przydaje (w moim przypadku w ciągu jednego roku ekspres do kawy, telewizor, poważna naprawa w samochodzie i z innej beczki przeciekający dach...).

Przyjrzę się wspomnianym przetwornikiem DAC. Może np. zdecydowałbym się na tego NAD'a i do niego podłączył DAC'a po prostu. Jakość dźwięku jest oczywiście pierwszoplanowa, ale dzieciaki wolałby aby Crysis siekał im z głośników zestawu, a nie telewizora.
Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z podanych wzmacniaczy, to dobre, solidne konstrukcje. W większości jednak używane. Jeśli grają do dzisiaj, to i raczej będą grały jeszcze długo. W przeciwienstwie do wielu nowych i najnowszych urządzeń, które niestety nie są już tak solidnie robione i lutowane cyną bezołowiową (dyrektywa ROHS), która ma zwyczaj pękać. Tworzą się tzw. zimne luty. Tak więc gwarancja w tym przypadku, to rzecz dość zwodnicza. Tym bardziej, że takie nówki lubią się psuć zaraz po ustaniu gwarancji. Tak, że i tak w razie czego trzeba płacić za naprawę.
Starsze wzmacniacze z wyższej półki są jak dla mnie lepszą gwarancją niezawodności niż te nowe, tańsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Większość z podanych wzmacniaczy, to dobre, solidne konstrukcje. W większości jednak używane. Jeśli grają do dzisiaj, to i raczej będą grały jeszcze długo. W przeciwienstwie do wielu nowych i najnowszych urządzeń, które niestety nie są już tak solidnie robione i lutowane cyną bezołowiową (dyrektywa ROHS), która ma zwyczaj pękać. Tworzą się tzw. zimne luty. Tak więc gwarancja w tym przypadku, to rzecz dość zwodnicza. Tym bardziej, że takie nówki lubią się psuć zaraz po ustaniu gwarancji. Tak, że i tak w razie czego trzeba płacić za naprawę.
Starsze wzmacniacze z wyższej półki są jak dla mnie lepszą gwarancją niezawodności niż te nowe, tańsze.



Zastanowię się jeszcze nad tym.. A wracając do kwestii mocy, Yamahę podałem jako ten mocny przykład. W większości z wzmacniaczy moc oscyluje w granicach 40-50 W. Czy to wystarczy?

http://allegro.pl/audio-analogue-puccini-i3224735400.html

Co sądzisz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samą moc nie patrz. Ważna jest tzw. wydajność prądowa, czyli dobry zasilacz. Jeśli wzmacniacz przy 4 ohmach niemal podwaja moc, którą uzyskuje przy 8 ohmach rokowania są obiecujące.
Co do AA Puccini, to dobrej klasy wzmacniacz. Ale nie wiadomo ile uzyskuje przy 4 ohmach. Jakoś nie mogę znaleźć danych. A Twoje kolumny są znamionowo 4 ohmowe.
Trzeba by napisać do sprzedającego, by podał tę wartość.
Wzmacniaczy możesz szukać jeszcze tu, o ile nie znasz tej strony http://www.hifi.pl/gielda/audio.php
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Denon, to jednak nie ta klasa dźwięku. Może by i podołał. Nawet mógłby nieźle brzmieniowo współpracować Z Cantonami, bo jest dość "mulisty" (moim zdaniem). Nic by nie wyostrzył, nie "przewalił". Ale maskowanie jednych wad innymi nie zawsze przynosi pożądane efekty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sądzę że nie warto przepłacać -> http://allegro.pl/nad-c326bee-c-326-bee-od...3206053688.html



To jest świetna oferta, aczkolwiek nie wystawia faktury ten sprzedawca, a sprzęt wziąłbym na firmę. W ogóle to dziękuję za pomoc i zainteresowanie, bardzo mi pomagacie. Może wziąłbym tego NAD'a i do tego DAC'a? Bo dzisiaj znajomy mi coś napomknął o HK 3490, zarzekając się o jego wspaniałości. Jakoś przekonany nie jestem. Na plus wychodzi cena ( do tego wcześniej wspomniana fvat) + wyjście optyczne. choć jak podejrzewam do NAD'a się nie umywa. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tym amplitunerem stereo?

Jeszcze dodatkowo, co w ogóle myślicie o tym Rotelu RA 11? Wykracza poza budżet, ale może warto dołożyć?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli weźmiesz tego NAD'a to myślę że dodatkowy DAC będzie już zbędny. I tak już zagra bardzo ładnie.



W takim razie NAD + konwerter z optyka na analog np. firmy lindy. Dobrze myślę? A co z tym HK 3490? Czy jest to w ogóle wartościowy sprzęt? Jutro chyba posłucham, więc też wyrobię sobie opinię, ale nie na moich głośnikach, więc nie będzie to w pełni adekwatne. Będę bardzo wdzięczny na temat tego sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

NAD brzmieniowo lepszy od HK 3490.
Optyczne TOSLINK do czego Ci potrzebne?
Chcesz rozumiem podłączyć wzmacniacz do komputera?



Chodzi o to apple tv, w którym nie połasili się o analogowe wyjście. Bardzo lubię to urządzenie, często wypożyczam tam filmy oraz przesyłam obraz z komputera, więc chciałbym je podłączyć do wzmacniacza. Sprzęt stoi w salonie, więc na komputerze mi nie zależy. A tak na marginesie, to i tak mogę przecież podłączyć komputer jack > RCA, czyż nie?

A tak na marginesie, potrzebuję jeszcze czegoś w miarę niedrogiego, sympatycznie grającego, małego, z cdkiem i radiem dla żony do kuchni icon_wink.gif Typu all - in - one
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

NAD brzmieniowo lepszy od HK 3490.
Optyczne TOSLINK do czego Ci potrzebne?
Chcesz rozumiem podłączyć wzmacniacz do komputera?



Chodzi o to apple tv, w którym nie połasili się o analogowe wyjście. Bardzo lubię to urządzenie, często wypożyczam tam filmy oraz przesyłam obraz z komputera, więc chciałbym je podłączyć do wzmacniacza. Sprzęt stoi w salonie, więc na komputerze mi nie zależy. A tak na marginesie, to i tak mogę przecież podłączyć komputer jack > RCA, czyż nie?

A tak na marginesie, potrzebuję jeszcze czegoś w miarę niedrogiego, sympatycznie grającego, małego, z cdkiem i radiem dla żony do kuchni icon_wink.gif Typu all - in - one




EDIT: Biorę NAD'a. Słuchałem wczoraj w salonie NAD'a, HK, Maranza PM 6004 i najbardziej podobał mi się NAD. Dokupię do niego po prostu ten adapter spdif > analog i wszystko. Dziękuję za pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś pomagałem koleżance w wyborze takiej mikro wieży. Posłuchaliśmy kilku różnych firm i wybraliśmy JVC, bo najprzyjemniej i najbardziej naturalnie grała. A sporo droższe np. Sony to była tragedia. To słychać było nawet w sklepie. Oczywiście wszystkie "poprawiacze" barwy dajemy na 0 (zero).
Po prostu przejedźcie się do jakiegoś marketu i każcie sobie włączać to, co Wam się z wyglądu podoba. Może zagra?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...