Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze amplituner


keno17

Recommended Posts

Witam zamierzam kupić swój pierwszy ( lepszy) zestaw stereo. Oczekuje dobrej jakości i głębokiego przestrzennego basu ( nie zestawu do burzenia ścian tylko zestawu dawającego przyjemność z słuchania ). Potrzebuje pomocy przy wyborze sprzętu, znam się na nim tyle co z forum czyli kiepsko. Potrzebuje konkretnych podpowiedzi z checia wysłucham wszystkich. spędziłem troche czasu na forach i wybór padł na kolumny Chorus 726V wyczytałem ze kolumny są dość wymagające sprzętowo moglibyście doradzić najlepszy ampli tuner do nich ? Z góry dzięki icon_smile.gif

Wymagania do ampli tunera: na pewno radio, wejscie do połaczenia z komputerem optyczne albo inne , usb
Budżet : kolumny 6-7 tyś, ampli tuner – max do 2,3 tyś
Pokuj : 25 m2
Muzyka: rock – 50%, pop – 25%, wszystkie inne gatunki od muzyki poważnej przez rap po metal - pozostałe %
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam zamierzam kupić swój pierwszy ( lepszy) zestaw stereo. Oczekuje dobrej jakości i głębokiego przestrzennego basu ( nie zestawu do burzenia ścian tylko zestawu dawającego przyjemność z słuchania ).


Zauważyłem, że osoby, które kupują swój pierwszy zestaw nie są w stanie napisać nic ponad "dobre basy i dobra jakość". Miałeś wcześniej jakieś głośniki? A może słuchawki? Jesteś w stanie szerzej opisać preferencje brzmieniowe? Sprzęt nowy czy używany?
Cytat

Potrzebuje pomocy przy wyborze sprzętu, znam się na nim tyle co z forum czyli kiepsko.


Jak z forum, to wcale nie musi być kiepsko. Jest dużo takich wątków, tutaj lub na innych forach, złoża tego surowca są dość pokaźne.
Cytat

Wymagania do ampli tunera: na pewno radio


Każdy amplituner ma radio, jak sama nazwa mówi. icon_smile.gif
Cytat

Budżet : kolumny 6-7 tyś, ampli tuner ? max do 2,3 tyś


A co ze źródłem? Tylko z komputera chcesz grać? Wtedy przydałby się również DAC.
Cytat

Pokuj


Pokój.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Generalnie - wszystko nie tak icon_cry.gif
1. Focal 726V i głęboki, przestrzenny bas?
2. Kolumny za 6-7 tyś i amplituner za 2-3 (raczej odwrotne proporcje)
3. Amplituner DOBREJ klasy i wejście usb, optyczne? Można przecież zastosować kabel-przejściówkę z USB na RSA. Choć pewno niektórzy zaraz zaproponują jakieś HK...
Hm...
Wg mnie, w tym układzie, co proponujesz, nie będzie dobrze...

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt raczej nowy, chyba ze potraficie polecić używany którego znalezienie nie będzie niczym trudnym na naszym rynku . Normalnie używam dwóch zestawów do kompa 5.1 logitech Z5500 i 15 letniej wieży panasonika do radia. Ostatnio zakupiłem słuchawki sennheizera hd 380 pro na których usłyszałem duża różnice po miedzy piosenkami w formacie Flack a mp3 (320), dźwięk jest dużo czystszy, żywszy i nie przytłumiony. Normalnie na głośnikach komputerowych różnica ta nie była tak wyczuwalna. Chciałbym skompletować zestaw który pozwoli mi na uzyskanie takiej jakości . kwota którą chce przeznaczyć na ten cel nie jest mała ( przynajmniej dla mnie ) i mysle ze coś się znajdzie w tej cenie. Do odtwarzania będę używał komputera głównie piosenki w formacie Flack

Skoro nie te głośniki to jakie i z jakim amplitunerem byście polecili?
Chce żeby zestaw grał czysto i przejrzyście , żeby nie brakowało basu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś Focali Chorusów 726V, jeśli ma być to element zestawu dającego przyjemność ze słuchania?
Mnie słuchanie tych kolumn kojarzy się bardziej z jeżdżeniem d... po nieheblowanej desce icon_wink.gif , ale różne są gusta i różne definicje przyjemności. O dźwięku jakiego oczekujesz nie wspomnę, bo wspomniał już o tym Zukzukzuk.
Może nie zgodzę się z nim tylko w kwestii proporcji podziału budżetu. Ja przeznaczyłbym jednak nieco więcej na kolumny.
I dlaczego u diaska amplituner? Przez możliwość słuchania radia? Tuner możesz kupić osobno, albo słuchać z internetu skoro i tak muzyki słuchasz z plików w formacie FLAC.
Poza tym a może przede wszystkim amplituner za 2-3kzł. będzie grał jak wzmacniacz za 1,5-2kzł. Są wyjątkowe amplitunery, ale raczej nie do dostania w Polsce za przyzwoite pieniądze.
Zresztą wejścia USB i optyczne mają na ogół tylko amplitunery do kina domowego (są wyjątki - nowinki, ale nie warto o nich wspominać). A te grają jeszcze gorzej (znacznie) niż amplitunery stereo.
Do podłączenia komputera wystarczą Ci normalne wejścia RCA (cinch) i odpowiednia przejściówka. A dźwięk z komputera poprawisz stosując przetwornik cyfrowo/analogowy tzw. DAC.
Można w tej cenie kupić nowy zestaw, ale zdecydowanie lepiej (o klasę, może nawet dwie) zagra odpowiednio dobrany system złożony z używanych elementów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Kurcze. Masz 10 tys. zł!
Szkoda byłoby wyrzucić je w błoto... Nowy sprzęt łatwo skompletować. Do tego ma gwarancje i się świeci:) Tyle, ze wyjdziesz za próg sklepu i pstryk - 50% pieniedzy już NIGDY nie odzyskasz. I będzie grało tak sobie w porównaniu do używek za tą samą kasę.

Za starszym trzeba niestety co nieco pobiegać, poszukać a czasami poczekać... No i nie zawsze trafi się na sprawny. Nie mniej - zewnętrznie też może się prezentować. I jak ZAGRA!!!...

Decyduj!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym podzielił te 10 tyś tak: kolumny 5 tyś, wzmak +tuner+ ewen CD 3-4 tyś tys, DAC 1000-1500 i reszta okablowanie

jeśli zdecydujesz się na sprzęt używany w tej kwocie złożysz mega solidny zestaw

wejście USB mają nowsze Advance Acoustic Max 250 i wyższe ale nie mają dobrych opinii jeśli chodzi o brzmienie z tych nośników, ja osobiście postawiłem na przetwornik DAC z USB asynchronicznym i jestem bardzo zadowolony i wzmacniacz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście podać kilka przykładowych zestawów które mógłbym złożyć z używanych częsci w tym przedziale cenowym ?( kolumny + wzmacniacz) jestem w stanie zrezygnować z usb, wyjśc optycznych i tunera na rzecz lepszej jakości. Jestem laikiem i pomyślałem ze fajnie by był gdyby zestaw miał te wejścia a tuner radiowy najwyżej dokupię innym razem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nadal jestem w polu i nie wiem czego szukać, moglibyście polecić jakieś firmy, ewentualnie serie kolumn i wzmacniaczy ( używane) na które warto by było zwrócić uwage ? ? szukanie w ciemno jak widze nie ma sensu, na jednym forum polecają jeden sprzęt na innym równają go z ziemią jak w przypadku tych chorusów które podałem na początku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchać to ja mogę co najwyżej w sklepie i na nowym sprzęcie, od początku wszyscy odradzają pakować pieniądz w nowy sprzęt. Wiem że odsłuch byłby najlepszy rozwiązaniem ale skoro decyduje się na używany sprzęt to też nie będę jeździł po całej Polsce żeby posłuchać jak gra zestaw znaleziony na aukcji. jak napisałem to mój pierwszy zestaw i nawet nie wiem na którą firme mam zwrócić uwage, kupowanie po kolei w ciemno kolumn i wzmacniaczy z allegro też mija się z celem przynajmniej moim zdaniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ZROBISZ JAK UWAŻASZ icon_biggrin.gif
Jak ma być lekko, łatwo i przyjemnie - to tylko nowe. Jak ma GRAĆ - to tylko używki icon_lol.gif
Nie trzeba jeździć przez pół Polski, ale choćby rozejrzeć się co nieco wokoło siebie... Ludzi parających się tą "branżą" jest w pobliżu (każdym!) więcej jak sądzisz. Ale trzeba ich odnaleźć...
Swoją drogą dziwne, że chcesz wydać sporą sumkę praktycznie W CIEMNO. Lecz nikt Tobie nie zabroni!
Twój wybór icon_eek.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W sumie nadal jestem w polu i nie wiem czego szukać, moglibyście polecić jakieś firmy, ewentualnie serie kolumn i wzmacniaczy ( używane) na które warto by było zwrócić uwage ? ? szukanie w ciemno jak widze nie ma sensu, na jednym forum polecają jeden sprzęt na innym równają go z ziemią jak w przypadku tych chorusów które podałem na początku.



Jak widać ile ludzi tyle gustów, dlatego tyle słownych utarczek na forach.

Podam Ci parę konkretów, ale jak zwykle nie ma 100% gwarancji zadowolenia dla Ciebie.

Tylko i wyłącznie używki.

Za dużo tego nie będzie, bo nie chcę Ci robić bajzlu w głowie.

Wzmacniacz tylko jeden, niech to będzie bazą do dalszych poszukiwań. Zatem jest to wzmacniacz dzielony Nakamichi CA-5 / PA-5 (lub CA-5 II / PA-5 II). Sprzęt dosyć wysokiej klasy, cieszący się estymą, posiadający sporą moc do dyspozycji i przede wszystkim wydajny. Wydajność prądowa przyda Ci się szczególnie w przypadku zakupu trudnych do wysterowania kolumn, a sporo konstrukcji wyższej klasy po prostu ma znaczne zapotrzebowanie na prąd choćby ze względu na spadki impedancji znacznie poniżej katalogowych wartości.
I pięknie się prezentuje icon_cool.gif Ostatnio na allegro była możliwość złożenia 5-tki za ok. 3,4 tys. zł.

Kolumn podam więcej. Niektóre mogą nie zmieścić się w Twoim budżecie, inne pewnie będą sporym wyzwaniem w kwestii dostępności, jeszcze inne mogą być zarówno niedostępne jak i za drogie icon_twisted.gif . W przypadku nielicznych modeli problem może stanowić Twój pokój (za mały!), zwłaszcza przy głośnym graniu. Modele (za) drogie wskazałem z tego względu, że naprawdę zdarzają się okazje (ogłoszenia, aukcje), gdy ludzie z różnych życiowych powodów rozstają się ze swoimi klejnotami praktycznie za bezcen, widziałem nie raz. Podałem też parę typów trochę tańszych, co wbrew pozorom nie oznacza, że to nie są "żylety".

Mogę Cię jednak z premedytacją zapewnić, iż KAŻDY z poniższych typów stanowi sprzęt wysokiej klasy. A proponowany wcześniej wzmacniacz poradzi sobie ze wszystkimi! icon_cool.gif

Jedyny problem widzę w tym, czy wybrany przez Ciebie sprzęt - niekoniecznie polecony przeze mnie - wpisze się w Twój gust, czyli po prostu czy będzie Ci się podobać. Nie jest to takie oczywiste icon_rolleyes.gif . Wiesz, my tutaj będziemy Ci zachwalać przysmaki z mięsa,
jagnięcinę, steki, gulasze, a Ty będziesz zatwardziałym wegetarianinem... icon_lol.gif

Z drugiej strony, mając takie doświadczenie ze sprzętem, jakie masz, nieśmiało podniosę głos, że COKOLWIEK kupisz z propozycji ludzi bardziej osłuchanych, rzuci Cię na podłogę i sponiewiera, a szczęki szukać będziesz z 10 m pod ziemią, tak spadnie icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif .

Mimo wszystko zalecam odsłuch. Będzie bezpieczniej.


CANTON Digital 1
CANTON Digital 2
Infinity Renaissance 90 (R90)
TANNOY D-700
AUDIODATA Elance
DYNAUDIO Contour 3.3
B&W Matrix 801
B&W Matrix 802
JBL Ti 5000
JBL L-90
I.Q. System 300 T
CANTON Ergo SC-L
CANTON Ergo RC-L
INFINITY Kappa 8.2i (lub 8.1i)
ESA Continuum^2
ESA Continuum
JBL Ti 3000
DYNAUDIO Contour 3.0
DYNAUDIO Contour 2.5
DYNAUDIO Contour 2.8
I.Q. System 200 T
Zoller Metropolis Imagination
T+A Criterion T160
T+A Criterion T140
T+A TMR 160
ELAC 211-4Pi (lub inne starsze modele z głośnikiem 4-Pi)


Myślę, że starczy. Za dużo do wyboru tylko utrudnia sprawę. Pooglądaj w sieci, poczytaj recenzje, opinie, może znajdziesz gdzieś impuls do zakupu.

Jako zagorzały fan Cantona polecam oczywiście kolumny tej firmy. icon_wink.gif icon_biggrin.gif





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Proponuję zacząć od kolumn i dopiero zastanowić się co dalej.
Znalazłem kilka a widzę, że niektóre już proponował Profi.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/19/130825.php
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/17/129561.php
http://allegro.pl/jbl-ti-5000-limited-edit...3212762635.html
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/16/129209.php
http://allegro.pl/infinity-kappa-8-hi-end-...3250807767.html
Oczywiście to tylko przykłady i możesz szukać taniej.
Co do wzmacniacza, to rzeczywiście trudno dyskutować co do Nakamichi. Są bardzo dobre i przede wszystkim wydajne prądowo. Na przykład możesz znaleźć opinie, że Infinity czy ESA nie grały za dobrze, ale jeśli były podłączone do nie dość dobrego wzmacniacza (nawet dobrego, chwalonego w innych konfiguracjach), to mogła być porażka.
Możesz zacząć od kupna takiego wzmacniacza. Wówczas będzie wiadomo, że napędzi on niemal każde kolumny, które kupisz.
Oczywiście, że nie każde kolumny czy zestawienie trafi w Twój gust. Ale aby coś sprecyzować, Ty musiałbyś opisać jakie brzmienie lubisz. A to na ogół wymaga pewnego osłuchania, porównań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zaczynałem na poważnie interesować się audio, bazowałem wyłącznie na niemieckiej prasie i katalogach. Nie było internetu! (czy ktoś mi w to uwierzy? icon_mrgreen.gif ) Zwozili mi to koledzy, którzy po szkole wyemigrowali do Niemiec i czasami przyjeżdżali na stare śmieci. Na papierze ogromnie mi sie ten sprzęt podobał, a recenzje i punktacja mocno przychylne i motywujące do zakupu icon_biggrin.gif
Jeden z nich też złapał bakcyla i przyuważył w jakimś sklepie właśnie dzielonkę Nakamichi. Strasznie się napalił, co potem udzieliło się i mnie, gdy będąc u niego w odwiedzinach doświadczyłem tego cacka. To była 7-ka... Zostałem "pogrzebany", ale cena tego sprzętu była dla mnie jak z końca wszechświata. Z czasem miłość przygasła, ale "stara miłość nie rdzewieje" i odezwała się, kiedy tak zacząłeś wychwalać TA-4E icon_biggrin.gif Myślę, że 5-ka wiele nie odstaje od 7-ki, a jest przede wszystkim przystępniejsza cenowo. Dlatego polecam icon_lol.gif

A lista byłaby dłuższa, tylko starałem się wybierać bardziej znane firmy. Rozrzut charakteru brzmienia jest znaczny, lecz jeśli keno17 chce opierać się głównie na informacjach z sieci, to powinien mieć jakąś bazę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wierzę!
Bo już jest bliżej 50, niż dalej icon_cry.gif
Ale za to GRA MUZYKA icon_biggrin.gif Tylko dlaczego (zawsze) tak późno???

Nie no luzik icon_lol.gif Tak tylko pytałem...
Choć prawdę mówiąc, ja nie porywałbym się na niektóre z wymienionych przez Ciebie modeli, nawet ze swoim CA7+PA7 ... Szkoda się siłować...
Zwłaszcza jeśli ktoś lubi robić dyskoteki w sporych pomieszczeniach. To wzmacniacze do robienia muzyki, a nie hałasu. Oczywiście, że mogą grać BARDZO GŁOŚNO prawie z każdą kolumną. Prawie...
Lecz nie o to przecież chodzi.

Polecałbym też, by zacząć bezpiecznie - od TA-4E- właśnie! TANIO i bardzo, bardzo dobrze! Tylko poszukać, poczekać trzeba na okazję... icon_cry.gif
Ten amplitunerek pokazał nieraz pazurki! Jest może mniej rozdzielczy i dokładny od dzielonych Nak-ów. Ale dosłownie "otworzył mi oczy" na to co mogą zrobić kolumny! I co jest wielce zadziwiające - wygonił bez słowa duet: pre lampowe (klon Tube Technology Prophet) z przepotężną końcówką mocy - Parasound HCA-2200 MK II! A R90 to podobno trudne i wredne kolumny. Wiem coś o tym... Ale nie dla TA-4E!
Próbowałem go też z kilkoma głośnikami i porównywałem ze wzmacniaczami.
I ZAWSZE wychodził z tarczą przeciwko znamienitym firmom za nawet kilka razy tyle.

Zresztą. Powtarzam kolejny raz i znowu bez sensu jak mantrę...
Poszukaj czegoś innego w końcu!!!

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolumn podam więcej...

Trochę dziwne, że w tym zestawieniu nie znalazły się sławne Concerty JAMO - model 11 (albo nowsze D870, bo to praktycznie to samo).
Bardzo ładnie mieszczą się w budżecie i generalnie trudno jest znaleźć opinie o nich icon_rolleyes.gif - tzn. złe opinie icon_mrgreen.gificon_cool.gif
Aktualnie do kupienia np. tutaj
http://allegro.pl/jamo-concert-11-stan-ide...3232660709.html

No i choćby coś z Thieli albo podobnej klasy (i wymiarami co Jamo Concert 11) ADAM Pencil.
Poniżej masz je nawet w niższej cenie, nie sprzedały się na Allegro
http://allegro.pl/adam-a-r-t-pencil-ze-wst...3224369720.html

Tylko że pod takie kolumny wstyd podłączać byle co (choć mogą zagrać poprawnie) - skrzydła rozwijają pod "ciut" lepszym sprzętem niż niedrogi amplituner icon_lol.gif

Natomiast zamiast amplitunera proponuję, byś rozważył wzmacniacz + oddzielnie tuner.
A jeśli zapragniesz wejścia USB i optycznego - to wtedy dokupić DAC.
... a później transport CD, lub nawet niedrogi odtwarzacz CD który z DACem nabierze wigoru i przede wszystkim klasy.

A do tego np. dość mocny i bardzo wymagający pod kątem sprzętu towarzyszącego polski Baltlab.
http://www.baltlab.pl/produkty/epoca-2
No może niekoniecznie Endo (bo się nie wyrobisz cenowo, a poza tym jeszcze za wcześnie na używane Endo), ale Epoca 2 (lub identyczna brzmieniowo 1 v.3) lub nowsza i mocniejsza Epoca 3 pojawiają się w dobrych cenach.

PS. "Trochę" to zbyt łagodnie powiedziane - jeśli chodzi o pominięcie bardzo znanej (ilość modeli i wolumen sprzedaży robi wrażenie) firmy która niedoświadczonym osobom może się kojarzyć z tanimi i kiepskimi kolumnami, a ci bardziej doświadczeni i tak wiedzą swoje icon_razz.gif
Dobre Jamo to jest to!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy...

Na początek.
Ten bardzo niedoceniany i "ironizowany" przez Ciebie amplituner (co nie jest dziwne), relatywnie był chyba droższy od polecanych Jamo C11! Prawdopodobnie, jego cena i WARTOŚĆ w 1989 roku (3800 DM) była wyższa, niż pieniądze za owe kolumny lat kilkanaście później. Może dlatego tak GRA? A może, to jednak system STASIS Nelsona Passa, stosowany również z dzielonych, świetnych konstrukcjach? Był robiony specjalnie do prezentacji Dragona... A to dość znamienity magnetofon icon_razz.gif Więc firma poprosiła speca, by opracował dla niej COŚ fajnego...

Renaissance 90 w pianolacku, do których zaproponował mi go znajomy (jako "przejściówkę"w drodze do CA7+PA7) - to 9000$ w 1992 roku. To nie półka Jamo (przynajmniej cenowa). Też miałem wiele, a może i więcej wątpliwości. Jakim cudem amplituner może zagrać lepiej od bardzo dobrego (tak się zdawało na tle innych) pre-amp? I to z dość wrednymi, drogimi, dużo droższymi od siebie kolumnami.
Po pierwszym odsłuchu i... "opadzie szczęki", nerwowo odkręcałem pokrywę, z nadzieją by ujrzeć wielkie trafo i baterię kondensatorów. Nic takiego nie znalazłem. Tym większy był mój SZOK!!!

Od najnowszej wersji Amplifikatora na moje przygłuchawe ucho też zagrał LEPIEJ więc od Epoki też raczej. W każdym razie - spokojnie wystartowałbym do "zawodów", gdybym zostawił sobie choć jeden egzemplarz...

Pamiętam, jak byłem posłuchać Jamo D-590 z ogromnym piecem Sansui Alpha 907i (odnowionym) w ca 40 metrach. Wyjeżdżając, wrzuciłem jeden egz. TA 4 do bagażnika. A nuż znajdę lepsze wzmocnienie do R90... Po posłuchaniu rzeczonego zestawu oraz ochów i achów nad wzmacniaczem Sansui, już na odchodne poprosiłem, aby wpiąć ten "amplitunerek" zamiast wielkiego pieca... Wiadomo, co było dalej icon_wink.gif Gospodarz potwierdził moje spostrzeżenia i zapytał tylko, ile to CUDO kosztuje?

Więc mezalians?

Pozdrówka!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ten bardzo niedoceniany i "ironizowany" przez Ciebie amplituner (co nie jest dziwne), relatywnie był chyba droższy od polecanych Jamo C11!


No tu już mocno bokiem pojechałeś!

Zukzukzuk,
skąd pomysł, że nie doceniam Nakamichi???
Zresztą dotyczy to również Inifinity...

Skoro obie firmy były już wymienione w tym wątku (zresztą w wielu innych też), to napisałem o innych modelach jako alternatywie – co nie znaczy, że w danym zestawieniu zagrają lepiej/gorzej ... zapewne inaczej.
Powinieneś zauważyć, że podobnie jak Ty pochlebnie wypowiadam się o Infinity (tak samo, jak nie mam zastrzeżeń do Nakamichi).
TA-4 rzadko bywa do kupienia, stąd alternatywy do tego sprzętu.
A kultowe modele Infinity zazwyczaj zmieniają właścicieli w obrębie audiofilskiego forum (kilku...) i grona znajomych, więc czasami jest posucha dla tych, którzy chcą od razu je kupić.

Więc urazy nie ma, jest tylko zdziwienie „o co biega”?
To tak gwoli informacji – by nie było niedopowiedzeń... oraz porównywania serii D8 z serią D5, jak już jesteśmy wśród Jamo.


Keno17
Jak widzisz - w swoim wątku masz po prostu parę pomysłów rozwiązań i sporo propozycji konkretnych kolumn oraz "coś" icon_wink.gif do ich napędzenia.

Pozdrawiam
PS. Oczywiście poruszamy się wśród cen sprzętu używanego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wybacz, jeśli źle zrozumiałem Twoja wypowiedź icon_wink.gif

W tym wypadku, żeby uniknąć nieporozumień, jeszcze raz zacytuję:

"Tylko że pod takie kolumny wstyd podłączać byle co (choć mogą zagrać poprawnie) - skrzydła rozwijają pod "ciut" lepszym sprzętem niż niedrogi amplituner
znaczy pod te, które wymieniłeś wcześniej - jamo, Adamy czy Thiele) - mój przypis
Natomiast zamiast amplitunera proponuję, byś rozważył wzmacniacz + oddzielnie tuner."

A ten amplituner, którego broniłem jest właśnie niedrogim amplitunerem... jakby nie było - normalnie kosztuje ca 1500 zł... Tyle, że go nie ma.
Więc nie wiem, jak inaczej ten tekst interprtować?

Jasne, że Concert 11, to nie ta klasa co D590 ... Ale też, idąc dalej podejrzewam, że Concerty (nie słuchałem) nie grają lepiej od R90...

Na prawdę KAŻDY może mieć absolutnie odmienne zdanie - nie mam z tym problemu.
Ba! Trzeba sobie zdać sprawę, że praktycznie każdy z polecanych sprzętów/zestawów u kogoś innego może w ogóle się nie sprawdzić. Inne pomieszczenie, muzyka, uszy, osłuchanie...

Już gdzieś pisali, że pre CA-7 jest "chłamowe" i warte góra 150 euro...
Nie wzruszają mnie też opinie, że Kappa 8.2 gra w pewnych zakresach lepiej od R90, czy inne... Wystarczy bowiem podłączyć inne "towarzystwo" lub puścić odpowiednią muzykę (bez prądu), a potem posłuchać...
Pisać można co się chce. Ważniejsze jest dobrze zestawić i posłuchać!

Pozdrawiam serdecznie!

P.S.
My tu strzępimy "języki" i wypruwamy flaki, a gdzie Ken?

I pytanie do Redakcji.
Kiedy będzie można czytać normalnie posty? Znowu jakieś drzewko wiadomości w danym wątku icon_sad.gif Czy jest to opcja do ustawienia?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zukzukzuk
No faktycznie - nie sprecyzowałem, o czym myślę.
Odnosiłem się w porównaniu do nowych badziewiaków za 1000-1500zł (stąd "niedrogi amplituner") i wyszło nieporozumienie icon_redface.gif

Więc tym razem wyraźnie: Nakamichi TA4 traktuję jako sprzęt wyższej klasy, który kiedyś kosztował kawał kasy, a teraz - jak napisałeś - kosztuje ok.1500zł.

A o Concertach napisałem, bo powinny ładnie znaleźć się w pomieszczeniu o takiej powierzchni jak ma keno17 (25m^2), mają mniejszy głośnik (i obudowę) niż R90 czy inne wspominane wcześniej Infinity, a bas choć jest wg mnie bardzo dobry to zapewne nie ma takiego wykopu (lub ma o innym charakterze) jak R90 czy Kappy.

Pozdrawiam
PS. Jeżeli chodzi o wyświetlanie - sprawdź w prawym górnym rogu czerwonego paska tego wątku:
Opcje - Tryby wyświetlania - standardowy
wtedy powinno być normalnie (jest jeszcze do wyboru "drzewo" oraz "linearny" )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie obraziłem się jak ujął to jeden z forumowiczów  taka praca nie zawsze jest czas i możliwość skorzystania z Internetu , między innymi dla tego też prosiłem o te przykładowe zestawy które podało kilku forumowiczów (za co jestem bardzo wdzięczny). Prawdę mówiąc padło tam kilka nazw firm kolumn o których istnieniu nie wiedziałem. Ale na pewno przyśpieszy to i pomorze przy skompletowaniu zestawu. Teraz mniej więcej wiem czego szukać, poczytam o tym sprzęcie, poszukam na aukcjach a potem jeśli będzie możliwość pojade na odsłuch. Zestaw chciałbym skompletować do jesieni. Fajnie was się czyta, widać ze są tu ludzie znający się na rzeczy. Teraz troche zmienię temat jakie kable użyć ? czy warto kupować najdroższe czy wystarczą te ze sredniej półki ? i miej więcej jak duże mogą to być wydatki?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable? Hmm icon_rolleyes.gif , śliski temat icon_lol.gif . Ja na ogół piszę w takich wypadkach, że kable kupuje się na końcu, po skompletowaniu systemu, bo to ostatni szlif brzmienia itd.
Ile przeznaczyć? Kablosceptycy (nie wiem dlaczego sceptycy, nie słyszą, nie słuchali a piszą?) twierdzą, że kable nie wpływają na dźwięk, albo tak minimalnie, że można to pominąć. I tu pewnie polecili by najtańsze ale solidne kabelki z miedzi beztlenowej, najlepiej o dużej czystości i tyle. Interkonekty również takie, solidnie wykonane z dobrymi wtykami.
Drugi biegun, to ludzie słyszący i bardzo doceniający znaczenie kabli. Może nawet przeceniający ich znaczenie.
W zależności od "szkoły" polecają przeznaczyć na kable 10, 20 a nawet 25% ceny całego zestawu (biorąc pod uwagę cenę nowego sprzętu i nowych kabli - odpowiednio używane).
Ja jestem z opcji "słyszących" i doceniam, słyszę wymianę kabli na lepsze. Ale twierdzę, że wymiana jakiegoś elementu toru audio na wyższy model zawsze przynosi większe korzyści niż wymiana kabelka.
Choć nie można wymagać od sprzętu wysokiej klasy by dobrze zagrał na okablowaniu podstawowej jakości.
Podsumowując. Najpierw za to co masz kup jak najlepszy zestaw stereo a kable zawsze zdążysz. Możesz zacząć od podstawowych, na jakie zostanie pieniędzy i stopniowo zaopatrywać się w lepsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...