Skocz do zawartości

PMA720AE + DBT1713UD + Paradigm v.7


F4lkon

Recommended Posts

Witam, pragnę złożyć zestaw stereo o bardzo ładnym dźwięku icon_wink.gif, w związku z tym proszę Was o pomoc.
- 23 m2, trochę mebli, dywan, zasłony i mam możliwość odsunięcia kolumn od ścian;
- mogą być podstawkowe (np. Paradigm v.7) lub podłogowe;
- słucham głównie elektroniki w stylu: Depeche Mode, Clan of Xymox, Dead Can Dance, Archive ..., troche celtu oraz Sting
- czyste brzmienie, nieprzesadne wysokie, odczuwalny bas?
- sprzęt może być nowy lub używany.
Z dotychczasowych poszukiwań skupiłem się na razie na połączeniu zestawu z tytułu, który zarazem jest budżetem jaki mogę na to przeznaczyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ile możesz przeznaczyć w sumie? Bo w zależności od miejsca gdzie kupisz mogą być spore rozbieżności cenowe.
Podejrzewam, że da się złożyć "ładniej" (choć chyba nikt oprócz Ciebie nie wie, co ten termin oznacza, może szerzej?) grający zestaw.
Czyste brzmienie (dźwięk) da chyba większość poprawnie zaprojektowanych elementów zestawu z tego przedziału cenowego. Może chodzi o przejrzystość, klarowność czy (oby nie) rozjaśnienie dźwięku?
Za rozdzielczość (jak na zdjęciu wykonanym bardzo dobrym aparatem) płaci się dużo więcej. Chyba, że znajdzie się fajne używane klocki.
Denon PMA 720AE, to taki przyjemny mułek. Wraz z dość dynamicznymi ale nieprzesadnie rozdzielczymi podłogowymi Paradigmami 7v7 da to może ładny dźwięk. Niskie tony na pewno będą odczuwalne. Ale czy o to naprawdę Ci chodzi? Nie wiem który model podstawkowych masz na myśli bo v7, to jest wersja.
Słuchałeś tego zestawu, albo czegoś w tym stylu? Podobało Ci się?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
pierwsze pytanie - czy w zestawie musi być odtwarzacz Blu-Ray ?
W podanym przedziale cenowym (z klasycznym CD) zaproponowałbym Ci konfigurację opartą na elektronice NAD C326BEE / C516BEE oraz zestaw kolumn Paradigm Mini Monitor v.7. Zestaw taki zagra znacznie lepiej niż oparty na elektronice Denon.
Drugą opcją jest zestaw oparty na elektronice Cambridge Audio Topaz oraz zestawie kolumn podłogowych Indiana Line Nota 550 lub Tesi 560.
Przy trochę wyższym budżecie natomiast (może wspomóc się minimlanie kredytem zupełne 0%) do elektroniki NAD dobrałbym kolumny Audio Academy Phoebe III.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy do naszego salonu. W przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam ja posiadam dokladnie taki zestaw tzn elektronike jak w tytule wzmacniacz denon pma 720 i dbt 1713ud i jestem bardzo zadowolony
a jechalem do salonu hifi z zamiarem kupienia zestawu NAD 316 jednak po odsluchaniu obu zestawow na kolumnach b&w 685 nie wyslyszalem roznicy na korzysc niekorzysc ktoregos i kupilem denona bo bluray player jest bardziej uniwersalny niz cd player mozna zobaczyc film i wejsc na youtube
teraz tylko musze dobrac podstawkowe glosniki zastanawiam sie nad monitor audio bx 2 lub mission mx 2 musze sie wybrac na odsluch
Moze ma ktos jakies sugestie co do kolumn dla denona w tym przedziale cenowym
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...