Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe. Jaki zestaw do 2000 zł?


spooki

Recommended Posts

Witam,

Przymierzam się do zakupu mojego pierwszego zestawu kina domowego. Nigdy wcześniej takowego nie posiadałem i korzystałem do tej pory z telewizora Sony kupionego w latach 90. W końcu ostatnio przyszedł czas na całkowitą rewolucję. Zakupiłem telewizor Sony Bravia 55" i teraz właśnie zastanawiam się nad kinem domowym. Jako, że jestem laikiem w tym temacie, to o pomoc z wyborem zwracam się do Was.
Kino domowe będzie przeznaczone praktycznie w 100% do oglądania filmów. Nie zależy mi na słuchaniu muzyki na nim. Chciałbym z niego czerpać jak najlepsze jakościowo doznania ze wszelkiego typu efektów dźwiękowych podczas seansów filmowych. Kino będzie umiejscowione w wydzielonej części salonu. Ta część ma następujące wymiary: długość 3,80 m (jednocześnie odległość od telewizora do przeciwległej ściany), szerokość 2,50 m, wysokość 2,65 m. Jak wspomniałem jest to wydzielona część salonu, którego całkowita szerokość to 6,30 m.
Planuję zakup zestawu 5.1., z amplitunerem i odtwarzaczem bluray. Kwota jaką mogę przeznaczyć za zestaw to do 2000 zł.
Jak zaznaczyłem na wstępie będzie to mój zupełnie pierwszy zestaw kina domowego, więc nie jestem żadnym audiofilem. Zależy mi na tym, by kino sprawdziło się bardzo dobrze w filmach i było solidnie wykonane. Nie wiem czy w takim wypadku lepiej kupować wszystkie "składniki" osobno, czy zdecydować się na jakiś gotowy zestaw?
Byłbym bardzo wdzięczny za polecenie jakiś konkretnych komponentów.
Z góry dziękuję za propozycje icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...