Skocz do zawartości

Yamaha RX-V465


Chojrak12

Recommended Posts

Wiatm,

Od kilku lat mam amplituner Yamaha RX-V465 współpracujący z kolumnami HECO Celan XT 501. Zestaw gra bardzo ładnie ale zawsze miałem wraznie, że dźwięk jest nieco stłumiony jakby bez dynamiki, szczególnie w zakresie średnch i wysokich tonów. Uznałem, że tak właśnie grają moje kolumny. Wczoraj sprzedalem stary, stojący od 20 lat w szafie, wzmacniacz Diory WS 442 ale przedtem podłączyłem go testowo do kolumn aby sprzwdzić czy działa i ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że nie brakuje ani średnich ani wysokich tonów a dźwięk nabrał mocy i czystości.
Teraz rozważam wymianę Yamachy na lepszy zestaw. Mam takie wymagania:

1. odtwarzacz płyt CD/DVD z mozliwościa podpięcia gwizdka z mp3 po USB z wyswietlaniem na telewizorze katalogów na gwizdku.
2. wazmacniacz stereo min 100W na kanał ale z leprzym brzmieniem niż moja Yamaha.

Dobrze gdyby zestaw przełączał się z CD na mp3 szybciej bo w Ymasze uruchomienie muzyki z gwizdka zajmuje z pół minuty.

mogę wydac do 2,5 - 3 kpln.
Pokój ok 40m kw. Słycham wszelkiej muzyki ale głównie pop.

Czy moge prosic o sugestie?

Pozdrawiam
Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli zależy Ci na możliwie najlepszej jakości dźwięku, zdecydowanie polecałbym Ci klasyczny, dwukanałowy wzmacniacz. Idealnym rozwiązaniem byłby np. wzmacniacz NAD C326BEE lub jeśli budżet pozwoli C356BEE. Będzie moc, dynamika oraz spójność brzmienia, idealnie konfiguracja taka sprawdzi się w Twojej konfiguracji.

Napisałeś że zmieniasz amplituner, natomiast podałeś wymogi odtwarzaczowi, czy mam rozumieć, że w podanej kwocie musimy zmieścić się w komplecie wzmacniacz/CD ?

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania.
W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - chcesz amplituner stereo ?

Jeżeli będziesz odtwarzał MP3 przez gnizado USB w DVD, to można poszukać czegoś porządnego wśród używanego sprzętu (czyli bez USB) - będzie lepiej i taniej.
No chyba że się uprzesz, że ma być świeży model amplitunera z gniazdem USB...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Właściwie wątek poświęcony temu amplitunerowi w dziale Stereo jest nieporozumieniem. On nie został zaprojektowany do słuchania muzyki. Pisałem o tym tutaj.
P.S. Po co Ci 100 W na kanał? Przecież Twój amplituner ma co najwyżej 20. Moc w specyfikacji jest podana dla jednego wysterowanego kanału.



Tytuł wątku jest mylący - mój błąd. Chodzi mi o wybór wzmacniacza stereo do moich kolumn. Ponieważ chcę aby całośc wyglądała ładnie to chciałbym kupic go w zestawie wzorniczym ze źródłem dźwięku i filmów CD/DVD i MP3.

jesli chodzi o moc RX-V465 to w odsłuchu (na głosnośc i trzęsienie podłogą) miażdzy on Diorę WS442 która ma (podobno) 35W mocy ciągłej na kanał wiec raczej Yamaha nie ma 20W.


Bardzo spodobał mi się opis techniczny C356BEE. Jaki odtwarzacz do niego z tej samej linii wzorniczej proponujecie ale musi odtwarzać CD, DVD i muzyke i filmy z portu USB z gwizdka?

pzdrawiam
Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wczoraj sprzedalem stary, stojący od 20 lat w szafie, wzmacniacz Diory WS 442 ale przedtem podłączyłem go testowo do kolumn aby sprzwdzić czy działa i ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że nie brakuje ani średnich ani wysokich tonów a dźwięk nabrał mocy i czystości.


Cytat

jesli chodzi o moc RX-V465 to w odsłuch miażdzy on Diorę WS442 która ma (podobno) 35W mocy ciągłej na kanał wiec raczej Yamaha nie ma on 20W.


Hmmm... dwa razy porównywałeś? I skąd tak różne wnioski?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Wczoraj sprzedalem stary, stojący od 20 lat w szafie, wzmacniacz Diory WS 442 ale przedtem podłączyłem go testowo do kolumn aby sprzwdzić czy działa i ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że nie brakuje ani średnich ani wysokich tonów a dźwięk nabrał mocy i czystości.


Cytat

jesli chodzi o moc RX-V465 to w odsłuch miażdzy on Diorę WS442 która ma (podobno) 35W mocy ciągłej na kanał wiec raczej Yamaha nie ma on 20W.


Hmmm... dwa razy porównywałeś? I skąd tak różne wnioski?



Sorry Pablo. W międzyczasie skorygowałem swój post. Oczywiście przewaga RX-V465 dotyczy tylko głosności. Według mnie ma znacznie większą moc niż WS442. Natomiast jeśli chodzi o jakość, czystość i dynamikę dźwięku to z kolei Diora jest znacznie lepsza. Porównywałem je tylko raz i niestety Diora juz jest sprzedana.

Nie mogę znaleźć żadnego odtwarzacza NAD z wejściem USB na gwizdek. Może źle szukam?

Pozdrawiam
Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...