Skocz do zawartości

Pomoc w podłączeniu gramofonu


Recommended Posts

Witam!
Potrzebuję pomocy w podłączeniu gramofonu. Chciałbym móc słuchać winyli bezpośrednio z niego oraz zgrywać je na komputer.
Posiadam gramofon gs 460 bernard z wyjściem DIN oraz wzmacniacz philips integrated stereo amplifier fa 630. Czy ten sprzęt wystarczy do słuchania i zgrywania winyli? Jakie przejściówki muszę kupić? Jak widzicie kompletny ze mnie laik. Proszę o pomoc icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na tył wzmacniacza i sprawdź czy posiada wejście PHONO i jeśli tak to jakie (din czy chinch) - tu wyjaśni Ci się co do przejściówek.
Jeśli nie ma PHONO to konieczny jest przedwzmacniacz gramofonowy - poszperaj w wątkach to przeczytasz co warto brać.
Co do zgrywania to pewnie się da jakoś ale nie mam pojęcia jak. Sam właściwie jestem ciekaw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 wyjścia magnetofonowe w swoim filipsiaku, którymi wychodzi sygnał ze wzmacniacza na inne urządzenia.

Sprawdź, jakie masz gniazdo wejściowe sygnału analogowego w karcie dźwiękowej komputera (najprawdopodobniej minijack stereo – jak w słuchawkach)

Potrzebujesz
a) kabel przejściówka z DIN (to, co w gramofonie) na 2 cinche. Kierunek sygnału musi być z DIN w stronę 2xcinch. Jeżeli będziesz kupował taki kabel to upewnij się u sprzedawcy. Są też kable DIN – 4xcinch (czyli sygnał idzie w obie strony).
b) kabel przejściówka 2xcinch na minijack stereo

Podłączasz gramofon pod wejście PHONO (i oczywiście icon_wink.gif wybierasz takie źródło na przednim panelu wzmacniacza), a wzmacniacz podłączasz pod dowolne wyjście REC-OUT (TAPE 1 lub TAPE 2).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...