Skocz do zawartości

Marantz CD6000OSE+Arcam Alpha8+Dynaudio 72


Tomek11

Recommended Posts

Witam,
Zestaw, jak w tytule. Kable głośnikowe Audioquest Slate. Jaki do tego polecacie interkonekt?
Rzecz w tym, że na razie mam tylko Monstera Interlink200, oraz Alpharda DaVinci.
Ich brzmienie jakoś mnie nie przekonuje, a oprócz tego mam wrażenie, że jakoś tak "odstają" one od reszty systemu.
Jak na razie myślę o czymś z VDH(The First Ultimate,The Second, ew. inny) i ostatnio Audioquest(King Cobra, ew inny)
W grę wchodzą oczywiście każde inne propozycje.
Muzyki słucham różnej, aczkolwiek najczęściej z kierunku dobry rock.
Chcę jak najwięcej wydobyć z kolumn, przy obecnej elektronice.
Jednocześnie w przyszłości będę rozmyślał o wymianie wzmacniacza, ale to w przyszłości, choć propozycje, co do niego również mile widziane.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Masz dość ciekawy system, drogie kolumny (i to się chwali) i znacznie słabszą resztę. Zamiast jednak kombinować z kablami za 600 czy 800zł kup może lepszy wzmacniacz, Dyn 72 na taki zasługują.



O.K. w takim razie jaki wzmacniacz do Dynaudio72 ? Suma ok. 3000, może być oczywiście używany.
A w ogóle to może sama końcówka mocy? Są np. końcówki Rotela RB-1070 do kupienia po 1500-2000 zł. Uzywane oczywiście. Czy też integra Rotela za ok. 3000 RA-1070. Może jakaś droższa końcówka, a Arcama wykorzystać jako przedwzmacniacz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek11!
Jako długoletni użytkownik kolumn Dynaudio Audience 50 myślę, iż powinienem włącżyć się do wątku!
Obcowanie z kolumnami DA i "przerzucenie" sporej ilości sprzętu dowiodło, iż rzeczywiście obiegowe opinie o "prądolubności" DA nie są wcale przesadzone!
One grają tym lepiej, im bardziej wydajny prądowo wzmacniacz im się podłączy, i potrafią się odwdzięczyć naprawdę świetnym brzmieniem!
Co więcej, spradza się również obiegowa mądrość, że, na niezbyt wysokim poziomie cen, pod względem brzmienia kolumny DA osiągają synergię z mocnymi wzmacniaczami Rotela!
Zatem, gdybyś myślał o zmianie amplifikacji, to pomysł dotyczący zakupu końcówek mocy z tej firmy, lub integry RA- 1070 jest pomysłem trafiającym w 10!!!
Co więcej, za czas jakiś system ten mógłby ulec upgradeowi poprzez zakup kolejnej - dedykowanej końcówki mocy!
Jeżeli zechcesz, to poszukaj na forum tematy dotyczące Dynaudio (były takie i zabierałem tam głos), zerknij również na kilka pierwszych stron Lubuskie odsłuchy
oraz na temat Co z Jolidą
W tematach tych znajdziesz również pomysł na inną amplifikację, która powinna zadowolić Cię i Twoje kolumny, aż nadto!
Pozdrawiam
Jakbyśyś miał pytania - pisz!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert,
Dzięki za odpowiedź. Posiedziałem, poczytałem. Bardzo ciekawe rzeczy. Nie pozostaje mi nic innego, jak zmiana wzmacniacza. Omak byłby bardzo ciekawym rozwiązaniem, ale z dostępnością już widzę, że nie jest tak różowo. Nie mówiąc już o możliwości wypożyczenia na odsłuch. Ale przyznaję, bardzo mnie Omak zaintrygował. Rozumiem, że lepszym rozwiązaniem jest Jewel Three. Aczkolwiek czy jest rzeczywiście przy Dyn72 potrzeba Three, może wystarczyłby Jewel One? Z drugiej strony Rotel-nie ma problemu z kupnem. Pytanie podobne jak w przypadku Omaka-czy warto dać ponad dwa razy więcej za końcówkę 1080, czy wystarczy model 1070?
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku!
Podobnież nie powinno się polecać sprzętu, którego jest się posiadaczem... Wiesz, chociażby dlatego, że nie ma się właściwego dystansu...
Ale, do cholery, również trudno polecać cokolwiek, czego nie miało się chociażby przez dłuższy czas we własnym systemie, gdyż nasze wrażenia są jedynie impresją...
Aby nie naruszać jakichkolwiek reguł napiszę tak - już Omak Jewel One to "bydle" potrafiące wysterować naprawdę wszystko! No i z Dynaudio również brzmi synergicznie! Dlatego uważam, że jest godzien polecenia!
A co do Roteli...
Z pewnością wystarczy już RA- 1070, tym bardziej, że jak pisałem wcześniej, zawsze możesz w późniejszym okresie dokupić końcówkę, cos powoduje że z "bardzo dobrze" zrobi się "jeszcze lepiej"!
Moje DA 50 przez długi czas napędzał Rotel RA - 980 BX! Znawcy, siedzący w branży audiofilskiej znacznie dłużej niż ja, pisali, iż był to jeden z najlepiej brzmiących wzmacniaczy tej firmy!
Mogę przytaknąć - z "Dynkami" brzmiał świetnie i trzymał je za uzdę po mistrzowsku. Co więcej - pewien eksperyment dowiódł, iż jego końcówka mocy grała jeszcze lepiej, gdy sygnał przebiegał od zewnętrznego przedwzmacniacza (końcówka grała jak klocek za cenę dobrych kilku tysięcy złotych).
Z propozycji, które mogą Cię jeszcze interesować to przyszedł mi na myśl albo najtańszy Copland, albo Densen DM 10!
To też były wzmacniacze, o których myślałem w kontekście napędzania moich Dynaudio!
Wygrał Rotel z powodu nieco lepszej ceny i większej (wtedy) dostępności...
A co do kabelków...
Nie spiesz się!
Myślę, że gdybyś się zdecydował iść drogą nowego wzmacniacza, dopiero po jego zakupie i przynajmniej miesięcznym na nim graniu będziesz wiedzieć, czy i czego ewentualnie brakuje, czy jest za dużo i jaką rolę kabelki mają grać w systemie...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się jeszcze coś!
Może weź również pod uwagę monobloki AVM'a!
Ostatnio w ogłoszeniach pojawiały się w stosunkowo dużej ilości w umiarkowanych cenach! Prądowo i mocowo bardzo wydajne, a i charakterem brzmienia zdaje się, że pasowałyby do Dynaudio...
Za preamp mógłby z powodzeniem służyć na początek Twój Arcam!
To tyle...
Raz jeszcze pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...