Skocz do zawartości

Co wybrać


Melasia

Recommended Posts

Witam

Zastanawiam się nad kinem domowym, trochę już poczytałem tu i tam i padły konkretne modele, teraz proszę o pomoc wyboru(ograniczony budżet do max 3000zł)
A więc;
1. Zestaw: YAMAHA RX-V673 + TAGA HARMONY TAV-606 v.3
2. Zestaw: Pioneer VSX - 922 + TAGA HARMONY TAV-606 v.3

Skłaniam się bardziej ku Pioneerowi może ze względu na nagrodę EISA. Zestaw ma służyć bardziej do słuchania muzyki, ale też do filmów w pokoju ok 20m2
Druga sprawa to czy każdy z tych Ampli tunerów ma funkcje aktywnych HDMI podczas wyłączonego Ampli tunera(, bo bardzo by się to przydało, podczas gdy TV ma tylko jedno HDMI), Taga Harmony, dlatego że sporo dobrych opinii i zadowalająca cena. Proszę o opinie i ewentualnie też inne zestawy do max 3000zl(zależy mi na radiu internetowym i USB z przodu)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
kolumny Taga to dobry wybór i w tej kwestii nic juź nie zmieniamy.
Kwestia amplitunera - jeśli słuchasz także muzyki, bierz pd uwagę podany amplituner Yamaha RX-V673 oraz Onkyo TX-NR616. Onkyo będzie trochę jaśniejsze, bardzoej analityczne brzmieniowo.

W przypadku pytań, oferty cenowej jestem do dyspozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,
kolumny Taga to dobry wybór i w tej kwestii nic juź nie zmieniamy.

W przypadku pytań, oferty cenowej jestem do dyspozycji.


Jak najbardziej proszę o zestawienia cenowe(widziałem, że sprzedaje pan na Allegro również) tych dwóch pozycji, i proszę jeszcze o wyjaśnienie mi, dlaczego pionner odpada od razu?). Zależy mi nawet bardziej na muzyce niż na kinie domowym, ale jak już będzie to od czasu do czasu coś się obejrzy, druga sprawa to posiadam kamerę AVCHD z systemem dźwięku 5.1 To myślę, że dźwięk przy 5.1 się zmieni na lepsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer jest wyśmienicie wyposażony, jednak ma największe ograniczenia w kwestii mocy, rezerwy prądowej co bezpośrednio przedkłada się na brzmienie. Dodatkowo jego charakter brzmienia, zestrojenie sprawdza się znacznie lepiej w kinie domowym, Yamaha i Onkyo natomiast lepiej sprawdzają się w muzyce.

Proszę o podanie na priv adresu mailowego, przygotuję specjalną ofertę i prześlę na mala.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektor graficzny posiada praktycznie każdy amplituner, który wyposażony jest w system korekcji akustyki pomieszczenia, jednak nie zawsze jest on dostępny z poziomu użytkownika. Korektor graficzny jest wykorzystywany do wyrównania charakterystyki brzmieniowej poszczególnych kolumn w systemie wielokanałowym tak, aby dźwięk dochodzący do słuchacza był jak najbardziej spójny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce jedno pytanie, ponieważ moim wyborem na 99% bedzie Yamaha to teraz prosze was o podanie mi rużnic miedzy RX-V673 a RX-V771 bo cena tego wyzszego modelu jest troche tylko drazsza

Do Q21 wyslalem na PW adres e-mail proszę o propozycje cenowe


Proszę o podpowiedz jeszcze odnośnie przewodów do takiego zestawu: YAMAHA RX-V673 + TAGA HARMONY TAV-606 v.3
Jakie muszą być przewody żeby wszystko grało jak należy?

DO Q21 Do tej pory nie uzyskalem tych zestawien cenowych Edytowano przez RoRo
Używaj funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź, zamiast tworzyć nowe posty jeden po drugim!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melasia,
przecież są wszystkie potrzebne namiary na firmę Q21 - czy to na stronach AUDIO, czy bezpośrednio na stronach firmy...

Wystarczy zadzwonić albo wysłać mail, będzie szybciej i wygodniej icon_wink.gif
Trudno wymagać, by wszyscy byli zalogowani na Forum i odbierali PW...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc Tak

Odsłuchałem: YAMAHA RX-V673, Pioneer VSX - 922 i Onkyo 616 coś mi niepasowało we wszystkich trzech, Denona nie brałem nawet pod uwagę dopóki nie posłuchałem, niebo a ziemia Denon zagrał tak jak tego chciałem czysto ze szczegółami po prostu cykał pięknie. W moim odsłuchu Yamaha nie do Stereo, moim zdaniem się nie nadaje, Onkyo i Pionier wypadły nieco lepiej, ale denon (2113) bije je na głowę, jeśli chodzi o stereo, na pewno mają tu znaczenie kolumny, w tym przypadku odsłuch był na TAGA HARMONY TAV-606 v.3(stereo) I z Denonem 2113 byłem zachwycony, oczywiście to tylko moje spostrzeżenia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Więc Tak

Odsłuchałem: YAMAHA RX-V673, Pioneer VSX - 922 i Onkyo 616 coś mi niepasowało we wszystkich trzech, Denona nie brałem nawet pod uwagę dopóki nie posłuchałem, niebo a ziemia Denon zagrał tak jak tego chciałem czysto ze szczegółami po prostu cykał pięknie. W moim odsłuchu Yamaha nie do Stereo, moim zdaniem się nie nadaje, Onkyo i Pionier wypadły nieco lepiej, ale denon (2113) bije je na głowę, jeśli chodzi o stereo, na pewno mają tu znaczenie kolumny, w tym przypadku odsłuch był na TAGA HARMONY TAV-606 v.3(stereo) I z Denonem 2113 byłem zachwycony, oczywiście to tylko moje spostrzeżenia



Sam miałem niedawno taki problem. H/K odpadł - brak radia internetowego, na którym mi zależało. Wybrałem Denona 2113 - świetnie w kinie, nieźle w stereo. Nawet z moimi słabiutkimi CV20F. Zakupiony w Q21 - bo chciało im się wyjaśniać i negocjować cenę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, więc ja też wybrałem Denona 2113 bo, z tych trzech w stereo wypadł najlepiej, dopiero go odkrywam i jestem z każdym dniem pozytywnie zaskoczony, jedynie nie mam głosu z TV po HDMI (chyba stary TV LCD Samsung-niestety pozostają zwykle czincze), ale Ariva 210 działa bez problemu po HDMI, nie wiem jeszcze jak PS3, bo nie zdążyłem podłączyć, ale ogólnie jestem zadowolony, bo z Taga Harmony 606 v3 gra świetnie, jedynie co mnie denerwuje to skala głośności zaczyna się od 30, znaczy od 30 zaczyna dopiero być słychać. W mojej ocenie Yamacha nie gra, yamaha buczy, podobne w odsłuchy jest onkyo i Pionner, podobno HK jest jeszcze lepszy, ale nie miałem okazji. Ogólnie dla tych co mają dylemat wyboru i podobne upodobania polecam Denona
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...