Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 2400.


Lemonsky

Recommended Posts

Witam.
Na początek chciałbym zaznaczyć, że dla mnie zestawy stereo to kompletna nowość. Do obecnego czasu poslugiwalem się wyłącznie przyzwoitymi sluchawkami, a teraz postanowiłem nabyć dość dobry zestaw stereo, który przeżyje ze mna kilka lat. Obecnie będzie stal w pokoju o powierzchni 10 m^2. Slucham głównie hip hopu. Ze względu na rodzaj muzyki ważny jest dla mnie bas, , ale nie dominujący.
Po pytałem troszkę i polecano mi elektronikę Denona.
Znalazłem taki zestaw: Denon PMA-520AE + DCD-520AE + Tannoy Mercury v1
Co uważacie na temat tego zestawu ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw, taki sobie. Można dość przyjemnie posłuchać, ale żadna rewelacja. Szczególnie jeśli słuchawki masz dobrej klasy możesz być takim systemem nieco rozczarowany.
Wiadomo, używany zestaw w tej cenie będzie znacząco lepszy.
A jeśli musi być nowy, to z elektroniką Denona połączyłbym nieco żywsze, może bardziej przejrzyste kolumny. Ale przede wszystkim lepsze brzmieniowo. Do Twojej muzyki wybrałbym raczej inną elektronikę. Pewnie coś z oferty Yamahy albo NADa. Tylko, że wówczas przekroczymy założony budżet.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
wybór elektroniki Denon w Twoim pomieszczeniu i preferencjach brzmieniowych jest optymalny, nie szukałbym innego rozwiązania. Miałbym jednak wątpliwości w kwestii wyboru kolumn. Tannoy Mercury V1 to świetna kolumna, która spokojnie poradzi sobie z nagłośnieniem Twojego pomieszczenie, jednak charakter brzmienia, szczególnie w połączeniu z elektroniką Denon nie jest spójny z podanymi przez Ciebie gatunkami muzycznymi. Dźwięk w zestawie Denon/Tannoy będzie ciepły, miękki, będzie zawierał stosunkowo dużo basu, jednak będzie to brzmienie wolne, zaokrąglone, idealne do muzyki jazzowej.
Z mojego doświadczenia zaproponowałbym Ci zestaw kolumn Monitor Audio MR2 lub Paradigm Atom Monitor v.7. Monitor Audio w połączeniu z Denonem zapewni szybki, dynamiczny, pełny dźwięk, w pełni zgodny z Twoimi preferencjami. Paradigm to klasa wyżej, dźwięk będzie dokładniejszy, bas krótszy, mocniejszy i lepiej kontrolowany.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom pod linkami:
- http://www.q21.pl/paradigm-atom-monitor-v-7.html
- http://www.q21.pl/monitor-audio-mr2.html

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania. W przypadku pytań lub indywidualnej oferty cenowej służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od rodzaju hip-hopu. Jeśli jest on ze wskazaniem na hip, to rzeczywiście potrzebny będzie dźwięk
raczej miękki, ciepły, zaokrąglony, osadzony jednak w realiach tu i teraz.
Ale jak będzie ciążył bardziej w kierunku hop, to trzeba skłaniać się bardziej ku zestawowi grającemu w sposób dokładniejszy, gdzie bas będzie krótszy, mocniejszy i lepiej kontrolowany. Tu możliwe są wszelkie wariacje czasoprzestrzenne o skomplikowanej architekturze rytmiczno-harmonicznej.
Znalezienie złotego środka jest nie lada wyzwaniem dla każdego wyznawcy tego gatunku. Szczególnie jeśli jest on zarazem audiofilem i melomanem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...