Skocz do zawartości

Prosba o porade -zestaw (odtwarzacz MP3 +słuchawki)!!!


Recommended Posts

Siema zamierzam kupic odtwarzacz MP3 + słuchawki douszne , tylko problem w tym ze nie znam sie na sprzecie audio i zazwyczaj uzywalem sprzetu w cenie nie przekraczajacej 100-200 zl. Teraz chcialbym kupic cos bardziej konkretnego i zalezy mi na jakosci. Przegladalem oferty w internecie ale tyle tego jest ze nie moge sie na nic zdecydowac. Mam do przeznaczenia na caly zestaw okolo 500-600 zl. A wiec prosilbym o kazda mozliwa porade ktora ulatwilaby mi wybor !!! Aaaa zapomnialbym ze slucham zazwyczaj rocka i do tego typu muzyki potrzebuje zestaw. Z gory dzieki za pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie jezeli chodzi o telefon to mam jakis stary szajs i do kupna nowego sie nie szykuje bo mysle ze i tak bede uzywal go wylacznie do wysylania smsow i dzwonienia. Takze jezeli chodzi o smartphony to jestem raczej przeciwnikiem. Szukam sprzetu raczej wylacznie do sluchnia muzyki i zalezy mi na jakosci dzwieku bo mimo ze na sprzecie sie nie znam muzyki to slucham bardzo duzo i chcalbym kupic sobie wkoncu cos konkretnego ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NE-700x mają strasznie dużo basu. Nie każdemu takie brzmienie się spodoba. Ja proponowałbym coś bardziej wyważonego, np. Brainwavz M3.
Clip Zip i Clip+ różnią się tylko tym, że ten pierwszy ma normalny, kolorowy ekranik. Brzmieniowo są takie same - oba grają równo, jak stół, moim zdaniem są zupełnie neutralne w barwie. Twój budżet pozwala na więcej, ja bym sugerował jakieś wyważone słuchawki, np. wspomniane M3 i do tego ciepły grajek. Tak by było bezpieczniej, ale kto to może wiedzieć, jakie Ty byś chciał brzmienie, skoro sam chyba tego nie wiesz? icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

M3 są bardzo fajne, choć mając 400 zł można już iść w podwójną armaturę, czyli właśnie Rock It R-50.


Hej, hej, trochę się zagalopowałeś. Nowe M3 to wydatek rzędu ~220zł. icon_wink.gif Jeśli chodzi o armatury, to Audeo robi bardzo fajne rzeczy. Nie polecałbym jednak armaturowych przetworników zupełnym laikom, to dość specyficzne granie. Trzeba wiedzieć, że się to lubi, osłuchać się trochę, nabyć doświadczenia w tej dziedzinie. Na początek zalecałbym jednak nieco tańszy zestaw, przetworniki dynamiczne i po prostu badanie terenu - co mi się tak naprawdę podoba, a co nie? W jakim kierunku szukać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka powiedzmy "dynamiczna armatura" - złoty środek dla niezdecydowanego laika na wymarzony początek. icon_biggrin.gif Jasne, w tej cenie można lepiej i można gorzej (można po prostu rozmaicie). Gdyby autor był w stanie określić swoje preferencje, to byłoby dużo łatwiej. Cóż, takie są początki, pewnie z czasem się wyrobi gust i oczekiwania sprecyzują. Dlatego też uznałem, że na początek rozsądniej będzie kupić coś zrównoważonego i powoli się przekonywać, czego mi tu brakuje, a czego jest za dużo?
Cytat

No raczej mało ze tak powiem icon_biggrin.gif.


Jeśli wiesz, co mówisz (icon_biggrin.gif) i nie lubisz dużej ilości niskich tonów, to unikaj modeli typu Brainwavz R1, NuForce NE-700x, Fischer Audio Eterna, seria JBuds... Wszystkiego nie jestem w stanie z marszu wymienić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za konkretne odpowiedzi.Mysle ze wybiore pomiedzy sluchawkami rock it r-50, a brainwavz m3. Mysle ze na poczatek moga byc lepsze te m3 ale z kolei pozniej moze nie bedzie mnie stac na cos lepszego:D Jeszcze tylko pytanie o oprogramowanie ROCKBOX. Domyslam sie ze jest do pobrania gdzies w internecie i trzeba je zainstalowac na odtwarzaczu ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...