Skocz do zawartości

CD-S700 zamiast CA Azur 540R


lasiogrod.pl

Recommended Posts

naczytałem się, że niby wiem ale nie wiem icon_smile.gif
Ale do rzeczy, po wielu eksperymentach mam w tej chwili taki zestaw: amplituner Yamaha R-S700, CD Cambridge Audio Azur 540R, kolumny Monitor Audio BX6, kable QED Silver, interkonekty nie pamietam, i gra to całkiem nieźle. Są jednak dwa ale... Denerwuje mnie pilot do Azura i pomyslałem czy podobnie barwowo zagra z RS-em odtwarzacz Yamahy CD-S700 (sterowanie z pilota RS-a), to jednak mniejsze ale. Większe dotyczy jakości dźwięku. Poszedłbym poziom wyżej (no chyba, że CD-S700 zagra o poziom lepiej?)... Domyślam się, że słabym punktem jest amplituner. Jednak nie bardzo mam gdzie wcisnąć wzmacniacz + tuner + CD (poza tym kwestia pilotów- chyba, że z jednej firmy) i wojna z żoną - ale wszystko do przejścia icon_smile.gif. Sporym problemem jest też układ pomieszczenia, w którym sprzęt gra. Jest to salon z jadalnią, obok kuchnia, kominek i schody. Całość ma ponad 40m2, ok 6x7m z "wyspą" na kominek ok 1,5x1,5m. Sprzęt audio stoi „w kącie” zamkniętym od tyłu i z prawej ścianami ok. 2,5m, przed audio przestrzeń ok. 6m z kanapą i za nią ażurowe drewniane schody. Obecne kolumny dobrze się wpasowują i dobrze je słychać w każdym miejscu, myślę, że są niezłe i zostawiłbym je. Nie zależy mi na super głośnym graniu – bo zdaję sobie sprawę, że aby nagłośnić salon potrzeba mocy i zdaję sobie sprawę, że nie wystarczy wzm 2x40W. Pytanie moje jak wspomniałem, jak inaczej zagra CD Yamahy od CA, ewentualnie co proponujecie? A może coś z CA do odtwarzacza? Ale testowałem kiedyś amplituner Azur chyba 540 i zupełnie mi nie odpowiadał (był z 2 ręki i nie miał przestrzeni). Można w rozsądnych pieniądzach kupić amplituner Rotela 5x100W później do tego CD tejże firmy ale ile to zmieni – amplituner i to kina domowego, fakt o 2-3 półki wyższy? Czy poprawi jakość radia i całego odsłuchu. Dodam tylko, ze słucham głownie radia, a z CD pop-rocka. Aaaa, jakość radia RS jest dość słaba, nie słychać jak to nazywam studia (jak na dawnych Diorach z Altusami - ale nie tęsknię za nimi)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
moim zdaniem zamiana odtwarzacza Cambridge Audio Azur 540 na Yamaha CD-S700 to krok w bok a nie w górę. To urządzenia podobnej klasy, jednak o trochę innym charakterze brzmienia. Yamaha CD-S700 w stosunku do CA zapewni Ci lepsze dociążenie dołu pasma, trochę łagodniejszą górę, jednak nie spodziewaj się ogromnych różnic. Jeśli ewidentnie chcesz polepszyć jakość dźwięku, to niestety musisz pomyśleć o zmianie całego systemu elektroniki (napewno jednak nie kupuj amplitunera wielokanałowego, nawet wysokich modeli).
Tak na szybko zaproponowałbym Ci świetne urządzenie Naim UnitiLite (http://www.q21.pl/naim-unitilite.html) które pod względem funkcjonalności w 100% spełniłoby Twoje wymagania, dodatkowo dając funkcje sieciowe. Niestety jego cena jest wysoka, natomiast brzmienie rewelacyjne, porównywalne z dobrymi oddzielnymi segmentami. Dobrym rozwiązaniem były zestaw NAD oparty na wzmacniaczu, tunerze i odtwarzaczu CD, jednak poza kwestią cenową są to trzy segmenty.

Musisz przemyśleć sprawę, jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim powymieniasz wszystko u Q21 a okaże się że może i tak dla Ciebie zagra podobnie, to wytłumacz dokładniej, bo ja nie zrozumiałem - co w tym zestawieniu jest nie tak ? Bo zestaw jest za mały na 40m, ale skoro nie czujesz potrzeby większej mocy, basu to co się konkretniej w brzmieniu nie podoba Ci się ?
Jeśli chodzi o kolumny, to żonglerka elektroniką wielkich zmian nie przyniesie (mocno narzucają swój charakter brzmienia). Także jak chcesz poprawić jakość, to wymień kolumny, nie elektronikę (przynajmniej na początku). Są takie co nagłośnią te 40m bez problemu i wcale nie potrzeba do tego nie wiadomo jakich pieniędzy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze poradzić się mądrzejszych…
Q21, ten NAIM jest rzeczywiście fajny, tylko czy nie ma za małej mocy? Wydaje mi się, że żeby napędzić kolumny BX6 potrzeba trochę mocy, ale może się mylę może NAIM nadrabia jakością?. Czy Rotel RCX-1500 nie jest podobnym urządzeniem? Może ktoś wie?
Don… może zacznę jak słyszę obecny sprzęt, subiektywnie oczywiście i w moim nazewnictwie. Bas jest szybki, dość twardy, precyzyjny ale nie ma go za wiele. Góra lekko rozmazana dość czysta, bez takiego cykania. Jeśli chodzi o dźwięk, który wydaje mi się, że chciałbym usłyszeć to chciałbym dół bardziej miękki, lekko ciągnący się ale dokładny bez dudnienia, a górę precyzyjną, nie cykającą, taką gdzie słychać poszczególne dźwięki czyli chyba bardzie w dół i bardziej w górę. Co do kolumn to uważałem, że są ok, chociaż teraz po głębszym zastanowieniu, jak wynika z opisu powyżej chciałbym zupełną odwrotność tego co mam. Jestem gotów dalej eksperymentować. Czym się zainteresować? U Q21 znalazłem fajne na wyprzedaży mają niesamowity wygląd i zapewne brzmienie też, tylko cena niestety za sztukę icon_sad.gif Kef Reference 203/2 – ale to tylko przy okazji. Co według Ciebie zaspokoi moje uszy i będzie w rozsądnej cenie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek NAIM jest mocniejszy niż się wydaje, to Twoje kolumny nie obraziłyby się na jeszcze wydajniejszy piecyk. Choć oczywiście jeśli masz jak, możesz sprawdzić to zestawienie. Powinno dobrze zagrać. O ile oczywiście przemawia do Ciebie sprzęt typu "All for one". Ja wolę jednak bardziej tradycyjne NAIMy.
Twoje kolumny mają głośniki z membranami C-CAM a one wbrew pozorom lubią sobie wessać trochę prądu.
Ja tak to słyszę. Niby dobrze gra ze słabszymi wzmacniaczami, ale czuje się brak swobody, pełnego wybrzmienia.
Z drugiej strony bez wysiłku potrafię wyobrazić sobie lepiej, ciekawiej grające kolumny.
Jeśli brałbyś pod uwagę sprzęt z drugiej ręki, to myślę że łatwiej byłoby Ci osiągnąć to, co zamierzasz.
Nie dość, że za podobne pieniądze kupiłbyś lepszej klasy kolumny, to jeszcze pewnie takie bardziej w Twoim guście. I pewnie amplituner trzeba by wówczas zmienić na jakiś przyzwoity wzmacniacz.
Bo to, co złożyłeś, to gra raczej sucho, jasno i dość płasko.
Moim zdaniem w Twoim zestawie nie źródło zawiniło, ale zestawienie amplituner - kolumny.
A Kef Reference 203/2 są naprawdę super. Wiem, że za drogie. Ale gdyby nawet, to czym napędziłbyś te monstra? Tam trzeba kawał pieca by dobrze zagrało. I to musiałoby być urządzenie dobrej jakości. A to znów dużo kosztuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A Kef Reference 203/2 są naprawdę super. Wiem, że za drogie. Ale gdyby nawet, to czym napędziłbyś te monstra?


Faktycznie straszne monstra jak na 40m+ salon, dwie szesnastki na basie icon_lol.gif
Jak już za taką $$$ kupować kolumny, to chociaż niech będą odpowiedniej mocy.
Infinity Kappa 8.2 by na takim metrażu konkretnie zagrały, za ułamek ceny nowego Kefa. Zrobiłbyś taki sam przeskok jaki ja kiedyś zrobiłem z BX6 icon_smile.gif
Ale jak masz do wydania >10k (w sumie budżetu nie określiłeś) to da radę też nowe potężnie brzmiące podłogówki, dobrej jakości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don, czepiłeś się chyba trochę tylko by się czepić icon_twisted.gif
Fakt, źle się wyraziłem. Powinienem napisać 'pożeracze prądu". icon_biggrin.gif Monstra bardziej w sensie, że są trudne do prawidłowego napędzenia (mimo małych niskotonowców i nominalnie 8 ohmowych, minimum mają na 3,2 ohma) a nie, że wielkie. A jeśli sądzisz, że nie zagrają dobrze w 40m salonie, to się mylisz. Odpowiednio napędzone, jak napisałem, czyli piecyk ok. 100W, wydajny prądowo. Wówczas kolumny dają mocny i nieźle podparty na dole dźwięk (choć bas raczej szybki, krótki a nie duży zaokrąglony). Inaczej faktycznie grają jasno z przewagą góry.
Te kolumny kosztowały kiedyś 22 kzł para. Wiem, że cena nie zawsze świadczy o klasie, ale w tym wypadku są to naprawdę udane kolumny. Ty proponujesz także jakieś nowe do 10 kzł. Konkrety proszę.
Może i zagrają potężniej na niskich tonach, bo są takie konstrukcje, ale czy lepiej w reszcie pasma? Wątpię.
Moim zdaniem tu będzie bardzo trudno je pobić. Może napiszesz jakie zagrałyby lepiej? Słuchałeś ich?
A tak w ogóle przecież ich nie polecałem, tylko wyraziłem opinię, bo Lasiogrod.pl o nich wspomniał.
Napisałem też, że można kupić dużo lepsze kolumny z drugiej ręki za podobne pieniądze i bardziej odpowiadające gustowi założyciela wątku.
Więc o co chodzi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, o tych Kef-ach napisałem bo są bardzo, bardzo ładne, niestety nie stać mnie na parę i kończę spór!
Co do urządzeń „wszystko w jednym” to jak najbardziej, choć wiem, że teraz tacę w oczach f1angel i pewnie nie tylko jego. Co do sprzętu z drugiej ręki to nie widzę przeciwwskazań. Budżet: oczywiście tanio i dobrze, ale tak poważnie to na początek jakieś 5-6k byłbym w stanie wydać, drugie tyle np. w następnym roku. Poza tym w razie wymian byłoby coś ze sprzedaży obecnych sprzętów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał coś lepszego, odpowiedniego na 40m to musiałbyś zmienić wszystko. Elektronikę i kolumny na używane. A jeśli chcesz podobnej jakości jak teraz - tylko o odpowiedniej mocy, możesz to zrobić także bez wymiany elektroniki, musiałbyś zrobić skok w bok z kolumnami np Klipsch RF 82, Paradigm 11 v7 itp. Z używek 5-6k ? Kappa 8.2 lub Renaissance 90 i do tego używany piec (końcówka mocy).

@ F1angel
Dobrze napędzone zagrają nieźle ale fizyki nie oszukasz, to i tak miałoby się nijak do takich swobodnie nagłaśniających te 40m, prawdziwych monstr jak Kappa 8.2 icon_wink.gif
O jakości nie wypowiadam się, na pewno są świetne, możliwe że lepsze od wspomnianych Kappa (te by dzisiaj też pewnie kosztowały powyżej 10-15 tys).
Do 10k ? Paradigm Studio 100 v5 z takich, które od razu mi przychodzą na myśl. Choć zapewne to nie jest jakość KEF, jednak nigdzie nie wspominałem że to będzie grało lepiej icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasiogrod.pl nic nie tracisz w moich oczach. Rozumiem, że kilka urządzeń w jednej obudowie kusi, ale też jest pułapką. Jeśli coś będziesz chciał wymienić na lepsze, to będziesz uwiązany.
Poza tym kombajn zawsze jest trochę upośledzony względem integralnych, wyspecjalizowanych urządzeń.
Oczywiście Twoja wola co kupisz.
Sprzęt używany jak najbardziej. Oczywiście Infinity Kappa 8.2 są świetnymi kolumnami, ale gdybyś je nawet kupił nie będziesz miał ich za bardzo czym napędzić. Można pomyśleć albo o innych kolumnach albo też o dobrym wzmacniaczu. Byłby bazą gdy w przyszłości kupisz lepsze kolumny a teraz być może rozruszałby trochę MA BX6.
Ciekaw jestem co koledzy z forum na to? Jaką drogę lepiej obrać?

Don, rzeczywiście kłopot trochę z tymi KEFami. Jasne, że prawdziwe monstra typu Infinity Kappa 8.2 czy inne podobnego kalibru pokażą KEFom co to znaczy potęga brzmienia i najniższy bas. Ale zwróć uwagę, że nie każdy tego szuka. A to co prezentują KEFy w średnicy i wysokich (niskie naprawdę są niezłe), można znaleźć dopiero w dwa razy droższych amerykańskich superkonstrukcjach. Tak, że dla każdego coś miłego (innego).
Reasumując (przewrotnie) za dużo uwagi poświęciliśmy kolumnom, które tu raczej nikogo nie interesują icon_lol.gif
Co do nówek typu Paradigm albo Klipsch, to na pewno krok w bok a może i mały kroczek w tył. W pewnych aspektach. Paradigmy z serii Studio dużo lepsze, ale też nie do końca mnie przekonują.
Ja lubię i cenię jak grają Xaviany. Ale niestety są tak cholernie drogie, że nic z nowych a odpowiednio dobrych i dużych nie wypatrzyłem. Może Giulia kiedyś stanieje albo najnowsza XN Carisma?
Ale dość gdybania. Trzeba się zastanowić, rozejrzeć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja znam te klocki, słuchałem. Przepraszam jeśli uraziłem zadowolonego właściciela zestawu.
W swojej cenie (mam na myśli nowe) gra to nieźle, choć może nie w moim guście. To znaczy na imprezkę tak, ale do codziennego słuchania z pewnością nie. Choć różne są gusta i nie wątpię, że takie brzmienie może się podobać.
I przede wszystkim chodziło mi tu o kolumny, o których tu pisaliśmy oraz amplifikację do tego.
Więc siłą rzeczy, rozumiesz że zestaw który proponujesz jest bardziej krokiem w bok jak to było wcześniej zaznaczone.
A Tobie polecam kiedyś posłuchać takich kolumn, o których wcześniej była mowa z dobrym wzmacniaczem a doświadczysz wrażeń całkiem innego kalibru.
I wcale nie piszę górnolotnie. Po prostu staram się to robić poprawnie i mieć czytelny przekaz. A, że czasem jestem na dużym luzie i chcę ubarwić (nie koloryzując icon_biggrin.gif ) jakiś opis, by nie było nudno, sztampowo, to źle?
Nieraz (oj nie wiesz jak często a może się domyślasz) prowokuję kogoś. Wchodzę w skórę gbura, albo prześmiewcy czy malkontenta, by pobudzić dyskusję albo kogoś do zweryfikowania swoich poglądów.
Mnie też się czasem obrywa. Ten tylko nie popełnia błędów, kto nic nie robi. A kto sądzi inaczej o sobie jest zwykłym bufonem.
Pamiętam jak mnie było przykro, lata temu, gdy ktoś znający się na sprzęcie audio stwierdził, że mój jest kiepski. A przecież wydałem na niego wszystkie oszczędności. A najnowszy nabytek określił "psujem dźwięku".
Początkowo bardzo mnie to zirytowało, ale od tego momentu zacząłem naprawdę bardziej świadomie słuchać, porównywać, próbować.
Tak więc bez urazy. Może za jakiś czas sam zaczniesz myśleć podobnie.
I jeszcze jedno, o czym pewnie wiesz bo jesteś już od stycznia na tym forum.
Po pewnym czasie dochodzi się do wniosku, że kupowanie nowego sprzętu, to z dwóch powodów zła inwestycja.
Pierwszy, że za takie same pieniądze możesz skompletować używany zestaw grający o klasę, dwie lepiej od nówek. Pomijam jak jest wykonana (oraz z jakiej jakości elementów) większość takiego sprzętu w klasie budżetowej czy nawet średniej.
Drugi, to ile tracisz na ew. odsprzedaży. Zaraz po wyjściu z salonu, jeszce na gwarancji 25-30% a po 2-3 latach 40-50% albo nawet więcej, jeśli sprzęt nie jest popularny.
Ja np. swój założę się, że mógłbym sprzedać w podobnej cenie jak kupiłem, może nawet parę złotych zarobiłbym, gdybym trafił na amatora. W najgorszym wypadku bardzo niewiele stracę. Podkreślam bardzo niewiele.
Spytaj najstarszych userów, choćby na tym forum, kto z nich teraz ma zestaw kupiony jako nowy w salonie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdę pisząc pomocy żadnej...
owlman, moje BX6 wg mnie też nagłaśniają te 40m, także w przypadku zamiany jednak półkę wyżej.
Zdecydowałem, że w tym roku zmienie kolumny, w nast elektronikę. Także dobieramy pói co do RSa... troche skomplikowane...
Poszperałem w sieci i wynalazłem kilka wg mnie ciekawych propozycji, proszę o poradę czym warto mi się zainteresować bliżej. Z tego co poczytałem raczej wszystkie miałyby "mój dźwięk" ale na pewno każde brzmią inaczej:
Infinity Kappa 8.2 - polecane przez dona
Infinity Kappa 9.2 - jeszcze większe, czy lepsze?
Heco Statement - dynamika 93dB!!
Heco Clean GT702 - niezłe rodzeństwo powyższej
Usher Diamond Mini 1 - na Allegro w dobrej cenie
Wharfedale Jade 7 - chyba niezłe i ładne i dobrej cenie jako nowe
Vandersteen 1Ci - bardzo ładne ale chyba za małe
pomoże ktoś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do brzmienia Infinity, to musiałbyś się przejechać do któregoś z forumowych kolegów i posłuchać, czy Ci takie granie odpowiada.
Heco Statement, bardzo fajne kolumny. Chyba łatwiejsze do napędzenia niż Infinity.
Bo problemem teraz byłoby u Ciebie jak zmusić takie kolumny jak np. Infinity do grania? Za pomocą Yamahy R-S700? Czarno to widzę.
Wharfedale Jade7, to dobrze, przyjemnie grające kolumny. Nie wiem, czy aby nie za "grzeczne". oczywiście z odpowiednim wzmacniaczem potrafią zagrać mocno.
Usherki i Vandersteeny raczej mogą być za małe do Twojego salonu. Zresztą na aukcji Usherów masz napisane, że do 20m2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, jestem coraz blizej wyboru ale mam pod koniec dylemat: w grę wchodzą Heco Statement lub Focal Chorus 836V. Statementy są extra ale boję sie, że będa za wielkie, w salonie będzie widać tylko je. Czy są na tyle lepsze, żeby wybrac je zamiast Focali? Może ma ktoś z kolegów doświadczenia z jednymi i drugimi? Potrzebuje pilnej rady bo umówiłem sie na jutro na zakup Statementów ale mam coraz wieksze wątpliwości???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam po przerwie. Statementy odpuściłem bo jednak za wielkie. Kupiłem Chorusy 836 ale ich nie mam! Jak to możliwe? Gośc od miesięcy usiłuje je sprzedac a jak kupiłem to przez tydzień nie potrafił ich spakowac i przygotowac dla kuriera icon_eek.gif ani mojego, ani swojego. Bo dzieci, bo praca, bo nie ma kartonów... W końcu się obraził i stwierdził, że mi nie sprzeda.
Ale zamieniłem moje BX6 na Heco Celan GT702. Brzmienie nieco się zmieniło ale "szału nie ma". Pojawił się wyraźniejszy, mocniejszy, bardzo miły dla ucha bas - w końcu większe skrzynki. Góra wg mnie bez zmian a środka mniej. Brzmienie jest na pewno inne, przy głośnym słuchaniu lepsze ale przy cichym - codziennym - niestety gorsze. BX6 potrafiły wypełnic całe pomieszczenie i wszędzie było je słychac dobrze, Celany słychac najlepiej przed mimi - wtedy górują nad BX6, obok już nie. Niestety uświadomiłem sobie słabośc RS-a i to jego powinienem był zmienic w 1 kolejności. Szacun dla Q21, który stawiał na wymianę elektroniki. Muszę przemyślec co dalej bo mam w domu wojnę o "nieładne" Celany. (Może rozwód??? icon_twisted.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szacun dla Q21, który stawiał na wymianę elektroniki.


A ja, to niby co proponowałem w pierwszym swoim poście? Przeczytaj dokładnie cały.
Cytat

Jakkolwiek NAIM jest mocniejszy niż się wydaje, to Twoje kolumny nie obraziłyby się na jeszcze wydajniejszy piecyk. Choć oczywiście jeśli masz jak, możesz sprawdzić to zestawienie. Powinno dobrze zagrać. O ile oczywiście przemawia do Ciebie sprzęt typu "All for one". Ja wolę jednak bardziej tradycyjne NAIMy. ...


Poza tym czy ktoś zaproponował Ci Chorusy albo Celany GT 702?
Dziwisz się, że Ci to nie gra a robisz po swojemu i nie czytasz co się pisze. Że nie napędzisz dobrze takich kolumn byle ampli.
Cytat

Bo problemem teraz byłoby u Ciebie jak zmusić takie kolumny jak np. Infinity do grania? Za pomocą Yamahy R-S700? Czarno to widzę.


Pisałem też:
Cytat

Weź ze sobą wzmacniacz, posłuchaj jednych i drugich kolumn a wątpliwości się rozwieją.


A nie: kup kolumny X czy Y.
Ty z kolei napisałeś w pewnym momencie:
Cytat

prawdę pisząc pomocy żadnej...


Czy jednak skorzystałeś w jakimkolwiek stopniu naszej pomocy?

Ale oczywiście szacun.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1angel, nie ma co się denerowować, przytoczyłeś mi cytaty wyrwane z kontekstu a jak przeczytasz całość to tak naprawdę nie było innych propozycji niż Infinity, których nie mam czym napędzić lub "skok w bok" Klipsch, Paradigm. Odpisałeś mi wprawdzie o Statementach i Jade 7 ale one odpadły. Ty skupiłeś się z donem na Kefach a o elektronice owszem pisali koledzy przy okazji "czym je napędzisz", przynajmnie tak wynika z całości. Co do posłuchania to niestety nie dysponuje czasem i w tym jest problem. Dlatego czytuje od dawna to forum, analizuję różne opcje i zdaje się na doświadczenie kolegów. Niestey większośc tematów dotyczy sprzętu za 300, 500 czy 2000zł. Napisałem, że żadnej pomocy, bo tak naprawdę nie padła żadna inna propozycja. Sam napisałem listę 7 zestawów i tylko Ty wyraziłeś opinię - DZIĘKUJĘ. W końcu sam przekonałem się o słabości RSa, ale juz w 1 poście Q21 napisał mi w czym problem.
Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem... człowiek się uczy na błędach. Albo zostawiam Heco i dokupuję elektronikę, albo wracam do BX6 plus elektronika albo szukam od nowa - ale przyznam (przepraszam) nie chce mi się.
W kazdym razie co do wielkości BX6 w 40m salonie to dziś wiem, że są wystrczające.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie denerwuję, tylko chodzi o oddanie sprawiedliwości. Wyraźnie napisałem o słabości wzmacniacza a to przecież elektronika. Oraz o tym, że połączenie amplituner - kolumny jest moim zdaniem winne. I wyjaśniłem dlaczego Twój ampli tak źle gra z tymi kolumnami.
Trzeba czytać uważnie i ze zrozumieniem.
Ale nie ma za co icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...