Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gurosojad

Yamaha AX-596 głośniki

Recommended Posts

Witam. Ostatnio wygrzebałem wzmacniacz Yamaha AX-596. Od razu zaznaczę że nie mam bladego pojęcia w kwestiach sprzętu grającego dlatego chciałbym zasięgnąć języka w sprawie kolumien do niego. Mam dwie kolumny Space '86 Unitry. Ich impedancja wynosi 8 omów. Instrukcja mówi że w zależności od ustawienia impedancji kolumna musi mieć minimum 4 albo 6 omów. Czyli według instrukcji podłączenie ich do wzmacniacza nie zaszkodzi ani im ani jemu. Ale jak już mówiłem chciałbym spytać się Was o opinię na ten temat. Od razu dodam że wstępnie interesuje mnie tylko sprawdzenie czy wzmacniacz działa.

Edit. Dopiero po chwili zauważyłem że popełniłem karygodny błąd w temacie. Mam nadzieję że mnie za to nie zbesztacie.

No to może napisz jeszcze raz?
Tymczasem...
Cytat

Instrukcja mówi że w zależności od ustawienia impedancji kolumna musi mieć minimum 4 albo 6 omów

Instrukcja wzmacniacza jak mniemam? Jeśli tak, to kolumny możesz śmiało podłączyć do wzmacniacza. Przyjmuje on minimum 4 ohmy, to większą impedancję czyli kolumny 8 ohmowe możesz podłączyć bez obaw.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować