Skocz do zawartości

Yamaha AX-596 głośniki


Gurosojad

Recommended Posts

Witam. Ostatnio wygrzebałem wzmacniacz Yamaha AX-596. Od razu zaznaczę że nie mam bladego pojęcia w kwestiach sprzętu grającego dlatego chciałbym zasięgnąć języka w sprawie kolumien do niego. Mam dwie kolumny Space '86 Unitry. Ich impedancja wynosi 8 omów. Instrukcja mówi że w zależności od ustawienia impedancji kolumna musi mieć minimum 4 albo 6 omów. Czyli według instrukcji podłączenie ich do wzmacniacza nie zaszkodzi ani im ani jemu. Ale jak już mówiłem chciałbym spytać się Was o opinię na ten temat. Od razu dodam że wstępnie interesuje mnie tylko sprawdzenie czy wzmacniacz działa.

Edit. Dopiero po chwili zauważyłem że popełniłem karygodny błąd w temacie. Mam nadzieję że mnie za to nie zbesztacie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może napisz jeszcze raz?
Tymczasem...
Cytat

Instrukcja mówi że w zależności od ustawienia impedancji kolumna musi mieć minimum 4 albo 6 omów

Instrukcja wzmacniacza jak mniemam? Jeśli tak, to kolumny możesz śmiało podłączyć do wzmacniacza. Przyjmuje on minimum 4 ohmy, to większą impedancję czyli kolumny 8 ohmowe możesz podłączyć bez obaw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...