Skocz do zawartości

Wielką wymianę czas zacząć?


Kostku

Recommended Posts

Witam. Obawiam się, że wielką wymianę czas zacząć. Chciałbym zrobić wstępną symulację, badanie rynku, możliwości itp.

Założenie numer jeden: mam 1000-1200 złotych.
Cytat

Ale mimo iż masz sprawny CD, wymianę toru zacząłbym właśnie od niego - wtedy zrozumiesz po co to całe zamieszanie... icon_wink.gif


mejson o odtwarzaczu Sony CDP-S37

Kupiłbym CD za 200zł, a tysiaka przeznaczył na wzmacniacz i kolumny. Czy tędy droga? Jeśli tędy, to słówko o wzmacniaczu. Dobrze by było, gdyby grał w miarę ciepło, ponieważ szukam jasnych kolumn i nie chciałbym przesadzić. Problem będzie tradycyjnie z pilotem, nie wyobrażam sobie wstawania co chwilę, żeby zmienić głośność o pół decybela. icon_sad.gif A może potraktować to jako formę sportu, bo zaniedbałem ostatnio wychowanie fizyczne?
Orientacyjnie - 4 stówki na wzmacniacz, a 6 na kolumny? Czy może sugerujecie inne proporcje?
No i teraz główny punkt programu, czyli kolumny podstawkowe, a wraz z nimi szereg wymagań:
- ogólnie jasne, chłodne brzmienie;
- obudowa zamknięta lub bass-reflex umiejscowiony z przodu;
- niskie tony bardzo delikatne, dobrze kontrolowane, spokojne;
- średnica mocno wysunięta "przed szereg";
- góra wyraźna, bez pieszczenia się, ale może też bez przesady, uszu nie musi pociąć.

No, rozumiecie, jeszcze trochę powietrza, dobra scena... i będę musiał iść do banku po pożyczkę. icon_biggrin.gif

Cytat

A tu coś nie dla Ciebie, ale może zainteresuje się ktoś poszukujący niedrogich a bardzo dobrze grających kolumn do spokojniejszej muzyki. Dla osób, które po początkowej fascynacji kolumnami poruszającymi kryształy w kredensie ale nie grającymi (tylko odtwarzającymi dźwięki) zapragną posłuchać muzyki, podelektować się nią.
http://allegro.pl/castle-warwick-i3258374153.html


f1angel o kolumnach Castle Warwick

Przyznam się bez bicia, że nie słuchałem nigdy wyrobów tej firmy. <Googluję...>
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o wielkie wymiona, to bardzo poważna sprawa icon_wink.gif
A tak już zupełnie poważnie. Przy całkowitej wymianie sprzętu nie zaczynałbym od odtwarzacza CD.
Chęć zmiany czegoś w istniejącym systemie mogłaby zaowocować wymianą cedeka, ale nie jeśli wszystko ma się zmienić.
Na początek pewnie zaproponuję sporo droższe elementy, niż mógłby znieść Twój budżet. Ale od czegoś trzeba zacząć a może trafi się jakaś super okazja?
Kolumny, które kojarzą mi się z Twoim opisem, to NHT Super One (mogą być też inne monitorki tej firmy).
Naprawdę wysoka jakość dźwięku, holograficzna scena, piękna średnica, delikatne niskie tony. Obudowa zamknięta.
Myślałem też o Eposach, ale nie wiem, czy średnica by Cię satysfakcjonowała. Na pewno warto wziąć pod uwagę.
Ostatecznie JM Lab Micro Carat, JM Lab Tantal czy inne miniaturki od tego producenta. Koniecznie z super ciepłym, "okrągłym" wzmacniaczem.
Castle to raczej nie chłodne brzmienie, tylko muzykalność i kultura.

Wzmacniacz od razu mi się skojarzył z Musical Fidelity A1 czyli popularnym "kaloryferem". Ciepełko i muzykalność.
Również wzmacniacze NVA, Sugden A21A, niektóre modele Kenwooda (z lat '90), Luxmany, starsze NADy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, nowy CD się dokupi na końcu. Najpierw wypadałoby się zaopatrzyć w wzmacniacz i kolumny. Na super-okazje mogę czekać cierpliwie i łapczywie. Nie będę się podpalał pierwszą-lepszą, bo wiem dokładnie, jakie brzmienie mnie interesuje i tego planu się trzymam. Zwłaszcza, że dostępność sprzętów, które wymieniłeś, jest na ogół kiepska (NHT chyba będzie najciężej utrafić?). Przynajmniej obecnie tak to wygląda. Jedynie Kenłudy zalewają nieustannie Allegro...
Cytat

Wzmacniacz od razu mi się skojarzył z Musical Fidelity A1 czyli popularnym "kaloryferem". Ciepełko i muzykalność.


A jak na jego tle wypada Elektra E10? Inna sprawa, że i tak mnie na MF nie stać. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To łobuz trochę. Napisz mu, że DHL kosztował ok 30 funtów (MF E100 więc podobny, chyba troszkę nawet cięższy wzmak) - może pytał w dziwnej firmie. Tak czy owak, dopóki łączna cena nie przekroczy zakładanego budżetu to warto bo wzmaczek zacny icon_smile.gif
A tego pytałeś?? http://www.ebay.co.uk/itm/Musical-Fidelity...=item3cd2045677
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Anioła mi daleko (i ze względu na charakter i wiedzę icon_wink.gif ) ale skoro rocka progresywnego słuchasz, a ja też głównie, to MF pięknie się nadaje. Zrównoważony, ciepły dźwięk, dobra podstawa basowa nieźle wyważona pomiędzy głębokością i kontrolą, piękna średnica, wysokie tony nie nachalne, choć blachy potrafią wybrzmieć kiedy trzeba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NHT Super One, jak już wcześniej pisałem powinny zagrać tak jak chciałbyś. Mimo miniaturowych rozmiarów potrzebują dobrego, wydajnego wzmacniacza. A MF sroce spod ogona nie wypadł, wiec powinno być co najmniej dobrze. A może nawet lepiej icon_biggrin.gif .
Co prawda NHT lepiej się czują w większej odległości od ścian, ale i tak warto zaryzykować.
Chodzi mi o twój pokój i ustawienie. Ale jeśli te kolumny dobrze U ciebie nie zagrają, to jakie?
Chyba, że NHT Super Zero. Jeszcze mniejsze kolumny i niskie tony na pewno będą delikatniejsze.
zazwyczaj dedykowane do pracy z subwooferem, ale w pomieszczeniach gdzie wzbudzają się niskie tony mogą być niezłym rozwiązaniem.
http://www.diymobileaudio.com/forum/car-au...ront-stage.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, kupiłem te NHT za 700zł (z wysyłką). Ostro ktoś licytował, ale może nie stracę na ewentualnej (odpukać, będą ok!) odsprzedaży. Teraz, żeby nie przekroczyć pierwotnego budżetu, to musiałbym nakłonić cały świat, aby za żadne skarby mi tego nie licytował:
http://www.ebay.pl/itm/261221537399?ssPage...984.m1423.l2649
Wziąłbym go za 500zł i idealnie zmieścił się w planowanym 1200. icon_biggrin.gif

Może trochę przesadziłem w tamtym ferworze licytacji, ale jestem dobrej myśli! Zawsze można uchwalić reformę budżetu i Musicala wziąć za 600... Na chleb mi spokojnie starczy, haha.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Teraz, żeby nie przekroczyć pierwotnego budżetu, to musiałbym nakłonić cały świat, aby za żadne skarby mi tego nie licytował


Nie, no co Ty, a kto by za takie pieniądze kupił tak porysowany wzmacniacz?
A tak swoją drogą, to pisałeś, że masz czas, więc się nie podpalaj. Kupuj w założonym budżecie albo czekaj na następną okazję.
Co do kolumn, to gdyby Ci nie podeszły jak grają albo jednak wciąż zbyt intensywnie "współpracowały" z pomieszczeniem w dole pasma, powinieneś je bez problemu sprzedać. W tej cenie i pewnych aspektach brzmienia i to tych, które Cię interesują (
Cytat

No, rozumiecie, jeszcze trochę powietrza, dobra scena...

) rywali mają bardzo niewielu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...