Skocz do zawartości

Zestaw mini do ok 3000 PLN


PanFlorian

Recommended Posts

Witam forumowiczów,
stanąłem przed dylematem wyboru mojego pierwszego zestawu stereo, w związku z czym proszę o pomoc w dokonaniu wyboru.

- Pokój o wymiarach 5m x 3,5m ; głośniki będą rozmieszczone na dłuższej ścianie (mniej więcej na środku) na wysokości 40cm w rozstawie 170cm (na drewnianej szafce RTV) po środku na wys. 80cm znajduje się tv.

- Przeznaczenie - przede wszystkim zależy mi na jak najlepszej jakości odtwarzania muzyki (od metalu po muzykę klasyczną), przy czym procentowo wygląda to mniej więcej tak: 20% CD, 20% MP3, 30% RADIO, 30% TV. Posiadam szybkie łącze LAN/WI-FI co fajnie byłoby wykorzystać. Dodatkowo planuję zakup osobnego odtwarzacza Blu-Ray

- Sprzęt ma być raczej nowy (ewent. używany w dobrym stanie tech. i wizualnym), ma zajmować mało miejsca - 2 kolumny podstawkowe do wys. 30cm, ewentualny subwofer (leżący - wys. do 15-20cm), komponenty typowe dla mini.



To co do tej pory udało mi się wyselekcjonować spośród sprzętu:

- Yamaha MCR-640 (2059 PLN), MCR-640+B&W686 (2599 PLN), MCR-640+YST-FSW150 (2800 PLN), MCR-640+YST-FSW050 (2600 PLN)
Problem który widzę z tą Yamahą to brak cyfrowego połączenia z TV; czy sposób tego połączenia ma duże znaczenie np. przy oglądaniu koncertu lub filmu z
Blu-Raya? MCR-840 i pozostałe raczej odżucam z uwagi na czas uruchaminia napędu, poza tym planuje kupno Blu-Raya
Drugi problem, który widzę to utrudniony sposób zarządzania/korzystania z nośnika USB i plików MP3
- Denon D-F109N
DRA-F109 + DNP-F109 + DALI ZENSOR 1 (3700 pln) - znacznie pow. budżetu
DRA-F109 + DCD-F109 + DALI ZENSOR 1 (3100 pln)
DRA-F109 + DCD-F109 + SC-F109 (2500 pln)
- Marantz MCR-603 + DALI ZENSOR 1 (3400 pln)

Znalazłem jeszcze coś takiego, ale nie miałem czasu poczytać:
- Harman Kardon Mas 111 (2990 pln)

Ostatni zestaw, o którym niewiele inf. i opini udało mi się znaleźć
- Pioneer P1-K (2799 pln)

Na pewno nie będę w stanie przesłuchać wszystkich zestawów, poza tym będzie to gigantyczny przeskok z tanich głośników komp. w związku z tym brak doświadczenia w temacie. Liczę na to, iż uda się wybrać 2, max trzy zestawy i właśnie z nich (po odsłuchu) chciałbym dokonać wyboru.

Proszę o sugestie, propozycje... Pomocy!




DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam forumowiczów,
stanąłem przed dylematem wyboru mojego pierwszego zestawu stereo, w związku z czym proszę o pomoc w dokonaniu wyboru.

- Pokój o wymiarach 5m x 3,5m ; głośniki będą rozmieszczone na dłuższej ścianie (mniej więcej na środku) na wysokości 40cm w rozstawie 170cm (na drewnianej szafce RTV) po środku na wys. 80cm znajduje się tv.

- Przeznaczenie - przede wszystkim zależy mi na jak najlepszej jakości odtwarzania muzyki (od metalu po muzykę klasyczną), przy czym procentowo wygląda to mniej więcej tak: 20% CD, 20% MP3, 30% RADIO, 30% TV. Posiadam szybkie łącze LAN/WI-FI co fajnie byłoby wykorzystać. Dodatkowo planuję zakup osobnego odtwarzacza Blu-Ray

- Sprzęt ma być raczej nowy (ewent. używany w dobrym stanie tech. i wizualnym), ma zajmować mało miejsca - 2 kolumny podstawkowe do wys. 30cm, ewentualny subwofer (leżący - wys. do 15-20cm), komponenty typowe dla mini.



To co do tej pory udało mi się wyselekcjonować spośród sprzętu:

- Yamaha MCR-640 (2059 PLN), MCR-640+B&W686 (2599 PLN), MCR-640+YST-FSW150 (2800 PLN), MCR-640+YST-FSW050 (2600 PLN)
Problem który widzę z tą Yamahą to brak cyfrowego połączenia z TV; czy sposób tego połączenia ma duże znaczenie np. przy oglądaniu koncertu lub filmu z
Blu-Raya? MCR-840 i pozostałe raczej odżucam z uwagi na czas uruchaminia napędu, poza tym planuje kupno Blu-Raya
Drugi problem, który widzę to utrudniony sposób zarządzania/korzystania z nośnika USB i plików MP3
- Denon D-F109N
DRA-F109 + DNP-F109 + DALI ZENSOR 1 (3700 pln) - znacznie pow. budżetu
DRA-F109 + DCD-F109 + DALI ZENSOR 1 (3100 pln)
DRA-F109 + DCD-F109 + SC-F109 (2500 pln)
- Marantz MCR-603 + DALI ZENSOR 1 (3400 pln)

Znalazłem jeszcze coś takiego, ale nie miałem czasu poczytać:
- Harman Kardon Mas 111 (2990 pln)

Ostatni zestaw, o którym niewiele inf. i opini udało mi się znaleźć
- Pioneer P1-K (2799 pln)

Na pewno nie będę w stanie przesłuchać wszystkich zestawów, poza tym będzie to gigantyczny przeskok z tanich głośników komp. w związku z tym brak doświadczenia w temacie. Liczę na to, iż uda się wybrać 2, max trzy zestawy i właśnie z nich (po odsłuchu) chciałbym dokonać wyboru.

Proszę o sugestie, propozycje... Pomocy!


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę pomieszczenie oraz Twoje wymagania, zwróciłbym uwagę na następujące konfiguracje:
1. Zestaw zbudowany na bazie świetnego odtwarzacza strumieniowego Denon Ceol DRA-N5 oraz do tego zestaw kolumn np. Dali Zensor 1 lub QAcoustics QA2020i. Funkcjonalnie i brzmieniowo konfiguracja taka powinna Cię w pełni usatysfakcjonować. Spójrz pod linki:
- http://www.q21.pl/denon-dra-n5.html
- http://www.q21.pl/q-acoustics-qa-2020i.html
2. Zestaw złożony na elektronice Sonos, mający dostęp do praktycznie wszystkich zasobów sieciowych a także serwisów strumieniowych. Dodatkowo zestaw ten można spokojnie rozbudowywać w przyszłości o kolejne komponenty, nagłaśniając kolejne pomieszczenia. Proponuję Sonos Connect:Amp (ZP120) oraz kolumny takie jako do Ceol. Spójrz proszę pod linki:
- http://www.q21.pl/sonos-connect-amp-zp120.html
- http://www.q21.pl/denon-dra-n5.html
- http://www.q21.pl/q-acoustics-qa-2020i.html

Spójrz proszę na takie rozwiązania, coraz więcej naszych Klientów wybiera właśnie takie rozwiązania, doceniając bardzo dużą elastyczność systemu i funkcjonalność, zachowując bardzo wysoką jakość dźwięku.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania. W przypadku pytań czy oferty cenowej jestem do dyspozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...