Skocz do zawartości

Strzelanie w głośnikach


merq

Recommended Posts

Witam!
Założyłem nowy temat, bo nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi w internecie, a już jakiś czas staram się znaleźć rozwiązanie.

Mam problem ze "strzelaniem" w głośnikach. Co jakiś czas słyszę pojedynczy trzask przy włączaniu/wyłączaniu światła w domu i podczas przeskakiwania iskry przy włączaniu palnika w kuchence gazowej. Do tej pory jakoś to znosiłem, ponieważ strzały były cichsze niż teraz i rzadziej występowały, ale ostatnio musiałem uruchomić zamrażarkę (cały rok nie była używana) i prawdopodobnie przez nią częstość i głośność tych "anomalii" wzrosły. Wzrosły do tego stopnia, że zdarzyło mi się już kilka razy podskoczyć na krześle podczas przemierzania mrocznych tuneli w jednej z gier icon_smile.gif. Głośniki to Modecom MC-SHF56U i podłączone mam je do laptopa Acer v3-571g, ale nie wiem czy ta informacja się przyda, bo to samo się działo z głośnikami podłączonymi do peceta. Bardzo proszę o pomoc, bo po pierwsze - te dźwięki są strasznie denerwujące, a po drugie - boję się, że mogą uszkodzić w jakiś sposób głośniki.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tylko jeden obwód elektryczny w domu? Jeśli nie, spróbuj podłączyć zamrażarkę, kuchenkę pod jeden obwód a sprzęt audiowizualny pod drugi. Tak właściwie powinno być to zrobione, że gniazdka w kuchni czy łazience powinny być w innym obwodzie a te w pokoju/pokojach w innym.
Jeśli jednak nie ma możliwości nic tu zmienić, to sprawdź czy sprzęty kuchenne są uziemione.
Ale możesz mieć instalację starego typu bez żyły uziemiającej.
Wówczas możesz albo zlecić elektrykowi zrobienie takiego uziemienia albo spróbować podłączyć sprzęt (audio) przez dobry filtr sieciowy. A najlepiej zrobić jedno i drugie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest z uziemieniem, a obwodów powinno być więcej niż jeden, ale przenoszenie kuchenki, lodówki, zamrażarki nie wchodzi w grę. W dodatku nie wiem jak rozpoznać w jakim gniazdku jest dana faza. Do kuchenki muszę tylko wymienić przedłużacz na ten z bolcem, wcześniej nikt na to nie zwrócił uwagi. Tylko zamrażarka jest stara i ma kabel dwużyłowy. Czy da się uziemić takie urządzenie?
Nie dodałem jeszcze, że głośniki reagują również na włączanie światła w niektórych pomieszczeniach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne urządzenia nie strzelają. Miałem wcześniej tańsze głośniki i też nie było z nimi problemu. Wyczytałem gdzieś, że mam po prostu czułe głośniki, cokolwiek to znaczy... a i nie wiem czy to normalne, ale te głośniki mają przewód bez uziemienia... chociaż nie spotkałem się jeszcze z uziemionymi głośnikami. Nawet u kolegów podglądałem i wszyscy mają bez.
a apropos tej listwy z filtrem... Polecacie jakąś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...