Skocz do zawartości

Wharfedale Jade 3


LesCha

Recommended Posts

Cześć.

Jestem nowy.
Mam na imię Leszek i ..... w innym miejscu należałoby powiedzieć pije codziennie icon_smile.gif

Generalnie jestem zwolennikiem słuchania muzyki, na sprzęcie znam się mało.
Wpadły mi w oko kolumny jak w temacie. Czy ktoś może słyszał te kolumny?
Poproszę o jakieś informacje.
Pierwotnie myślałem o B&W CM5 lub Dali Ikon 2.

Z góry dzięki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
aby ustosunkować się do Twoich sugestii w kwestii kolumn, potrzeba zdecydowanie więcej informacji. Podaj proszę jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie z jaką elektroniką nowe kolumny będą współpracowały.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,
aby ustosunkować się do Twoich sugestii w kwestii kolumn, potrzeba zdecydowanie więcej informacji. Podaj proszę jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie z jaką elektroniką nowe kolumny będą współpracowały.



Lokal to ok 27 m, CA Azur 540, napęd docelowo Denon 1510 lub Marantz 7003 lub coś innego odtwarzającego SACD.
Muzyka różna. Jazz, poważna, chillout, rock, etc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
ogólnie połączenie wzmacniacza CA Azur z Wharfedale Jade to prawidłowa konfiguracja. Jade gra zachowawczo, łagodnie, trochę zaokrąglonym dźwiękiem co w połączeniu w jasnym i analitycznym CA daje wyrównane brzmienie.
Martwi mnie jednak możliwość nagłośnienia 27m2 przez Jade 3, jeśli już chcesz pozostać przy Wharfedale Jade, to bardziej skłaniałbym się ku konstrukcji wolnostojącej.
Reasumując jednak, jest to połączenie prawidłowe które pokaże się z najlepszej strony szczególnie przy muzyce jazzowej i chillout.

Jako alternatywa natomiast zdecydowanie namawiałbym Cię na posłuchanie w takiej konfiguracji polskiej konstrukcji Audio Academy Phoebe III, która znacznie lepiej poradzi sobie z nagłośnieniem Twojego pomieszczenia, ponadto barwa powinna być bardziej uniwersalna. Świetnie sprawdziłyby się także kolumny Tannoy, szczególnie seria Revolution DC6T.

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy i porównania poszczególnych konfiguracji. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jakim budżetem dysponujesz? Czy kolumny mogą być używane?



Pieniądze to rzecz wtórna, cenię relacje jakość-cena.
Jak najbardziej biorę pod uwagę używane kolumny.
Natomiast CD zakupię najprawdopodobniej nowy gdyż dużo słyszę o marnej jakości np. napedów/laserów. Chyba że trafi się okazja.
A zawodowo stykam się z przemysłem, różnym i mam pojęcie jak teraz produkuje się dobra dla ludu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pieniądze to rzecz wtórna, proponuję doskonałe do Twojej muzyki oraz odpowiednie do wielkości pomieszczenia kolumny Thiel CS 1.6 http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/15/128313.php
wiadomo, wzmacniaczyk CA tych kolumn prawidłowo nie napędzi, więc Cię czeka wymiana wzmacniacza. Ale skoro pieniądze... .
Cytat

A zawodowo stykam się z przemysłem, różnym i mam pojęcie jak teraz produkuje się dobra dla ludu.


I dlatego chcesz kupić nowy odtwarzacz? Noo, gratuluję logiki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kwestie logiki pozostawię bez komentarza.


To może ja rozwinę temat. Wobec tego co napisałeś o laserach/napędach w nowych urządzeniach, jedyny sens takiego myślenia upatruję w iluzorycznej ochronie gwarancyjnej. Iluzorycznej, ponieważ większość tanich czy nawet trochę droższych sprzętów lubi się psuć zaraz po ustaniu gwarancji. Więc i tak płacisz za ew. naprawę. Ale koszt lasera/napędu na ogół nie jest duży.
Wydając określoną sumę na odtwarzacz CD kupisz urządzenie powiedzmy średniej-niższej klasy.
Czyli dźwiękowo tak sobie, jakościowo (materiałowo) też tak sobie.
Ale kupując za tę samą sumę używany w miarę nowy odtwarzacz przeskakujesz do klasy średniej-wyższej, gdzie dźwięk masz już lepszy i jest szansa, że urządzenie jest lepsze jakościowo.
Kupując dużo starszy odtwarzacz CD, masz szansę przeskoczyć do wysokiej klasy, np. na pogranicze hi-endu. Tu dźwięk masz dużo lepszy a jakość wykonania/komponenty jest na pewno bardzo dobra (w większości przypadków).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rozwinięcie.
Wracając do kolumn. Z racji ustawienia mebli w pomieszczeniu zmuszony jestem pozostać przy głośnikach podstawkowych. Ponadto mieszkam w bloku. Miałem przez ponad miesiąc od kolegi przyzwoite podłogówki, ale w godzinach w których słucham muzyki, słychać je było dwie kondygnacje niżej.
Możesz coś w tej kwestii, tj. podstawek z początku tematu.
Czy trójdrożne Jade 3 lepiej oddadzą dźwięk niż np. Dali?????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy trójdrożne Jade 3 lepiej oddadzą dźwięk niż np. Dali?????


Może i oddadzą, ale czy lepiej zagrają? Każde z tych kolumn grają inaczej. I najwięcej tu zależy od Twoich upodobań. A dwu czy trójdrożność niewiele ma tu do rzeczy. Jeśli sądzisz, że trójdrożne kolumny standowe zagrają lepiej od dwudrożnych tylko z racji większej ilości dróg, to w większości przypadków możesz się pomylić. Biorąc pod uwagę kolumny standowe ze tego przedziału cenowego co Dali i Wharfedale.
Szkoda, że nie napisałeś jaki dźwięk lubisz (jaśniejszy, ciemniejszy, twardszy, miększy, cieplejszy, chłodniejszy itp.). A może słuchałeś jakiegoś zestawu, kolumn i coś Ci się podobało? Co to było? Te kolumny od kolegi były w Twoim guście? Co to były za kolumny (marka, symbol)?
Tak jak pisał Q21 kolumny standowe raczej prawidłowo nie nagłośnią Twojego pokoju. Chyba, że będą to duże monitory typu Harbeth albo Spendor. Ale takich Twój wzmacniacz prawidłowo nie napędzi.
Może jakieś vintage'owe Rogersy? Cantony, T+A itp.
Ale jeśli z premedytacją wybierasz mniejsze podstawkowe wiedząc, że będziesz miał mniej niskich tonów, czy nie zejdą one tak nisko, to ok. Czy jednak takie kolumny nie będą słyszalne dwa piętra niżej nie zagwarantuję. Przecież dużo zależy od tego jak głośno słuchasz.
Jeśli nie jest to w godzinach 22:00 - 6:00 to masz prawo głośniej posłuchać. Po 22:00 ratują Cię już chyba tylko słuchawki.
I na koniec. Jest naprawdę wiele marek i modeli kolumn. Bardzo różne. Aby wybrać najlepsze trzeba by wiedzieć ile możesz maksymalnie na nie przeznaczyć. Więc pytam o to po raz drugi i ostatni.
Postaraj się odpowiedzieć na pytania zawarte w poście. Nie napisałem tyle, bo lubię bezmyślnie stukać w klawisze. Każde zdanie jest ważne. Im precyzyjniej odpowiesz, tym więcej będę miał danych by Ci coś poradzić. Jak odpowiesz zdawkowo, jak też tak uczynię albo nie odpowiem wcale.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za cenne informacje.
Kolumny od kolegi to były stare Jamo 707i - może żadna rewelacja ale przyzwoicie u mnie grały.
Nie potrafię opisywać dźwięków w ten sposób co Ty, ale mam kilka utworów z płyt np. Stockfish records lub podobnych gdzie zwracam uwagę na detale i słyszę różnice, typu głębiej schodzący bas, bardziej dźwięczny talerz czy trąbka, etc.

Pisząc tego posta, myślałem że może trafi się ktoś kto miał okazję posłuchać przedmiotowych kolumn i wyraziłby swoją opinię.
Jade 3 po prostu spodobały mi się wizualnie, na to też zwracam uwagę i są atrakcyjne cenowo. A jeśli coś dobrze gra, podoba się to jaki jest sens wydawać 6kPLN zamiast 3kPLN. Niezależnie ile się ma pieniędzy, łatwo ich się nie zarabia.
Ale wyjaśniłeś mi rzeczowo kwestie z trójdrożnością.

Ostatnia refleksja.
Słuchałem zestawu Denon taki najdroższy czarny, A100 czy coś takiego z Epiconami, całość za 60kPLN - super to grało.
Wróciłem do domu, a miałem wówczas Jamo 707 od kolegi, włączyłem na szybko te same utwory i posłuchałem. Załóżmy że ten zestaw co miałem w domu wart był 2,5-3 kPLN.
Stwierdzam że ten drogi zestaw nie grał 20 razy lepiej od tego co mam w domu i to jest dla mnie jakiś wyznacznik w uzasadnieniu wydawania pieniędzy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że zestaw 10 czy 20 krotnie droższy zagra 10 czy 20 razy lepiej.
Najszybszy przyrost jakości następuje na najniższych poziomach. Im wyżej cenowo tym przyrost jakości następuje jakby odwrotnie proporcjonalnie do ceny. Niektórzy są skłonni zapłacić duże sumy za niewielką w skali ogólnej ale dla nich istotną poprawę jakości dźwięku.
Ile warto wydać Ty musisz określić. Ja mogę ew. pomóc Ci coś wybrać w danym zakresie cenowym.
Nie określę za ciebie, że 3kzł warto wydać a 6kzł nie warto. Bo dla mnie warto wydać niemal każdą sumę dla poprawy dźwięku. O ile ma się takie pieniądze. Ale ja mam inne priorytety.
Moim zdaniem ani Wharfedale ani Dali o których pisałeś nie będą dobrze grały w połączeniu z Twoim C.A.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moim zdaniem ani Wharfedale ani Dali o których pisałeś nie będą dobrze grały w połączeniu z Twoim C.A.



Dziękuje bardzo za podpowiedź.
Poproszę jednocześnie o sugestie co do kolumn podstawkowych. Ze wzmacniaczem pójdę najprawdopodobniej w kierunku używanego Primare I30 , Azur 840 lub 740 albo nowego denona pma 1510. Ale to kwestia czasu.
Przemyslałem też kwestie CD, dzięki za sugestie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoich typów najlepszy jest chyba Primare. Azury darowałbym sobie. Denon w tym towarzystwie jest chyba najgorszym wyborem.
I wciąż czekam na zakres cenowy. Bez tego nie chce mi się wysilać, bo poszukam, zmarnuję czas a Ty napiszesz, że za drogo.
Czasem bywam niepoważny, ale zawsze staram się być konsekwentny (patrz poprzednie posty).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...