Skocz do zawartości

Jamo S 606 czy S 718?


Destroyer666

Recommended Posts

Witam serdecznie!
Załozyłem temat, który już kilkakrotnie był wałkowany na różnych forach, jednak zazwyczaj schodził na inne tory...
Zastanawiam się nad kolumnami podłogowymi Jamo S 606 lub S 718, które będą grały z elektroniką Denon PMA-520Ae + DCD-520AE.
Pokój około 15m2, muzyka to głównie ciężki metal oraz ambient/industrial...
Ktoś może miał okazję sprawdzić taką konfigurację?
Zarówno S 606 jak i S 718 to kolumny budżetowe, ale na tych dwóch konkretnych modelach się skupiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
z pdanych dwóch modeli w Twojej konfiguracji wolałbym Jamo S 606 HCS3, natomiast moim zdaniem wyraźnie lepszą opcją byłyby kolumny Taga Harmony TAV-806F (http://q21.pl/taga-harmony-tav-806f-kredyt-20-x-0.html). Jeśli natomiast możesz przeznaczyć trochę wyższy budżet, zwróć uwagę na zestaw Boston Acoustics CS 260 II (http://q21.pl/boston-acoustics-cs-260-ii.html).

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. W przypadku pytań oraz oferty finansowej jestem do dyspozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za zaproszenie na odsłuch, bo to najlepszy sposób by wybrać coś dla siebie.
Niestety ilość kilometrów do Pabianic skutecznie mnie blokuje...
W swoim mieście odsłuchiwałem taką elektronikę z Jamo S 606 oraz JBL Studio 180.
Tylko takie modele kolumn budżetowych ten salon posiadał.
JBL zagrały ładnie, zrównoważenie, lecz Jamo nie wypadły dużo gorzej...
Szukam salonu gdzie mógłbym odsłuchać i porównać S 606 z S 718 w swojej okolicy, a to nie łatwe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak zupełnie świadomie (a może nie?) chcesz wydać swoje ciężko zarobione (albo zarobione przez Twoich rodziców) pieniądze na jakieś atrapy. Byle nowe.
I do 15m2 to raczej za duże kolumny. Będzie duże "buuummm", które zagłuszy resztę pasma. Chyba, że będziesz mógł je odsunąć choć 50-80cm od ścian, to może nie będzie tak źle. Ale mimo wszystko w 8 przypadkach na 10 takie dość spore jednak kolumny są nieodpowiednie do tej wielkości pomieszczenia.
A do muzyki, której słuchasz wybrałbym raczej mniejsze a lepszej jakości podłogówki, czy nawet większe kolumny podstawkowe, które zagrałyby szybciej, energetyczniej zamiast eksponować duży, misiowaty i na dłuższą metę męczący bas.
Inna sprawa, że Denon PMA 520AE mocarzem nie jest ani tez zbyt szybkim wzmacniaczem. Więc nie obciążałbym go zbyt dużymi kolumnami, bo się pogubi.
Swoją drogą, to nie jest najbardziej odpowiedni wzmacniacz do muzyki jakiej słuchasz. Więc tym bardziej uważałbym z kolumnami. Ale to tylko moje zdanie i możliwe, że ktoś się ze mną nie zgodzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@f1angel
Po pierwsze wybór jest w pełni świadomy.
Po drugie kwestia pieniędzy moich rodziców nie ma tu nic do znaczenia. Zakupy robię za swoje, nie czyjeś!

Co to wzmacniacza to faktycznie nie jest on zbyt szybki i może średnio nadaje się do muzyki po jaką sięgam.
Jednak w tym przedziale cenowym niewiele jest produktów konkurencyjnych firm -Yamaha lub Pioneer.
Używane, jak już pisałem, nie wchodzą w grę, a po odsłuchu stwierdzam, że taka elektronika Denona jest w pełni wystarczająca.

Masz jakieś konkretne propozycje?
Podaj, rozważę... zamiast wypowiadać się krytycznie wobec wszystkiego o czym pisałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

@f1angel
Po pierwsze wybór jest w pełni świadomy.
Po drugie kwestia pieniędzy moich rodziców nie ma tu nic do znaczenia. Zakupy robię za swoje, nie czyjeś!

Co to wzmacniacza to faktycznie nie jest on zbyt szybki i może średnio nadaje się do muzyki po jaką sięgam.
Jednak w tym przedziale cenowym niewiele jest produktów konkurencyjnych firm -Yamaha lub Pioneer.
Używane, jak już pisałem, nie wchodzą w grę, a po odsłuchu stwierdzam, że taka elektronika Denona jest w pełni wystarczająca.

Masz jakieś konkretne propozycje?
Podaj, rozważę... zamiast wypowiadać się krytycznie wobec wszystkiego o czym pisałem.




No tak!
Zrobisz, jak uważasz icon_biggrin.gif

Lecz to forum jest w zasadzie po to, żeby nie robić z gruntu, jak się sobie wymyśli, tylko posłuchać DOBRYCH RAD:)
Ale zrobisz jak uważasz!

Pozdrówka!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...