Skocz do zawartości

Co z tymi mocami wzmacniaczy ?!


rafraj

Recommended Posts

Witam wszystkich
Mam pytanie odnośnie mocy wzmacniaczy bo znalazłem - przykładowo - dane 3 Denonów i coś mi się dziwnego wydaje w tym wszystkim... a mianowice :
PMA 1055 R - 2x90 W przy 8ohm
PMA 1080 R - 2x100 W przy 8ohm
PMA 1500 AE - 2x70 W przy 8ohm
Do tej pory wszystko fajnie ... tylko jak się zobaczy zdjęcie tyłów tych wzmacniaczy to 1055 ma POWER CONSUMTION i CONSOMMATION - 250W , PMA 1080 ma 280W a PMA 1500 ma 305W ...
To który tak naprawdę daje więcej poweru ?? który jest "najsilniejszy" ?
najmiej mocy ma 1500 , który ma ... największy pobór ?
Dzięki z góry za wyjaśnienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większa jest różnica między mocą oddawaną na głośniki, a mocą pobieraną z sieci energetycznej, tym lepiej. Wzmacniacz taki ma lepszą rezerwę prądową i nie dostaje czkawki przy pełnym wysterowaniu. Inna sprawa to fakt że moce wyjściowe, podawane są w kilku różnych parametrach pomiaru. Przykładowy PMA 1500 AE przy obciążeniu 4Ω daje 2x 140W, co przy poborze 305W mogło być wielkością niezgodną z prawdą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety producenci mają zwyczaj dowolnie podawać parametry swoich urządzeń.Przez to często nie da się porównać urządzeń na podstawie parametrów.A często .tak jak prawie zawsze ,w kinie domowym ,gdyby prawdą była podawana moc ,byłoby to prawdziwe perpetuum mobile ,które oddaje więcej mocy niż jej bierze z sieci.Jednym z trików przy podawaniu mocy ,jest jej podawanie tak jakby we wzmacniaczu pracował 1 kanał.Cy też mocy chwilowej która nie ma nic wspólnego z mocą ciągłą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm
To skomplikowane się zrobiło. icon_smile.gif Z amplitunerami to wiem że tak jest jak mówisz ale przy wzmacniaczu stereo to się raczej chyba konkretnie podaje moc na dwa kanały , tylko różnica że czasem przy 4 a czasem przy 8 omach. Generalnie chodziło mi o to że lubię sobie od czasu do czasu dać na full muzyczkę żeby sie dom trząsł icon_smile.gif)... czasem oczywiście bo z reguły to normalnie słucham więc chciałbym mieć taki sprzęt który potrafi oprócz tego że gra dobrze to i może dać kopa niezłego. icon_smile.gif A te Denony sprawdzam bo chyba sobie od kumpla pożyczę na trochę 1500ae i tak sobie dywaguję co on może w sensie "mocy".
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można - to wtrące jeszcze swoje trzy grosze icon_rolleyes.gif
Moc podawana jest także dla różnych poziomów zniekształceń - np. u mnie w instrukcji mam:
8 omów 20Hz-20kHz, przy całkowitym odkształceniu harmonicznym 0,09%
8 omów 1kHz, przy całkowitym odkształceniu harmonicznym 0,7%
a w innych katalogach czy instrukcjach potrafią być inne wartości...

No i warto spojrzeć m.in. na testy sprzętu w AUDIO - jest tam podawana realny rozkład mocy przy obciążeniu 1, 2, .... 5 kolumnami.
Wnioski nasuwają się same - podobnie jak wzmacniacze/amplitunery które mają 2x100W w stereo i jednocześnie 5x100W ( a zasilacz np. jedynie 200W).

Pozdrawiam - Niech Moc Będzie z Wami icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaj!
Wszystko, co napisałeś, się zgadza!
Parametry mocowe w powiązaniu z parametrem zużycia energii również mówią (mogą mówić) o klasie pracy wzmacniacza!
Sam nie jestem wielce biegły w zagadnieniach technicznych, więc odsyłam do Kalsy pracy wzmacniacza
Już choćby z tego krótkiego wykładu widać, iż model PMA 1500 AE pracuje w wyższej klasie polaryzacji tranzystorów niż niższe modele, co skutkuje, przy mniejszej mocy, wyższym zużyciem prądu!
Mam nadzieję, iż trochę Twych wątpliwości zostało rozwianych!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam wszystkich
Mam pytanie odnośnie mocy wzmacniaczy bo znalazłem - przykładowo - dane 3 Denonów i coś mi się dziwnego wydaje w tym wszystkim... a mianowice :
PMA 1055 R - 2x90 W przy 8ohm
PMA 1080 R - 2x100 W przy 8ohm
PMA 1500 AE - 2x70 W przy 8ohm
Do tej pory wszystko fajnie ... tylko jak się zobaczy zdjęcie tyłów tych wzmacniaczy to 1055 ma POWER CONSUMTION i CONSOMMATION - 250W , PMA 1080 ma 280W a PMA 1500 ma 305W ...
To który tak naprawdę daje więcej poweru ?? który jest "najsilniejszy" ?
najmiej mocy ma 1500 , który ma ... największy pobór ?
Dzięki z góry za wyjaśnienia.




Pma1500ae ma niezlego kopa 2x128W 8ohm i 2x196W 4ohm - sa to parametry zmierzone i wyzsze niz podaje producent.
Dla porownania 2000ae rownierz ma 128W na 8ohm nie wiem ile na 4ohm
Natomiast pma700ae nie jest juz konstrukcja dual mono i maksymalna moc jednego kanalu wynosi 132W 4 ohm i przy obciazeniu dwoch 110W

Pomiary przy wlaczonym source direct

Mysle ze na 99% 1500ae jest najmocniejsza z w/w.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GAWRON

Dzięki za to info a tak z ciekawości jakbyś mógł jeśli masz to prześlij mi linka ze strony skąd wziąłeś te dane o rzeczywistych mocach tych wzmacniaczy. Byłbym zobowiązany.

RORO

No właśnie widziałem dane o tych mocach dokonywanych przy różnych poziomach zniekształceń ale jakoś nie do końca to rozumiem. Znaczy wydaje mi się że w tym 1 przypadku to jest tak że liczą moc wzmacniacza przy dźwięku o częstotliwości 1kHz aż do momentu kiedy "wyjdą" większe zniekształcenia od zakładanych i to właśnie określa moc. Ale to przecież nie znaczy ( chyba ) że wzmacniacz dalej nie pociągnie tylko że będą coraz wyraźniejsze zniekształcenia ?! A w drugim przypadu moc mierzona przy 20Hz-20kHz ... to co ma niby znaczyc ?? że w całym tym spektrum ani "jedna" częśc sygnału o częstotliwości z całego tego przedziału nie wyskoczyła poza zakładany poziom zniekształceń czy jak ?! Bo się znowu pogubiłem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozgladasz sie za jakimis Denonami to seria x60 gra najlepiej i to właśnie ją bym ci polecał. Seria x80 jest slabsza jesli chodzi o jakość dzwięku. Te wzmaki co ci polecam to naprawde chyba najlepsze buzdrzetówki. Mocą też dysponuja calkiem niezłą. Polecam szczególnie PMA-1060:
http://www.allegro.pl/item308750085_denon_...ss_a.html#photo

http://www.allegro.pl/item309801423_denon_..._ss_.html#photo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GAWRON

Dzięki za tą stronkę , faktycznie jak byk napisane co i jak icon_smile.gif Nawet ślepy zauważy...

Rafal735

Rozglądam , nie rozglądam...sam do końca nie wiem bo generalnie wolałbym kupic nowe dla pewności... Ale jak pisałem wyżej sprawdzam sobie teraz tego 1500 ae od kumpla i może nawet kupię bo cena jest rozsądna , człowiek pewny i jeszcze gwarancja ... On sobie raz na pół roku coś zmienia bo tak lubi i zdarzało mi się już brac i kolumny i inny sprzęt... Dobry układ mam po prostu i chyba tak zrobię i tym razem. Jak na razie mi się w miarę na mój tępy słuch podoba icon_smile.gif) Gorzej że kolumny to na pewno będę musiał zmienic albo przynajmniej naprawic to stare Heco o nieustalonej tożsamości... a kasy brak icon_sad.gif(
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...