Skocz do zawartości

Kolumny głośnikowe Tonsil Altus 300 vs Denon PMA-360


Arturo021

Recommended Posts

Tonsil Altus 300 vs Denon PMA-360

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy mogę podłączyć te (mocne) głośniki bez żadnego ryzyka do (dość słabego) Denon-a PMA-360??
Impedancje mają tę samą to ok, ale mocowo, dość mocno się różnią. Czy wzamcniacz nie będzie przeciążony czy może głośniki będą grały nie na full mocy tylko np. na tyle na ile pozwala wzmaciacz ???? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam icon_smile.gif)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od sprzętu - nie należy grać na full!
W obszarach granicznych mogą się pojawiać duże zniekształcenia, które mogą uszkodzić sprzęt.
Będzie to słychać - np. charczenie głośników.

Ale przy normalnych odsłuchach nie ma problemu gdy podłączysz słabszy wzmacniacz pod mocniejsze kolumny.
Przy czym nie mówię tu o jakości samych kolumn - jeśli odpowiada Ci styl grania Altusów, to nie będę Cię namawiał na zmianę kolumn.
Natomiast jeśli wzmacniacz będzie się przegrzewał - to znak, że nie wyrabia przy takim obciążeniu.

Zresztą same zestawienie mocny jeden element - drugi słaby nie jest zalecane, najlepsze wyniki mamy gdy połączymy element zbliżonej jakości (i w porównywalnych cenach).
Zestawienie sprzętu nie jest najlepsze, ale skoro już to masz - to Twój wybór.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no dobrze. Narazie Z tego sprzętu mam tylko wzmacniacz i rozważam zakupienie tych właśnie Altusów bo trafiają mi się w dobrym stanie i za dość przystępną cenę jak za sprzęt takiej jakości.
A może znacie jakieś jeszcze dobre kolumny w podobnej cenie tak do 800zł. Od jakiegoś czasu zacząło mi bardziej zależeć na jakości dźwięku a nie na jego głośności. Altusy spełniają moje wymagania ale może znacie jakiś jeszcze inny sprzęt podobnej jakości??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A może znacie jakieś jeszcze dobre kolumny w podobnej cenie tak do 800zł. Od jakiegoś czasu zacząło mi bardziej zależeć na jakości dźwięku a nie na jego głośności.

Dla większości osób na tym Forum Altusy nie są utożsamiane z "dobrymi kolumnami" icon_rolleyes.gif
Więc bardziej kojarzą się z głośnością, a nie jakością.

Jeżeli chcesz więcej podpowiedzi, to musisz podać więcej wiadomości, m.in:
jaka powierzchnia pokoju,
jakiej muzyki słuchasz,
czy Denon zostaje na dłużej - bo może lepiej będzie nie tylko nie kupować tych Altusów, ale sprzedać Denona (jest to raczej prosty i słaby wzmacniacz),
czy to jest docelowa konfiguracja - czy też zamierzasz za jakiś czas wydać więcej pieniędzy i wymieniać kolejne elementy
ile możesz wydać pieniędzy

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój to mam nie wielki jakieś 18m2. A co do tego Denona to raczej chciałbym go zostawić przynajmniej na jakieś 4/5 lat. (teraz jestem na studiach z czasem jak się,,ustawię" to może będę myślał o czymś lepszym sprzęcie). A co do tego pokoju to też chciałbym żeby te głośniki w miarę możliwości dawał sobie radę gdzieś np. w plenerze czy na jakichś poprawinach weselnych. W pokoju zawsze mogę sobie posłuchać na niewielkiej mocy wzmacniacza przy optymalnej głośności ale żęby w razie potrzeby miały ,,kopa" dały radę na imprezie. icon_smile.gif) Znajomy doradał mi też kolumny STX i poczyteałem trochę opinie i wnioskuję, że nie wszystkie chłośniki są w nich dobre.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...