Skocz do zawartości

Yamaha DVD S661 - prośba o sugestie


Chojrak12

Recommended Posts

Witam,

dotychczas słuchałem muzyki na amplitunerze Yamahy VX 465 a za źródło robił Yamaha DVD S661. Dzwiek zawsze wydawał mi się mało dynamiczny. Niedawnow dokupiłem dla porównania dwa wzmacniacze Rotel RA 931 i NAD C350.

Najpierw przyszedł Rotel. Dzwięk w zakresie wysokich tonów i górnej średnicy zrobił na mnie wrażenie. Jest czysty i twardy (czasem nawet ciut za suchy). Niezwyle dynamiczny czsaem wręcz jakby sztuczny ale niezwykle efektowny. Wokale i prekusja (bez bębnów) są rewlacyjne, żadnego sypania piasku w S-kach. Niestety im niżej tym gorzej. Tony niskie są nie są wystarczająco mocne i jakby terkoczące a ja lubię poczuc głęboki bas.

Jako drugi przyszedł NAD. Kapitalna, powalająca średnica i dobry mocny bas. Niestety wysokie tony nie mają takiej dynamiki jak w Rotelu choć są nieco lepsze niż w Yamasze. Słychać w nich piasek jakby coś je przytłumiało. Nie wiem czy to typowe dla tego modelu NAD-a czy może przyczyna tkwi w źródle tj. w DVD Yamahy S661?

Czy ten S661 wogóle nadaje się do słuchania muzyki w dobrej jakości, czy jako DVD dźwiek ma w nim jakość nie najwyższą? Konkludując czy warto dokupić sobie jakieś CD NAD-a? I jesli tak to jaki model (ale niedrogi, używany)? Proszę o informację tylko tych, którzy znają S661, a nie którym się coś wydaje.

Moje kolumny to HECO Celan. Słucham klasyki, wokali w stylu Grechuty i popu.

Pozdrawiam
Maciej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Gorzej jeśli nikt nie używa DVD Yamahy w systemie stereo. Bo przecież to odtwarzacz DVD i filmy się na tym ogląda. Jeśli ktoś kupił, to właśnie w tym celu. Podejrzewam, że możesz nie otrzymać odpowiedzi, ale poczekajmy.
Zazwyczaj odtwarzacz CD gra lepiej od odtwarzacza DVD w podobnej cenie. Tak samo jak wzmacniacz stereo zazwyczaj gra lepiej od amplitunera a takiego do kina domowego w szczególności.
Piszesz, że masz Yamahę VX 465. A nie jest to aby Yamaha RX-V465?
A odtwarzacza CD żadnego nie polecę, bo co to znaczy niedrogi? 200, 500, 1500zł?
I dlaczego akurat NAD? Produkuje dobre odtwarzacze, ale Rotel nie gorsze. A są firmy, które robią (robiły) jeszcze lepsze.
Heco Celan do popu? Noo, jak Cię mogę. Ale do wokalnej, poezji śpiewanej czy klasyki itp. słabo.
Na pewno wysokich i niskich tonów oraz dynamiki nie powinno zabraknąć. Trochę gorzej z wyrafinowaniem, ale to nie są kolumny zrobione w tym celu.
Szkoda, że nie napisałeś jaki to konkretnie model oraz w jakim gra pomieszczeniu?
Tak na marginesie, to rzeczywiście z Ciebie Chojrak, skoro kupiłeś naraz dwa wzmacniacze.
I na koniec
Cytat

żadnego sypania piasku w S-kach

może wyjaśnisz ni co to są S-ki, bo nie kum-kum? icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki f1angel za odpowiedź.

Yamaha to oczywiście RX-V465.
Kolumny Heco kupiłem bez odsłuchu na podstawie opinii wyczytanych w necie. To te najmniejsze podłogowe o mocy 160/280 Wat z trzema głośnikami nie pamiętam już numeru. Nie mam zastrzeżeń do ich dźwięku, szczególnie ładnie brzmią basy, bez dudnienia i schodzą tak nisko, że wydaje się, że nie mają żadnych ograniczeń od dołu. Wg. specyfikacji pasmo 3dB zaczyna się bodaj od 23 Hz i kończu koło 50 kHz. Ale kto wie jak jest naprawdę? Z NAD-em średnica, szczególnie ta dolna, jest potężna, wręcz miażdży uszy. Grają w salonie połącznym z kuchnią razem ok. 40m2.

Dwa wzmacniacze to nie jest znów taki wyczyn bo to używki, więc nie drogie i mogę je zawsze odsprzedać za podobną kwotę. Z resztą Rotela już postanowiłem odsprzedać choć do wokali i klasycznej muzyki jest doskonały. Zostanie NAD, więc dlatego do kompletu chcialbym dokupić CD NAD-a. Podobno 514 to dobry model?

Natomiast jeśli chodzi os S-ki to mam na myśli wszystkie dźwięki syczące: "s" "sz" "cz" i talerze. Czystości tych dźwięków trochę mi brakuje w NAD-zie ale nie we wszystkich utworach. Te z lat 70-90 brzmią lepiej, te nowsze mają jakby podbite wysokie na samej krawędzi pasma a stłumione te nieco niższe wysokie. Trudno to opisać.

Pozdrawiam
Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...