Skocz do zawartości

Harman kardon 460 vs 270


rycho84

Recommended Posts

Witaj,
pod względem jakości brzmienia wyraźnie lepszym urządzeniem jest amplituner Harman Kardon AVR 460, wyposażenie i funkcjonalność natomiast przemawia za nowym modelem AVR 270.
Podaj proszę, jaką masz konfigurację zestawu, jakie będzie wykorzystanie systemu, jakie gatunki muzyczne słuchasz, jakie wyposażenie chciałbyś, aby nowy amplituner posiadał oraz jaki budżet chcesz przeznaczyć na zakup amplitunera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, głośniki no to raczej nic ciekawego Sony SS-FCR4000, w późniejszym czasie też chciałbym je wyminić, ale narazie zacznę od amplitunera. Co do wyposażenia to nie potrzebuje żadnych wodotrysków, najważniejsze jest jakość dźwieku. Z tego co patrzyłem to nic wiecej niż ma HK 460 mi nie potrzeba.
Rodzaj muzyki to klimaty rockowe i cięższe, zależy mi na dobrym dzwięku w filmach, i żeby był przystosowany do technologi 3d.
Co do ceny to myślałem wydać ok 3 tys, ale jak byłoby coś naprawde ciekawego to i 4 tys moge dać. Ewentualnie co mógłbyś mi innego polecić, nie koniecznie musi to być Harman Kardon.
dzieki
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
dzięki za szczegóły,

w takim razie jeśli mielibyśmy zostać przy HK, to zdecydowanie AVR 460, jednak musisz liczyć się z problemami z sygnałem 3D, nie wspomnę już o przyszłości i 4K.
Bardzo dobrą propozycją na dzień dzisiejszy są amplitunery Marantz, zwróć proszę uwagę na model SR 6007 (http://www.q21.pl/marantz-sr-6007.html). Obiektywnie w swoim przedziale cenowym są to amplitunery, które rewelacyjnie grają w stereo, masz także pełne wyposażenie. Brzmienie Marantza jednak jest równiejsze, bardziej skierowane na wysokie tony, niż na bas, mocne uderzenie. Musiałbyś posłuchać, jak SR 6007 gra z optymalnie dobranymi do Twoich preferencji brzmieniowych kolumnami. Myślę, że udałoby się stworzyć system, który w pełni satysfakcjonowałbym Ciebie.
Ostatnią propozycją jest amplituner NAD T748 (http://www.q21.pl/nad-t748.html), także zbudowany przede wszystkim pod kątem możliwie najlepszej jakości dźwięku, idealnie nadaje się do odsłuchu mocniejszych kawałków, przy Twoich preferencjach bardzo ciekawym rozwiązaniem jest połączenie go z kolumnami Focal.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań jestem oczywiście do dyspozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretną odpowiedź, marantz ciekawy sprzęt, ale musiałbym usłyszeć jak w rzeczywistości gra. Nie wiem, może to rzecz gustu, ale HK 460 słyszalem i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Dlatego chciałbym jeszcze zapytać, bo widzę, że siedzisz w temacie icon_wink.gif czy to co ludzie piszą o awaryjności HK to prawda czy raczej się tym nie przejmować?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...