Skocz do zawartości

Jaki sprzęt do 4000 zł.


MAreve

Recommended Posts

Witam, poszukuję sprzętu stereo do pokoju i powierzchni 9m2, jestem w tym zupełnie zielony, dziś w sklepie słuchałem jbl es100 i do tego amplituner yamahy , grało ładnie , dźwięk był przejrzysty i bardzo wyraźny.Nie wiem czy to dobre głośniczki, ale prosiłbym o radę czy kupić coś takiego czy za tą cenę znajdę coś lepszego ?
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 9m2 te kolumny się uduszą, a Ciebie brumieniem i dudnieniem zamęczą.
Do takiego małego pokoju kolumny podstawkowe.
To po pierwsze.
Po drugie i kolejne - napisz jakiej muzyki słuchasz i ew. preferencje dźwiękowe.
No i czy sprzęt nowy czy może być używany (ze tę samą kasę dużo lepszy brzmieniowo niż nówki).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że jesteś tak mało osłuchany. Jest tyle fajnego sprzętu (używanego, bo będzie on oczywiście dużo lepszy od nowego w tej cenie), że można by złożyć naprawdę dobrze grający zestaw.
Ale skoro podobało Ci się zestawienie nieciekawych moim zdaniem kolumn z niedrogim pewnie amplitunerem Yamahy (czemu nie słuchałeś ze wzmacniaczem stereo?), to się obawiam.
Jeśli masz możliwość, przejedź się jeszcze do salonów (najlepiej ze swoją znaną Ci muzyką) i posłuchaj droższych/lepszych kolumn standowych (podstawkowych) czy naprawdę niedużych podłogowych z dobrym wzmacniaczem stereo. I to ze sporo wyższej półki niż te, których słuchałeś.
Jakbyś miał możliwość posłuchać na kolumnach RLS Callisto http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/21/132362.php czy innym modelu standowym albo kolumn ProAC http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/21/132400.php , Neat http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/24/134092.php
Ale wzmacniacz do takich kolumn co najmniej taki NAIM:
http://allegro.pl/naim-nait-5i-wzmacniacz-i3327341499.html
http://allegro.pl/wzmacniacz-naim-nait-5i-...3315800045.html
Albo jakiś Exposure, Primare, Sphinx, Baltlab.
To tylko przykłady. Szkoda, że nie wiesz (prawdopodobnie) jaki dźwięk lubisz? To także wyjaśniłoby się podczas odsłuchów. Bo może się okazać, że jasny, wyostrzony i efektowny z pozoru dźwięk bardzo szybko by Cię zmęczył. A tak naprawdę wolisz bardziej miękki, soczysty i ciemniejszy. Szybkie odsłuchy w sklepie bywają bardzo zwodnicze. Dlatego polecam wybranie się na nieco dłuższe sesje.
Nie napisałeś co będzie źródłem dźwięku?
Jeśli ważniejsza jest dla Ciebie muzyka skoncentrowałbym się na zestawie do jej odtwarzania.
Filmy da się oglądać (słuchać) i na takim systemie stereo, co czyni wielu forumowiczów (i nie tylko), nie bawiąc się w osobne zestawienia do kina domowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z gorzowa wielkopolskiego i niestety nic w okolicy nie ma żebym mógł posłuchać czegoś konkretnego , media markt i expert poza tym nic nie znalazłem.
Chciałbym mieć odtwarzacz i możliwość podłączenia zestawu pod laptopa bo to z niego najczęściej będę słuchał muzyki.
Jaki dźwięk lubię tego nie wiem...
Po prostu nie mam porównania to co opisałem wyżej to był jeden z lepszych dźwięków jakich słyszałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest problem. Te kolumny, które podałem jako przykłady są na pewno klasę albo i dwie lepsze od JBLi, których słuchałeś. Nie są tak duże i efekciarskie. Nie dadzą tylko tak mocnych niskich tonów (choć w Twoim pokoju jeśli nie masz subwooferowo-dresiarskiego gustu powinno ich być pod dostatkiem).
Musisz się zastanowić, czy chcesz słuchać muzyki czy się zadudnić, ogłuszyć i może zaimponować nie znającym się kolegom jakie to wielkie (czytaj: pewnie świetnie grające skoro tak duże) kolumny masz.
Może jakimś cudem takie zagrają w Twoim pokoju, ale stawiam 10 do 1, że będzie porażka.
oczywiście do takich kolumn niby niepozornych potrzebny jest wzmacniacz w stylu jakie pokazałem.
Z byle amplitunerkiem niestety nie zagrają, choć mogłoby się tak wydawać.
Chodzi o to, że po prostu można lepiej za ok. 4kzł. A kupując nowe, nie wiedomo, jak będzie po pewnym czasie. Może zmęczony takim dźwiękiem zechcesz sprzedać JBLe i Yamahę. A wówczas stracisz 20-30% najmniej. Na takim używanym sprzęcie bardzo niewiele albo wcale.
Oczywiście można by pomyśleć o niewielkich kolumnach podłogowych, choć to już większe ryzyko.
Myślę np. o Audio Academy Phoebe, czy lepsze Totem Sttaf http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/23/133198.php
I nie potrzeba by standów, bo takich kolumn podstawkowych jakie Ci zaproponowałem nie wciśniesz na półkę czy nie postawisz na biurku.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za niecałe 2500 złożyłem znakomity sprzęcik (wzmak, kolumny i cd) i Tobie też sugeruję poszukać używek według wskazań kolegów z forum. Wziąłbym tylko jeszcze pod uwagę źródło - komputer to nie dobry pomysł, jeśli o jakość Ci chodzi, a jeśli już to DAC konieczny, choć lepiej CD-ka kupić.
Ja niedawno zmieniałem sprzęt z nowego (kupionego w salonie 4 lata temu) na używki. Poprawa jakości ogromna, strata na sprzedaży poprzedniego zestawu też nie mała.
4000 to niezły budżet na używany sprzęt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście na pendrive mają tylko najnowsze odtwarzacze. Nie warto za to przepłacać. Lepiej kupić używany tradycyjny odtwarzacz a pliki odtwarzać z komputera. Z czasem możesz kupić DAC by poprawić jakość dźwięku z plików jeśli musisz słuchać także tak zapisanej muzyki.
Jakość jest gorsza, bo muzykę się odtwarza z plików (oprócz tych hi-res). A nie dlatego, że poprzez wejście USB (choć to w pewnej mierze także). Dlatego Adamc zaproponował odtwarzacz CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze musisz zdecydować czy wieżyczka (jak Pianocraft) czy osobne klocki (wzmacniacz, CD). Lepiej zagrają osobne.
Jeśli słuchasz "dosłownie wszystkiego" to potrzebujesz neutralnego brzmieniowo sprzętu, to znaczy takiego, który nie podbija żadnego zakresu.
Jako, od jakiegoś czasu, fan Musical Fidelity taki wzmacniacz bym Ci polecał, to znaczy Musical Fidelity Elektra E10 lub E100.
Bywają takie na e-bay (choć ostatnio nie widziałem) lub na allegro (ostatnio widziałem E100).
O kolumnach więcej mądrego powiedzą inni koledzy z forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...