Skocz do zawartości

Pytanie do administracji


Recommended Posts

Panowie Administratorzy!
Czy to, że zignorowaliście (mam nadzieję, że wyłacznie "na razie" icon_wink.gif ) moją prośbę o treści "Uczyńcie nam przyjemność i wprowadźcie komendę, po wykonaniu której treść tematu nie będzie stronicowana!" oznacza, że nie mamy co liczyć na poprawę funkcjonalności forum, czy też oznacza to, że nad tym pracujecie???
Polecam się Waszej pamięci!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Spine!
A tak zupełnie przy okazji jeszcze parę kwestii, które mi się nasunęły w trakcie...
Sprawa pierwsza - po otwarciu tematu domyślne ustawienie jest takie, że wyświetla sie góra strony. Może dałoby się zmienić tryb wyświetlania w ten sposób, by pokazywać dół strony - ostatnie posty! Uchroniłoby to nas od konieczności ciągłego przesuwania tekstu w dół!
Sprawa druga - już poruszana kiedyś - na forum z prawej i lewej strony jest mnóstwo wolnego miejsca! Pamiętam oczywiście, że niegdyś tłumaczenie tego faktu było takie, że margines jest zostawiony po to, by zmieścić tam reklamy!
Jak dotąd, na całe szczęście, tych reklam nie ma! Zatem może istnieje możliwość, by te puste marginesy zmniejszyć, lub zlikwidować?
Nie muszę chyba uzasadniać na ile proponowane przeze mnie zmiany wpłynęłyby na funkcjonalnośc forum?
Pozdrawiam Was!
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sprawa pierwsza - po otwarciu tematu domyślne ustawienie jest takie, że wyświetla sie góra strony. Może dałoby się zmienić tryb wyświetlania w ten sposób, by pokazywać dół strony - ostatnie posty! Uchroniłoby to nas od konieczności ciągłego przesuwania tekstu w dół!

Czy warto to zmieniać - wystarczy wcisnąć klawisz HOME albo END, znakomicie to przyśpiesza!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy warto to zmieniać - wystarczy wcisnąć klawisz HOME albo END, znakomicie to przyśpiesza!


Romanie!
Rozumiem, że chodzi o "Ctrl+Home" i "Ctrl+End"... icon_wink.gif
Oczywiście, że tak... pod warunkiem jednakże, iż mamy wolne obie ręce, a nie operujemy wyłącznie myszką... icon_wink.gif
Wiesz, gdy nawet funkcje "Kopiuj", "Wklej" dokonujemy za pomocą "gryzonia" sięganie do klawiatury nie jest najwygodniejsze...
Pomysł był rzucony w charakterze "do przemyślenia"... Upierać się sam nie będę!!! icon_cool.gif
Pozdrawiam
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kliknąć w tabelce tematów na "ostatni post" wtedy temat otwiera się właśnie na ostatnim poście. icon_wink.gif

Co do szerokości forum, to zwróć uwagę, że na samej górze mamy "logo" strony razem z menu. Forum dopasowuje się szerokością dokładnie do tego. Rozszerzenie go zmusiłoby nas albo do zmiany całej góry (całe menu się rozciągnie - źle), albo zostawienia góry bez zmian, co też będzie źle wyglądać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kah, Spine!
Oczywiście, że zauważyłem, że forum dopasowuje się go logo, etc.
Wiem, że poszerzenie "góry" wymagałoby pewnie sporego nakładu pracy, bo poszerzenie wyłącznie Forum wyglądałoby kiepsko!
Ale, psia krew, licząc na to, że Forum będzie trwać po "wieki wieków" zastanawiam się, czy ten olbrzymi nakład pracy by się nie opłacił???
Teraz Forum wykorzystuje jakieś 55-60% ekranu! Nawet gdyby nie udałoby się z różnych przyczyn pozamerytorycznych poszerzyć Forum do 100% ekranu, to chociażby zmniejszenie marginesów o połowę dałoby naprawdę olbrzymi zysk!
Panowie!
Wiem, że interface i layout projektowaliście pod pewne założenia. I wyszło naprawdę nieźle. Ale w sytuacji, gdy założenia uległy zmianie/modyfikacji szkoda by było, gdyby przyszłe pokolenia w dalszym ciągu nie mogły wykorzystywać większej części ekranu! icon_wink.gif
Kah, Spine!
Uwierzcie mi, że docaniam Wasz, wcale nie mały, wkład w funkcjonowanie forum! Również wiem, że mój samotny głos pewnikiem nie zmobilizuje Was do zmiany tego, co funkcjonuje przyzwoicie! Wydaje mi się, że i Wy dokładnie wiecie, że obecny wygląd można byłoby ulepszyć w sposób przez mnie postulowany! A, że wiąże się to z wysiłkiem...
Pozdrawiam Was serdecznie i nie ustaję w nadzieji, że prośby błagającego zostaną wysłuchane!
Bartek
PS.
icon_redface.gif Rzeczywiście istnieje funkcja, wcześniej przeze mnie nie dostrzeżona i nie uzywana, "Ostatni post". Cieszę się, że dzieki Wam co rusz można odkrywać nowe, doskonalsze oblicze Forum!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert,
nie chodzi tu nawet o wysiłek związany ze zmianą forum. Po prostu inna góra na forum i inna na całej reszcie strony byłaby niemerytoryczna. Strona powinna mieć spójne - identyczne logo na każdej z podstron. A już zmiana całej witryny pod kątem rozszerzenia forum to trochę za dużo. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kah, Spine
Argument o identycznym wyglądzie podstron w AUDIO, co przekłada się też na Forum, oczywiście ma duży sens.
Ale traktując Forum jako coś hmm, mniej formalnego chyba można pójść na pewne ustępstwa icon_cool.gif
Wydaje mi się, że "firmowa" góra strony (z logo AUDIO i z najwazniejszymi odnośnikami) dość rzadko jest widoczna (tzn. jest widoczna właściwie tylko przy czytaniu pierwszego od góry postu lub odpowiadaniu/ pisaniu kolejnego postu) i można zrobić jakieś gustowne rozszerzenie się tekstu. Chyba... icon_rolleyes.gif
Czyli góra strony jest węższa (taka jak do tej pory) aż do linii z "FORUM AUDIO" > .....
a poniżej (tam gdzie posty) jest już szeroko.
Kolor tabelki (obramowania i pół) oraz tła byłby przecież zachowany... lub zmienione tło w tekście na takie, jakie jest obecnie po bokach (by się tak nie odróżniało).
Nie jestem grafikiem, więc jeśli moje (tzn. nasze - z Bartkiem) pomysły wydają się Wam tragiczne to proszę o odrobinę miłosierdzia icon_wink.gif

Zakładając że minimalna rozdzielczość używana obecnie to 1024x768 (i format 4:3) to trochę więcej tekstu się zmieści icon_cool.gif
Jeżeli przekonamy Was do zmian, to:
może dodatkowo jest jeszcze możliwość np. umieszczenia przycisku wybrania rozdzielczości z kilku podstawowych (1280x1024, 1280x800 oraz ew. 1400x1050, 1600x1200 czy 1440x900 i 1680x1050 )?

Kolejna sprawa to dość rozbudowane informacje o użytkowniku Forum (po lewej stronie).
Gdy mamy krótkie posty, to często lewe pole jest 2-3 razy dłuższe niż prawe (znowu miejsce "się marnuje").
Czy jest konieczna informacja "Grupa: Użytkownicy" - a może ją pominąć i zostawić tylko dla Was (jako Administratorów)?
i czy można w jednej linii umieścić ilość "postów" oraz "Nr użytkownika"

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szerokości forum jakoś kompletnie nie potrafię się przekonać. Cała reszta: rzeczywiście warto wziąć to pod uwagę, ale to rzecz do Spine'a, a on pewnie nie szybko się tym zajmie, bo ma w tej chwili (uczciwie!) bardzo, bardzo dużo pracy. Cierpliwości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kah, Spine
Razem z Bartkiem jesteśmy cierpliwi, nawet bardzo icon_cool.gif
Więc poczekamy na ciąg dalszy.
Rozumiem Wasze obiekcje co do zmiany szerokości - ale przecież można zrobić (jak Spine będzie miał ciut więcej czasu) taką próbę i zostawić na parę dni icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam weekendowo...
PS. Ze zmianą godziny po zalogowaniu sobie poradziłem, jak zwykle problem tkwi w ustawieniach własnych użytkownika. No ale nie wszyscy muszą od razu być genialnie - szczególnie w okolicach północy. icon_cool.gif
Dobranoc - lecę zapolować na tych, co śpią bez czosnku przy otwartym oknie...srebrnych kabli w systemach też nie ruszam icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam Szanowne Władze naszego Forum i Adminów !
Kah, Spine, Cz58y

Miesiąc temu ruszyliśmy temat szerokości Forum i ilości "traconego" (z punktu widzenia użytkownika/czytelnika) miejsca.
Więc pozwolę się przypomnieć, by temat na świeżo się pojawił icon_cool.gif
Wiem, że macie sporo zajęć - ale my czasami też, a i potrzeby się zmieniają...

Na wątku "Co z Jolidą ..." pojawiło się też pytanie odnośnie nowego działu (a także nazwy dla niego - o ile powstanie) o charakterze lampowym i analogowym.
Wydaje mi się, że nadal jest on potrzebny - i zapewne wystarczy jeden wspólny na wzmacniacze lampowe, gramofony, magnetofony i radia (oraz wątpliwości i zapytania dotyczące ich modyfikacji..) bo i tak w ramach tego działu będą zakładane odpowiednie wątki...

Pozdrawiam
PS. Nie wiem, czy w tej chwili bieżący wątek będzie lepszym rozwiązaniem niż stworzenie nowego wątku pt. "zmiany na Forum". To już zostawiam do Waszej decyzji - w końcu można przecież przenieść stare/część wypowiedzi do nowego wątku icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
icon_arrow.gif

pytanie nr 1:
Od pewnego czasu myślę czy nie można zmienić nazwy w profilu uzytkownika..
Moze inaczej aby ilość napisanych postów.. musiała być większa aby zostać/przejść dalej.. Debiutant..->stały bywalc......audiofil.. itd itd...
Poniekąd to zachęci do większego udzielania sie na forum...co Wy na to ?
Myślę ,ze wielu z Nas zgodziło by sie na takie posuniecie..???

ot pytanie.. ??

icon_arrow.gif

pytanie nr 2:

czy Wam również nie działa słownik podczas pisania postów ?
wcześniej podkreślał blędy ort..a teraz..u mnie jak nie napisze tak nie podkreśla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Drogi Adminie!
Jak wiemy na forum możemy zamieszczać oprócz tekstu również inne pliki, w tym pliki graficzne. Na forum, co wydaje się być zrozumiałym, został wprowadzony limit wielkości zamieszczanych plików i wynosi on obecnie bodajże 4 MB.
I tu pojawia się problem, gdyż limit ten wykorzystany przez użytkownika, dożywotnio blokuje mu możliwość zamieszczania kolejnych zdjęć. A może warto rozważyć przyznanie użytkownikom jakiegoś okresowego limitu przesyłu danych, który to limit odnawiałby się co jakiś czas???
Chcąc "pochwalić" się nowym nabytkiem zmuszony byłem odesłać chętnych wrażeń wzrokowych do inego portalu, na którym limitów takowych nie ma icon_sad.gif
Chyba zgodzimy się wszyscy z twierdzeniem jednego z moich forumowych przyjaciół, iż "nic tak nie ożywia wątku, jak kilka nowych zdjęć"???
Pozdrawiam zgodnie z pogodą i porą roku czyli gorąco!
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spine
Jak już Ciebie męczymy ... to może jeszcze poprawkę dla tych, co w na laptopach 1024x768 pracują? icon_rolleyes.gif
Bo tekst minimalnie nie mieści się na szerokość strony.
No ale to niekoniecznie, jest pasek przewijania i można wycentrowac tekst w poziomie. Najważniejsze, że jest więcej tekstu niż kiedyś, a i coraz więcej osób pracuje w wyższych rozdzielczościach (zresztą ja zazwyczaj też, przynajmniej w pracy...).
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...