Skocz do zawartości

Pytanie do administracji


Recommended Posts

Witajcie - mam pytanie w temacie prenumeraty

Być może jest część użytkowników forum - którzy mogą czytać wersję w pdfie lub po prostu wersja elektroniczna naszego pisma.

Może by zrobić - przykładowo możliwość wykupienia prenumerty wersji elektronicznej (nie wiem tylko jak rozwiązać możliwość dystrybucji płyt CD)

Taka możliwość jak powszechnie wiadomo występuje w HFC - natomiast różnica raptem 19zł różnicy (do wersji papierowej) - na pewno nie jest formą wybitnej promocji icon_smile.gif dla poruszonej oszczędności papieru, lasu i drzew... ale zawsze to jednak promo. jak by nie było.

Czy u Nas Szanowna Redakcja - mogła by uchylić swoje zapatrywania na taki pomysł ?

pozdrawiam muzyczny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Mam pytanie.
Ostatnio przeglądałem forum na stronce OPTYCZNE.PL. ,,Rzucił" mi się w ich regulaminie punkt 21: Za wartościowe odpowiedzi które pomogły pytającemu, może on przydzielić nagrodę autorowi odpowiedzi w postaci przydzielenia punktów „Pomógł”. Dokonuje się tego za pomocą klawisza „Pomógł” dostępnego pod postem w którym udzielono odpowiedzi.

http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=2319

Później pod nazwą kogoś widnieje podpis:
Pomógł: 0...100 razy
- to dość cenna uwaga dla innych!!!

Czy i u nas można taki parametr wprowadzić...?

P.S. Może trochę truje, ale jeszcze jedana rzecz spodobała się mi tam:

Otwierając np. dział AUDIO, przed wszystkimi innymi subforami powinien widnieć post/temat: PRZECZYTAJ ZANIM ZADASZ PYTANIE
Zadając pytanie prosimy o podanie następujących informacji które będą pomocne w udzieleniu odpowiedzi: i tu powinny pojawić się parametry, pomocne osobą odpowiadającym, np.:

• czego szukamy (rozważane modele),
• metraż pomieszczenia w którym ma grać Twój sprzęt,
• do jakich celów ma służyć sprzęt (np. stereo 50%, video 50%),
• ile planujemy/możemy wydać na zakup,
• jakie jest nasze doświadczenie z audio,
• jakiej muzyki słuchasz
• etc.

Temat pytania powinien możliwie precyzyjnie mówić o tym czego szukamy. Poprawna nazwa tematu to gwarancja na łatwe wyszukiwanie i czytelne przeglądanie przez osoby zainteresowane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
Gratulacje dla Admina!
Widzę zmiany na Forum - pod postem pojawiła się opcja "cytuj" icon_razz.gif

oraz jej opis
"Nad każdym postem na forum wyświetlany jest przycisk Cytuj. Naciśnięcie tego przycisku spowoduje dodanie odpowiedzi z zawartym tekstem z posta, który cytujesz. Jeśli zdecydujesz się cytować pojawi się dodatkowe okno, zawierające cytowany tekst, który możesz dowolnie przeedytować. "http://forum.audio.com.pl/pomoc.html&CODE=01&HID=12

Tylko że na razie jakoś nie widzę różnicy: niezależnie czy mam stan początkowy, czy zmieniłem po kliknięciu na "+" lub "-".
Mam dokładnie taki sam efekt jak daję "ODPISZ" - czy to z uwagi na funkcję moderatora, czy też wszyscy tak mają?

Jest jeszcze prośba (zgłaszana kila razy przez Kolegów z Forum), by najczęściej używany przycisk:
jako zwykła odpowiedź bez cytowania
był wyróżniony rzucającym się w oczy kolorem oraz "pod ręką".

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , ja na forum Stereo zauważyłem, że póki nie zmienicie kolorystyki tła przycisków "odpisz" (na czerwonym tle - bardziej widoczny) i "odpowiedz" (na szarym tle - mniej widoczny) dopóty będzie sporo roboty przy edytowaniu postów. Użytkownicy machinalnie klikają w bardziej rzucający się w oczy czerwony przycisk i... jest jak jest. Myślę, że warto to zmienić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...
1 godzinę temu, wpszoniak napisał:

Proszę Admina forum o wyjaśnienie, dlaczego moja prośba o zlikwidowanie konta @wpszoniak nie została jeszcze spełniona? Zauważyłem, aktywność Admina dziś rano, więc była możliwość zareagowania....
Pozdrawiam, WP

Naprawdę trzeba tak ogłaszać pożegnanie ? ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubakk tak trzeba niestety, bo moja prośba składana wczoraj za pośrednictwem wiadomości prywatnej nie była skuteczna. Gorzej- nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.
A więc może mi doradź, co zrobić by zlikwidować własne konto?
Pozdrawiam, WP

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wpszoniak napisał:

@Kubakk tak trzeba niestety, bo moja prośba składana wczoraj za pośrednictwem wiadomości prywatnej nie nie zadziałała. Gorzej- nie otrzymałem odpowiedzi.
A więc może mi doradź, co zrobić by zlikwidować własne konto?
Pozdrawiam, WP

Trzeba czekać , przecież to ,że konto admina się loguje nie znaczy iż tam ktoś sprawdza cokolwiek , czy też "ogarnia" takie rzeczy. Może admin musi zawiadomić kogoś kto to zrobi , więc cierpliwości :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna @Redakcja AUDIO,
ponownie zwracam się z prośbą o usunięcie mojego konta. Dziwi mnie brak odpowiedzi. Mam wrażenie, że naprawdę nie potrzeba kilkunastu godzin na spełnienie prośby.
Liczę, że administratorzy tego forum raczą zauważyć, że czterokrotnie (na różne sposoby) próbuję wymóc coś co nie stanowi problemu dla innych podobnego typu portali.

Pozdrawiam, WP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem... Co nie przystoi? Kiedyś tu (na forum)  napisałem pierwszy post, a dziś ostatni. Wiesz... To jak w muzyce- jest pierwsza nuta w kompozycji i ostatnia, albo jak w życiu- narodzenie i śmierć.
Pozdrawiam Ciebie Marcinie, WP

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że Szefowa wróciła z wakacji. I to w wielkim stylu. Zaraz zabrała się za robienie porządku na forum, usuwanie wpisów łamiących regulamin i upominanie niesfornych użytkowników. Napisała tak:

"[...] aby dyskusje (rozumiem, że czasem emocjonalne) wolne były od argumentów ad personam pełnych złośliwej ironii i sarkazmu. @Fafniak, @JacSantana, tu kilka słów do Was. [...] Fajnie czasem pożartować, ale są granice." 

To się chwali. Jestem za taką moderacją. Tylko... jak się powiedziało A, to wypada powiedzieć i B, inaczej można wyjść na kogoś, kto nie zna literek i nie umie czytać ze zrozumieniem. 

Podrzucam kilka tekstów do analizy. @Redakcja AUDIO, czy wyczerpują one znamiona deliktu z Waszego napomnienia przytoczonego wyżej?

"Mechanizm kierujacy Kraftem. Cynizm jest częścią obronnej postawy, jaką przyjmujemy, aby chronić siebie. Jest uruchamiany, kiedy czujemy się zranieni albo źli na coś i zamiast poradzić sobie bezpośrednio z tymi emocjami, pozwalamy im, aby stały się ropiejącymi ranami i skrzywiły naszą perspektywę (poznawczą). Kiedy wzrastamy w cynizmie wobec jednej rzeczy w naszym życiu, powoli możemy stawać się cyniczni wobec wszystkiego."

"Kiedyś mu wspominalem, ze bedę go punktował. Nie bedzie zaskoczony. Napewno bedzie podniecony kolejnymi wpisami w " jego " wątku. Są ludzie, ktorzy maja potrzebę bycia zauważonym. Jako, że nie bardzo jest czym, to prowokacją."

"Fafniak, Kraft kupując Marantza i Pylony dal mi dowod dla mnie na to, że....;) jest wiele powodów ale moze wystarczy na dziś.

Moze tylko, że w kazdym kroku wyczuwam szamotaninę. Metodyczna dokladnosć Krafta jest tak naprawdę niepewnym stapaniem po cienkim lodzie. Drżenie, czy aby napewno to cos da? czy mozna oddać? Czy jest na gwarancji? Brak rozmachu, pewnosci siebie, spontanicznosci czyli wszystkiego co niezbedne w muzyce. To nie może zagrać....:). Nie wspomnę o doswiadczeniu, ktorego ... brak.

Dzwięk domena inzynierów? No wlaśnie...dlatego u niego to nie zagra."

"Mam podstawy zeby twierdzić, ze ta osoba nie wie co mówi. Dalej, z tego co pisze i w jaki sposób, może mieć kompleksy."

"Jezu, ile w tym bólu. To już wolanie o pomoc :). Kraft, powiedz slowo, a znajdę Ci specjalistę."

"Krafcie, a mamy Ci polecić kabelki za wiecej niż 100zł jak Ty nawet ustroje z gąbki robisz? Mysle, ze 2 czy 3 lata temu jak kupiłeś Pylony i ktoś Ci polecił kabel za 500zl. Ty go kupileś, nie uslyszaleś roznicy to do tej pory ziejesz nienawiscią do polecajacego :))))"

"Rację muszę przyznać Kraftowi, ze dla tych co nie potrafia jest to wspaniałe uządzenie ;)."

Żeby nie przynudzać, zamieściłem tylko parę wpisów pewnego użytkownika z ostatniego tygodnia. Kurczę, czy to są te zabronione wpisy ad personam, pełne ironii i sarkazmu, czy jednak nie? Mi się wydaje, że tak, ale mogę się przecież mylić. W końcu człowiek uczy się całe życie. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to wpisy informujące pozostalych uzytkownikow na jakim poziomie wiedzy, uzytkowanego sprzetu i doswiadczenia jesteś Ty. Nie przypominalbym o tym uzytkownikom tego forum gdybyś nie negował i był mniej cyniczny. Przypomnę jeszcze, ze jestesmy na forum audio, a nie forum typowo inzynieryjnym. Jesli jesteś na biegunie niskiego poziomu sprzetowego, akustycznego to musi być coś na drugim biegunie. To w jaki sposob reaguje jest podobnym do Twojego reagowania na wszelkiego rodzaju akcesoria audiofilskie.

Ty piszesz o naszym "wydaje mi sie", omamom sluchowych i niewiedzy inzynieryjnej, ja piszę o Twoich cechach uniemozliwiajacych uslyszenie.

Po raz kolejny biegniesz na skargę do Administracji zamiast stawić czoła własnym slabosciom. Ze mną rownież mozna dyskutować, tyle, ze problem jest taki, ze Ty nie dyskutujesz. Zasypujesz forum niesprawdzonymi rewelacjami, po czym nie podejmujesz dyskusji tylko  patrzysz jak naparzają forumowicze. Zwrociło już na to uwagę kilka osób.

Konkluzja, nie da sie grzebać w gó...e zeby się nie ubrudzić. Nie bedę siedział bezczynnie i patrzył jak z forum audiofilskiego robisz forum rtv. Populizm jest w modzie, ale czy wszyscy tego chcą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redakcja AUDIO milczy. Może nawał innych spraw nie pozwala, może uznała sprawę za nieistotną, a może zapadła się pod ziemię zawstydzona moderacyjną hipokryzją. Bo skoro jednych wolno, a innych nie, a do tego, jednym wolno, a innym nie...

Szkoda tylko, że Audiowit niepotrzebnie się zaczął tłumaczyć i usprawiedliwiać. Zupełnie zbędny trud. Przecież nikt nie miał wątpliwości, że i tym razem włos mu z głowy nie spadnie. Spokojna jego rozczochrana. 

Swoją drogą audiowitowa wizja mojej osoby jako największej zakały tego forum wydaje mi się mocno przesadzona. Pozwolę sobie zauważyć, że mam poprawne relacje chyba z większością naszych aktywnych użytkowników. Z niektórymi, nawet tymi o poglądach najbardziej mi przeciwstawnych, nawet serdeczne. Nie mamy większego problemu z dyskutowaniem, a także spieraniem się w atmosferze wzajemnego szacunku. Chyba tylko osobiste uprzedzenie do mojej osoby nie pozwala Audiowitowi spojrzeć obiektywnie na moje wpisy. Mam wrażenie, że jego wojenka ze mną niewielu jednak interesuje, a na pewno psuje atmosferę, zaśmieca forum.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zyciu się nie tlumaczyłem. Uważam Cię za cynika wkladajacego kij w mrowisko. Później podniecającemu się kłótnią pozostalych. Zwracam się do Ciebie. Nie boj się, mow do mnie nie do Administracji.  Bądź choc raz mezczyzną.

Nic i nikt tego nie zmieni. Mojego zdania o Tobie. Ja nie potrzebuje poklasku, ilosci wpisow w moich watkach, mogę być nielubiany. 

Forum audiofilskie nie sluzy do wysmiewania audiofilow. 

Mojej postawy nic nie zmieni. Zamknać usta tylko ban.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audiowit napisał:

Wojtek, jako jeden z niewielu potrafił mówić o SWOICH odczuciach związanych ze sluchaniem muzyki. Jesli to prawda to bedzie na tym forum brakowało jego wpisów.

Potwierdzam.

Mimo iż miał swoje dziwności , to zawsze coś doradził jeśli się zapytało , jest osłuchany , i kulturalnie się zwraca do ludzi.

Ja na pewno jak zbiorą się fundusze na wymianę kabla zasilającego skorzystam z jego porady co do wtyk furutecha. Szkoda ,że więcej o klipschach heresy nie popisał , bo to także interesujące tematy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

@RoRo, podobno pojawiła się kwestia zgłoszeń na moje niestosowne wypowiedzi. Bardzo proszę zatem moderację o wskazanie, które to moje posty ktoś uznał za trollowanie. W ostatnim miesiącu było coś? A może w ostatnim kwartale? Coś się znajdzie? Jak nie, to może w ostatnim roku? Proszę o konkrety.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...