Skocz do zawartości

Pytanie do administracji


Recommended Posts

4 godziny temu, Kubakk napisał:

A kto to jest Kraft ?

1931339612_Kraftgrave.thumb.jpg.cb56090487e07c8a9184fc768d6487ac.jpg

Skoro nie zapadłem w pamięć dzięki słowom, to może chociaż liczby przetrwają.

Użytkownik KRAFT.
Aktywność: ponad 4300 postów.
Założone tematy: ponad 40.

Autor dwóch najpopularniejszych tematów w dziale "Audiofile dyskutują" (pod względem ilości odpowiedzi) oraz dwóch z trzech najpopularniejszych pod względem wyświetleń. ["Czy słychać różnicę? Mp3 vs. FLAC i inne ślepe testy" oraz "The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio"]

Autor najpopularniejszego tematu  w dziale "Słuchawki" (pod względem wyświetleń) oraz dwóch z trzech najpopularniejszych pod względem odpowiedzi. ["Audioquest NightOwl kontra kilku koleżków" oraz "Sonus faber Pryma - Hi-end dla Kowalskiego"]

Autor dwóch najpopularniejszych tematów w dziale "Akustyka" (zarówno pod względem wyświetleń jak i odpowiedzi). ["Dirac Live i Room EQ Wizard - leki na całe zło?" oraz "Pytania do ciekawego akustyka - Bartek"]

Ogółem tematy założone i moderowane przez Krafta wygenerowały ponad 1 000 000 wyświetleń! 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już o ilości mowa, to zwróciłbym jeszcze uwagę na styl, ortografię i to co najważniejsze na forum - merytoryczną zawartość wpisów, mogącą pomóc innym użytkownikom, lub skłonić do refleksji, dyskusji, poszerzenia wiedzy. Wypowiadamy się tu przecież publicznie. Czy ktoś może coś w tym względzie zarzucić Kraftowi?  @Kubakk, co o tym sądzisz? ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, RoRo napisał:

Zaś do tej wyliczanki to pewnie można jeszcze parę rzeczy dorzucić...

Liczby to jedno, Udział w wątkach to drugie. Najważniejsze to, że cokolwiek Kraft pisał wzbudzało u jednych zainteresowanie i ciekawość co przekształcało się w dyskusję, niestety u niektórych wzbudzało kontrowersje, sprzeciw i przekształcało się w mało merytoryczną dyskusję kończącą się głupimi żartami. Tak czy owak coś się działo. Od jakiegoś czasu ruch w wątkach spadł drastycznie. Kto zagląda ten widzi. @Kraft, cokolwiek, ktokolwiek coś napisze o nim, miał i ma swój wkład w funkcjonowanie forum. Jest rozpoznawalny na pewno i "poczytny" (poczytalny również). To, że paru doświadczonych forumowiczów się wycofało nie jest jego winą, a zaszytej gdzieś głęboko w ich świadomości "bezkompromisowości" i przekonania do jedynego słusznego kierunku. Mam wrażenie, że w oczach Administracji i Moderacji @Kraft jest współwinny "czegośtamniewiadomoczego" co daje się odczuć czytając między wierszami wypowiedzi kierowane do naszego forumowego Kolegi. Szkoda, że błahy personalny konflikt przerodził się w "emigracyjny pochód". Nie piszę nic o braku aktywności naszego Kolegi @audiowita, który się jakoś wyciszył. Mam tylko nadzieję, że się uaktywni dzieląc się bogatym doświadczeniem z forumowiczami kontynuując koleżeńskie doradztwo i porzucając "focha". Jeżeli nie, to gotów jestem pomyśleć, że nie przychylność i chęć rozwijania u nas audiofilskiego bakcyla nim kierowała, a negowanie i tępienie poglądów reprezentowanych przez jednego z nas. Cel osiągnięty "Więc kończę tu robotę"? 

Panowie @Kraft i @audiowit przejawcie trochę chęci by zapomnieć o przykrościach tu doświadczonych, porzućcie personalne żale i kontynuujcie propagowanie swoich spostrzeżeń, pomysłów, znalezionych ciekawostek, dzielcie się swoim doświadczeniem. Forum z Wami było wg mnie ciekawsze, pełniejsze, lepsze. Dlaczego miałoby się to zmienić? Z powodu poglądów nt. KEF R3? lub innych różnic w poglądach? Panowie! Litości! Wracajcie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchajcie @MariuszZ a , nie wracajcie :D 

Przez tych 2 ancymonów miałem motywację rozwoju systemu , a tak więcej geld-a w skarbonce zostaje na inne interesujące tematy :P 

 

PS: nie dziwie się iż niektórym nie chce się siedzieć i "męczyć" na forach , ja tak kiedyś audiostereo porzuciłem na ~10 lat , nie czułem bym coś stracił ,a przynajmniej był mniejszy wnerw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ, rzadko kiedy jest jeden winny. Wytłumaczyłam, jak widzę tę sytuację, moim największym życzeniem jest, aby zarówno @Kraft, jak i @audiowit wrócili. Wkład obu w forum jest bardzo duży, a tematy Krafta ciekawe i rozkręciła się dzięki nim niejedna dyskusja. Jestem przy tym przekonana, że audiowit nie zawiesił działalności, bo znudziło mu się "wykańczanie kolegi, którego dopadł" :) 

Zarzuty padają jednak ze wszystkich stron i widzę, że ciężko o wzajemne zrozumienie. Czasem się go nie osiągnie, a przykład mamy z własnego ogródka - wszak przeżyliśmy masowy eksodus, o którym mogłabym napisać książkę. Poziom agresji, na jaki dwa lata temu weszły rozmowy, był zatrważający. Pytanie tylko - po co? Jestem przekonana, że gdybyśmy wtedy wszyscy spotkali się face 2 face, wszystko dałoby się w cywilizowany sposób wyjaśnić. I teraz też pewnie by się dało. Lecz gdy się pisze, to brakuje niekiedy odpowidnich słów. I czasem chęci, a nawet już siły i ochoty.

Jeden będzie się czuł niedoceniony, drugi obśmiewany, trzeci uzna, że czwarty pisze głupoty, a czwarty, że trzeci jest twardogłowy. Piąty się wkurzy za żart, a szósty nie zrozumie, że nikt nie chciał go obrazić, pisząc "nie jestem audiofilem, więc nie potrzebuję bardzo drogiego sprzętu". Wreszcie siódmy przyzna, że różnicę w brzmieniu słyszy, ósmy, że nie, a dziewiąty będzie złośliwie dyskredytował opinię dziesiątego i robił wszystko, żeby się pozostali pokłócili. A jedenasty oznajmi, że całe to hobby jest naciągane i po co w wydawać tyle pieniędzy. Tak to wygląda i bardzo bym chciała znaleźć uniwersalne rozwiązanie, aby skutków starcia wszystkich tych postaw i emocji uniknąć.

Może wprowadzimy zasadę banowania każdego bez wyjątku - zarówno tego, który sprowokował spór, jak i tego, który dał się sprowokować, wtedy będzie wiadomo, że emocje należy trzymać na wodzy? :71_smiling_imp::71_smiling_imp::71_smiling_imp:

Reasumując - wracajcie panowie! A ja się zbieram, bo jutro zaczyna się AVS, na którym będę od pierwszych do ostatnich chwil. Wybieracie się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Redakcja AUDIO napisał:

@MariuszZ, rzadko kiedy jest jeden winny.

Bardzo możliwe, że tak jest w większości przypadków ale ... faktycznie nie ma sensu drążyć. Trzeba wyciągnąć wnioski i unikać tego typu sytuacji. Jako, że nie wybieram się jeszcze w tym roku AVS to proszę pamiętać o takich jak ja i coś opowiedzieć ciekawego po powrocie :) Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ biegałam dziś nieco z aparatem i telefonem po Narodowym (obeszłam jakieś 65 %), dodałam w wątku AVS link do zdjęć. Niektóre będą nieco żółte, ale nie mam czasu na obrabianie, tyle tego jest.

Fakt, że piątek, ale szczególnie dużo ludzi nie przybyło, mam nadzieję, że ze względu na długi weekend wiele osób jednak nie wyjedzie. Teoretycznie jutro czeka nas oblężenie, zobaczymy, co życie przyniesie.

Co do odsłuchów to niestety mam bardzo mało czasu, żeby skupiać się na muzyce, ponieważ działam wielozadaniowo i nie jest tak, że rozsiadam się na krześle, biorę krówkę i jest miło :)To znaczy jest, ale mam inne funkcje :) Bardzo przyjemnie, w sam raz ne me ucho, brzmiało kilka systemów, na pewno z kolumnami Martin Logan, Avantgarde Acoustic, Harbeth, Klipsch i rzecz jasna cebulki mbl. To nie wszystko, ale jest późno, oczy mi się zamykają, postaram się jutro spisać szczegóły, ale nie obiecuję, bo przecież będę latać :) Bardziej merytoryczni będą chyba koledzy z forum niż ja 😉 Ja przemawiam zdjęciami :):) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Marcin! Pozwolę sobie wtrącić moje 3 grosze. Co się tej moderacji tak czepiłeś? Regulamin nie zabrania moderatorom uczestniczenia w tematycznych dyskusjach. Zabolał Cię mój komentarz, w którym napisałem, że ktoś "sasini"? 

Nie da się przemilczeć "lex TVN", podsłuchów ludzi z wykorzystaniem Pegasusa, marionetkowego TK, nękania wybranych sędziów, prokuratorów, utopijnych wydatków na megalotnisko, niepowstałą elektrownią w Ostrołęce, przegapionych negocjacji z Czechami o Turów, wyrzucania pieniędzy w błoto za Caracale, wybory kopertowe, powtórzania przegranych przez PiS głosowań w Sejmie, Ministrów naciągaczy, czołowych miejsc w UE w rankingach zgonów, inflacji itd. itd. 

To niewygodne tematy ale milczenie i akceptowanie politycznego status quo powoduje trwanie tego bardzo niekorzystnego stanu. Nie jest dobrze. Zwalanie zaś wszystkich porażek na Tuska i milczenie w tych trudnych czasach jest śmieszne i wręcz niedopuszczalne. Arogancja władzy sięga zenitu, a Ty chcesz ludzi uciszać? Piszą nieprawdę? zbyt dosadnie? Boisz się, że wszyscy się poróżnią ze wszystkimi? Uzasadnij może swoje obawy i postulaty by zamknąć wątek, a tym samym usta forumowiczom. 

Ja nie czuję się z tym wątkiem politycznym jako moderator dobrze. Poza jednym postem nie zabrałem głosu i mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem, a jeżeli tak to przepraszam, co nie zmienia faktu jak bardzo mnie ta władza irytuje. 

Może nic ta dyskusja nie zmieni ale chociaż da szansę tym wszystkim, którzy czują bezradność i niemoc poprzez napisanie o swoich żalach i niepokojach poczuć się lepiej. Czego wszystkim życzę. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MariuszZ napisał:

Może nic ta dyskusja nie zmieni ale chociaż da szansę tym wszystkim, którzy czują bezradność i niemoc poprzez napisanie o swoich żalach i niepokojach poczuć się lepiej. Czego wszystkim życzę. 

Nic nie zmieni a doprowadzi do kolejnych zatargów na forum.

Czy to jest prowokacyjny temat? Tak. Biorąc pod uwagę podziały w społeczeństwie to jest to bardzo zły temat. Przypomnij sobie co stało się w temacie covid... Moderator powinien zamknąć temat bo po prostu jest to bombka. Napisałem ci że jest to typowy przykład dla naszego kraju. Przepis który jest niewygodny pomija się, bo ogółowi w danym miejscu i czasie to pasuje. To jest idealny przykład na to.

Zrobicie co chcecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie też bym nawyzywal na obecny rząd,  bo jeszcze tak bezszelnego nie było w historii tego kraju ale popieram sugestie by jednak wydzielić osobny temat "polityczny" od życzeń świątecznych a wkrótce, być może zamiaszczanych tam życzeń noworocznych.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wątku jest prowokacyjny, chyba każdy to widzi, ale dyskusja na ten temat jest potrzebna.

Niestety niektórzy emocjonalnie podchodzą do tematu i trochę ich ponosi.
Moderator nie ma lekko szczególnie że też jest zaangażowany w te emocje.

A pod wpływem emocji nie jestesmy w stanie obiektywnie ocenić tematu 🧐

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Czy to jest prowokacyjny temat? Tak. Biorąc pod uwagę podziały w społeczeństwie to jest to bardzo zły temat.

Sorry, ale są pewne ważne sprawy, wobec których powinien być uniwersalny sprzeciw - czy ktoś z lewa, czy ktoś z prawa, czy ktoś spomiędzy. Kto powiedział, że po likwidacji TVN nie zabiorą się za Internet?

Już to powiedziałem, ale to powtórzę. Nie zgadzam się np. za kablarzami, ale jeśli ktoś zacznie ich uciszać, to będę pierwszą osobą, który podniesie alarm. No ale tu nie chodzi o jakieś zatargi w społeczności audio, tylko o sytuację w kraju.

Edytowano przez Karaluch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, że procedury w lotnictwie są krwią pisane, bo często powstawały na bazie wypadków i katastrof. Jeśli chodzi o zasady demokracji i państwa prawa jest podobnie - takie zasady jak wolność słowa czy niezbywalne prawa człowieka również przeszły próbę krwi. Dlatego nie ważne, czy są łamane wobec kogoś, kogo lubimy czy kogo nie lubimy, bo zawsze powinny budzić sprzeciw. Jeśli ktoś nie rozumie tak fundamentalnych spraw to ma problem, a nie ktoś, kto krzyczy, że źle się dzieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2021 o 12:43, slaw0001 napisał:

@Janusz Duryn Naprawde daj już sosbie spokój. @RoRo Jak wcześniej kolega @Inżynier Mamoń wspominał, temat mocno wpływa na postrzeganie innych forumowiczów i proponuję go zamknąć. Kolejny temat obok religii i polityki, który w towarzystwie nie powinien być poruszany.

 

Dla mnie eot

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...