Skocz do zawartości

Pytanie do administracji


Recommended Posts

Przeglądałem listę użytkowników i zaciekawiły mnie dwie rzeczy. Mianowicie w kolumnie z listą użytkowników przy nicku jest jakaś figurka, raczej pionek szachowy, który czasem bywa w jasnym kolorze, a u innych w ciemnym kolorze niebieskim. Drugą rzeczą która zwróciła moją uwagę, jest szereg gwazdek pod nickiem, które także są podświetlane w różnej ilości lub nie.
Co oznaczają te symbole i czemu one służą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

"Pionek" to nic innego jak płeć użytkownika. Szary - użytkownik nie określił płci, niebieski - mężczyzna, różowy - kobieta.
Gwiazdki to ocena danego użytkownika - można jej dokonać wchodząc na profil wybranego forumowicza i przyznając mu odpowiednią ilość gwiazdek. Widoczna jest średnia ze wszystkich ocen. Decyzje swoją można zmieniać.

Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za udzielone informacje.
Cytat

Gwiazdki to ocena danego użytkownika - można jej dokonać wchodząc na profil wybranego forumowicza i przyznając mu odpowiednią ilość gwiazdek. Widoczna jest średnia ze wszystkich ocen.


Czyli jest to coś w rodzaju rankingu popularności. U mnie ta opcja nie działa, pole jest puste i nie można niczego wybierać. Chciałbym komuś dołożyć gwiazdek. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak robiłem i zakładka ocena się nie otwierała, jak i ta poniżej opcje również sie nie otwierała. Ale już wiem w czym jest problem. Miałem standardową przeglądarkę IE 5.50 i nie działało. Teraz zainstalowałem Firefoxa i jest już jak należy. Mogę otwierać wyżej wymieniane zakładki i gwiazdki też icon_razz.gif
Dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam! Mam problem z umieszczeniem kolejnych zdjęć icon_cry.gif

Mam zajętą w całości przez zamieszczone do tej pory zdjęcia skrzynkę.
W jaki sposób mogę dołączać nowe zdjęcia jeżeli chcę zachować wyświetlanie tych już dołączonych?
Szukałem w pomocy ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na to pytanie...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam! Mam problem z umieszczeniem kolejnych zdjęć icon_cry.gif

Mam zajętą w całości przez zamieszczone do tej pory zdjęcia skrzynkę.
W jaki sposób mogę dołączać nowe zdjęcia jeżeli chcę zachować wyświetlanie tych już dołączonych?
Szukałem w pomocy ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na to pytanie...

Pozdrawiam



(Btw, próbuję czy działa cytat.) Wszystkie problemy zostaną przedstawione osobie odpowiedzialnej za techniczną stronę forum. Mam nadzieję, że coś na to poradzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając jeszcze raz:

Wolf

Cytat

Czy można zlikidować ograniczenie ilości cytatów? Ostatnio jak staram się szczegółowo odpowiedzieć w wątku z użyciem cytatów to wyrzuca mi że jest przekroczony limit cytatów icon_sad.gif



Jak widać, cytaty działają. Powinny działać, bo cytat to tylko kod - nie ma nigdzie w ustawieniach limitów cytatów, bo funkcjonują one po prostu jako treść postu. Nie zapisują się nigdzie (na tyle, na ile ja to rozumiem). To musiał być jakiś jednorazowy błąd, inaczej nie potrafimy tego wyjaśnić. Ale jeśli problem się powtórzy, proszę o pw. icon_wink.gif

RoRo,
teraz już powinno dać się wstawiać zdjęcia. Zwiększyliśmy limit.

Fono Master,
w takich sytuachach chyba najlepiej próbować cofnąć. A jak się nie da, trudno, napisać posta od nowa. Z tego co wiem, nie ma opcji zapisywania postów (w normalnej sytuacji), a tym bardziej trudno nam odtworzyć sytuację błędu.

Pozdrawiam wszystkich
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za zwiększenie limitu.

A jaka jest Wasza sugestia odnośnie zamieszczania zdjęć na Forum?

Przykładowa sytaucja jest następująca:
1. Przez ostatnie pół roku zamieściłem 50 zdjęć, skończyła mi się pojemność.
2. Chcę zamieścic kolejne 10 zdjęć i co powinienem zrobić? Wykasować stare (ale wtedy jak ktoś skorzysta z opcji wyszukiwania i odczyta starą wiadomość, to nie zobaczy fotografii)?
3. Czy jest taka opcja, że zamieszczone zdjęcia są przenoszone do Archiwum Forum i tam są trzymane na serwerze, a ja mam zwolnioną pojemność skrzynki?
4. Czy mam jedynie konkretną pojemność skrzynki na zdjęcia i już ja muszę decydować, które są ważne (aktualne), a które sa mniej ważne bądź stare i te usuwam.

Pozdrawiam
PS. Z cytatami nigdy nie miałem problemów - w poście miałem 3 czy 4 cytaty i było OK (większej ilości nie sprawdzałem)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. No, to wszystko wyjaśnia. Moim zdaniem pięć cytatów w poście to aż nadto, żeby być dokładnym. A może ktoś ma ochotę przetestować opcję z cytatami w cytatach. Lub z częścią w cytatach a częścią nie. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...
Mam pytanie do admina...
w jakim formacie należy przygotować zdjęcie aby wstawić je do swojego profilu..?
Czyniłem kilka prób..wszystkie nieudane.
Moje zdjęcie ma wymiary 113 x 71, objętość 14,8 KB, zapisane jako JPEG..
wydawało by sie że powinno przejść..
ale nie przechodzi...
Zamiast zdjęcia wstawiłem awatar / pingwina..
Jednak wolałbym zdjęcie...
Jak...to sie robi...? icon_smile.gif

uczeń54
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok miejsca do ładowania obrazka jest napisane, że akceptowane są formaty: jpg, png i gif, a ikonka może ważyć do 50K. Pewnie problemem w tym wypadku było właśnie to, że obrazek był zbyt ciężki. Proszę zapisać w gorszej jakości albo jako gif. Ale pingwin jest fajny. icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie.
W poziomie użytkownika ogłoszenia pojawiło sie nowe określenie poziomu STUĆTA.

Jaki poziom wiedzy ono oznacza ?

I jeszcze jedno.
Poziom AUDIOFIL posiada 4 kwadraciki, następny MASTER AUDIO już 10 kwadracików, a następny GRAND MASTER AUDIO ma ich 12. Powinni chyba mieć odpowiednio 5 i 6 kwadracików, tak mi sie wydaje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stućta to poziom tymczasowy icon_smile.gif, tylko dla wtajemniczonych."Ogłoszenia" - to tylko mechanizm. Nie ma poziomu - juz nie ma:) Co do ilości kwadracików....nie ma wzoru matematycznego ktory przewidziałby jaką ilość będzie miał następny poziom wtajemniczenia icon_smile.gif,ale możecie obstawiać icon_wink.gif.

Kwestia wstawiania avatarów zostanie przestestowana,ale myśle, że nie powinno być problemów. Do tej pory nie było.

Cytat

Mam kolejne pytanie.
W poziomie użytkownika ogłoszenia pojawiło sie nowe określenie poziomu STUĆTA.

Jaki poziom wiedzy ono oznacza ?

I jeszcze jedno.
Poziom AUDIOFIL posiada 4 kwadraciki, następny MASTER AUDIO już 10 kwadracików, a następny GRAND MASTER AUDIO ma ich 12. Powinni chyba mieć odpowiednio 5 i 6 kwadracików, tak mi sie wydaje.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Spine
Mamy zmianę czasu - czy w wolnej chwili będziesz mógł popędzić zegar na Forum?

Temat był już przerabiany pół roku temu...
Tym razem użytkownik niezalogowany ma prawidłowy czas, a po zalogowaniu - pokazuje o godzinę wcześniej (na komputerze jest prawidłowa godzina).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się jeszcze wpiszę przy okazji w książkę skarg, próśb i zażaleń w rozdziale "prośby"!
Panowie!
Uczyńcie nam przyjemność i wprowadźcie komendę, po wykonaniu której treść tematu nie będzie stronicowana!
Przy czytaniu i korzystaniu z tematów liczących kilkanaście - kilkadziesiąt stron znacznie uprościłoby to ich śledzenie...
Plizzzz icon_mrgreen.gif
Pozdrawiam
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...