Skocz do zawartości

Monitory do yamaha mcr e410


Wampirzasty

Recommended Posts

Witam!
Ostatnio kupiłem wieżę yamaha mcr e410.
Niestety bez głośników i tutaj proszę o pomoc Was.
Zastanawiałem się czy nie kupić nx-e800 , ale pomyślałem że jeśli jest okazja to czemu nie kupić czegoś lepszego.
Od razu pomyślałem o tannoy m1.Czy jest to dobry pomysł?A może te głośniki zwyczajnie nie pasują, a nadają się jakieś inne?
Jakie kabelki polecacie?
Czekam na Wasze opinie.

Pokój: niecałe 17m2
Kwota: do 400 zł
Słucham: rocku,blusa,i wszyskiego co wpadnie w ucho.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahę PianoCraft często "tuninguje' się w taki sposób, że zamienia oryginalne kolumny na jakieś inne.
Oczywiście najczęściej są to niewielkie monitorki standowe, które grają jednak lepiej niż te dołączone do zestawu.
Tannoy M1, to bardzo fajne kolumny standowe. Ma je nawet jeden z moich kolegów i napędza Rotelem RA-931mkII.
Kolumny te na pewno będą pasować do Twojej Yamahy. Kwestia czy lubisz taki rodzaj grania, takie brzmienie. Dość lekkie, ale nieźle wypełnione w średnicy. Wysokie tony na dobrym poziomie, nie rozjaśnione, nie kaleczące uszu. Są to kolumny typu: im lepszy wzmacniacz tym lepiej grają.
Przy oczywistych ograniczeniach wynikających z ich wielkości i ceny.
Jeśli wolisz kolumny jaśniej, ostrzej grające z dużym czy napompowanym basem musisz szukać czego innego. Ale czy znajdziesz przyjemniej grające nie wiem?
O ile nie boisz się dużo starszych kolumn, można by poszukać czegoś vintage. Ale w miarę możliwości określ jakie brzmienie wolisz.
Poza tym zdajesz sobie sprawę, że takie kolumny (nie podłogowe) trzeba postawić na solidnych standach, by dobrze zagrały? A gdzie będą stały u Ciebie? Masz możliwość odsunąć je choć po 30-40cm (a najlepiej więcej) od ścian?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym jakiś nowsze kolumny.
W kwestii brzmienia bardziej podoba mi się ciepły mocny bas, nawet lekko cofnięta średnica.
Głośniki są do mojego pokoju, więc zbyt dużego pola do manewru nie mam.Będą stać na specjalnej półce podwieszane j w miejscu starej wieży.Niestety nie mam możliwości odsunięcia kilkadziesiąt cm od ściany.Chciałbym tylko głośniki , które będą odpowiednie do tego stereo.Nie gorszej czy lepszej klasy.
Jeszcze tak dla mojego świętego spokoju podam dane:impedancja 6Ω
Min moc wejsciowa RMS na kanał 65W + 65W
Max ... 55W + 55W
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsze kolumny ponieważ........? Chyba nie ze względu na dźwięk?
Jeśli musisz postawić kolumny blisko tylnej ściany (szkoda, że nie na standach), to trzeba szukać kolumn z otworem b-r z przodu obudowy albo z obudową zamkniętą (bez otworu).
Na ile konkretnie możesz dosunąć kolumny od ściany?
Cytat

Chciałbym tylko głośniki , które będą odpowiednie do tego stereo.Nie gorszej czy lepszej klasy.


Tego nie rozumiem? Dlaczego miałbyś nie kupić lepszej klasy kolumn? Przecież każdy dąży do poprawy jakości dźwięku, Ty nie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem.Oczywiście , że chcę poprawić jakość.
Moje stero ma stać w pokoju cieszyć przede wszystkim ucho , ale i oko.
Właśnie dlatego wolę kolumny do 10 lat ,a nie 20 czy 30 letnie. Myślę, że to przesada.
Co do odsunięcia kolumn dzisiaj trochę pomyślałem o nowej półce i od 20 do 30 cm powinno dać radę odsunąć głośniki od tylej ścianki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesada? Pokazałbym Ci takie ok. 20 letnie kolumny, na widok których oko by Ci zbielało a ucho nie wiem co by zrobiło, ale byłbyś zachwycony.
I stawianie tu granicy 10, 20 czy 30 lat jest trochę sztucznym zabiegiem, bo wszystko zależy od tego jakiej klasy i jakości są kolumny oraz jak były traktowane.
Tym bardziej, że za 400zł nowe albo dość świeże kolumny będą raczej "paździerzowate" a szukając starszych masz szansę trafić na jakieś perełki.
Mam w domu jako drugie kolumny BNS 232 kupione za 270zł. I nowe, na które zamieniłbym się to są dopiero RLS Callisto IV
http://www.rls.com.pl/CallistoIV.html
Możesz odsunąć kolumny od ściany, to dobrze. Odwdzięczą się lepszym dźwiękiem.
Ale i tak szukałbym takich z b-r z przodu albo konstrukcji zamkniętych.
Czy kupować w takich warunkach Tannoy M1? Można zaryzykować. To niedrogie w miarę niestare kolumny. Jakby co łatwe do sprzedania, bo bardzo popularne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Postanowiłem zacząć od początku i aby mieć jakiś punkt odniesienia kupiłem standardowe monitorki nx e 800.Przekonała mnie również bardzo atrakcyjna cena.Zawszę w późniejszym czasie mogę je wymienić na jakieś inne.Wraz z kolumnami dostałem kabelki. Jednak one mnie bardzo martwią.Mają 8 lat i są trochę podniszczone.
Czy mogli byście mi doradzić jakieś inne odpowiednie dla tego zestawu.Przyznam się , że w tych sprawach jestem kompletnie zielony.Nie chce przesadzić i kupić jakiegoś badziewia bądź kabelki , które będą droższe niż sam zestaw.Potrzebuję 2x 1m.
Liczę na Waszą pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest podniszczone? Kabelki czy kolumny? A kto Ci polecił te nx e 800? Szkoda, że jesteś tak "ostrożny", bo mogłeś kupić lepsze kolumny. Kupiłeś te, o których wspominałeś na początku. Może szukałeś tylko potwierdzenia dla swojego niezbyt szczęśliwego wyboru? icon_rolleyes.gif
Ile możesz wydać na kable? czy 2x1m to nie za mało? Będziesz miał wąską bazę stereo. Chyba, że siedzisz ok. 2-2,5 metra od kolumn?
Masz już jakieś kable głośnikowe.
Słuchałeś pewnie, więc spróbuj opisać jak gra Twój zestaw. Czego Ci ew. w dźwięku brakuje, albo czego jest za dużo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwam nutkę niechęci, jednak mniejsza z tym.
Z całą pewnością nie szukam jakiegoś potwierdzenia dla "mojego niezbyt szczęśliwego wyboru".Przeciwnie jestem z nich bardzo zadowolony, grają naprawdę przyjemnie i z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć , że nie mógł bym znaleźć czegoś lepszego dla mnie w tej kategorii cenowej , rozglądałem się kilka miesięcy.( cena kolumn nie zachaczyła o 300 zł ).Co do Twojego pytania kto mi polecił?... Odpowiadam yamaha i całe grono recenzentów, którzy rozpisywali się o tym zestawie, bo przecież złożyłem pianocrafta do kompletu... Wybacz ale jakoś oni bardziej mnie przekonali.
Kolumny nie są podniszczone są w stanie idealnym bez żadnych rys czy otrąceń itp.Starałem się ująć to jasno najwyraźniej mi nie wyszło.Wątpliwości miałem co do kabli, lecz teraz tak patrze , że są całkiem w porządku jedynie trzeba im będzie odciąć końcówki i po wyrównaniu będą bez zarzutu.

Podczas słuchania odkryłem jedną rzecz której przedtem nie zauważyłem.Mianowicie czasami gdy siec jest obciążona i w pokoju zapalam światło na kilka sekund dźwięk w głośnikach zanika.Z tego co przeczytałem może to być wina skoku napięcia w sieci.Nie wiem czy to pytanie powinienem kierować do Was , ale czy da się z tym zrobić coś nieinwazyjnego by zniwelować nieprzyjemny efekt?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to była niechęć, nie ujrzałbyś tu więcej mojego wpisu. Ok?
Po prostu jak pisałeś małe nieporozumienie wynikło z Twojego nieprecyzyjnego wpisu.
To jasne, że Yamaha poleca te kolumny. A co ma robić, ma nie polecać własnego produktu? Zastanów się. icon_lol.gif
Co do recenzentów, to różnie bywa. Pies, który gryzie karmiącą go rękę jest narażony na przykre konsekwencje. Rozumiesz o czym piszę, czy nie bardzo?
Nie zamierzam tu dyskredytować niezłych skądinąd kolumienek Yamahy. Ale nie od dziś wiadomo i piszą to również recenzenci, że najprostszym sposobem poprawy dźwięku Yamahy Pianocraft jest wymiana kolumn na jakieś inne. Dobrego producenta, specjalisty od kolumn.
Jeśli chodzi o zanikanie dźwięku przy włączaniu światła, to być może linia jest przeciążona? Szczególnie jeśli oświetlenie i gniazdka są na jednym bezpieczniku. Inna możliwość, to jeśli zamiast żarówek używasz świetlówek, czy żarówek energooszczędnych. One podczas włączania się, rozgrzewania pobierają najwięcej prądu i to może być przyczyna takiego stanu rzeczy.

A tak na koniec przyznam, że tu czuję się trochę urażony. Skoro bardziej przekonali Cię inni, to może niech Ci inni się wypowiedzą?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...