Skocz do zawartości

Prosba o pomoc w wyborze


Honolulu

Recommended Posts

Witam.
Na poczatku witam wszyskich serdecznie.
Pokój 22 m2
Zwracam sie z prośbą o pomoc w wyborze zestawu stereo kolumny + amplituner
Słucham róznej muzyki poczawszy od rocka, rapu, elektronika, chilou,t house, troche popu,
Oczywiscie radio z ampli bedzie grało, chce podłaczyć tv do niego oraz laptopa oraz w przyszłości gramofon
Pczatkowo jezeli chodzi o kolumny to skłanialem sie ku jamo s606 lub taga tav 606, ale im wiecej czytałem tym bardziej nie wiem czy to dobry wybor
co do ampli to juz kompletnie nie wiem jaki przez ten gramofon.
Prosze o wasze konkretne propozycje.
Ponizej plan pokoju
Zaznaczenie planowanego postoju kolumn widoczne jako brazowe kwadraty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kupić takie a na amplituner poczekać jak uzbieram, tylko nie wiem ile to bedzie trwało a chciałbym cos posłuchac icon_smile.gif

http://allegro.pl/katowice-mikolow-dali-ze...3322613749.html

a takie?? wizualnie jak dla mnie ok a jak z dzwiekiem, jakościa warte tych pieniędzy ??

http://allegro.pl/podlogowe-kolumny-glosni...3300492276.html

Wracajac do ampli może RADMOR 5102 byłby dobrym rozwiazaniem. Powiedzmy kolumny za ok 2000 i do tego radmor? Da rade je odpowiednio napedzic ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Same kolumny Dali Zensor 5 to 2600pln a gdzie porządny ampel do nich?
Autor napisał wyraźnie że całość do 2500pln.
Zamiast Advance Acoustic K5 można się pokusić o podobną konstrukcję Pylon Pearl w cenie 1000pln za komplet.
http://www.redcoon.pl/B351048-Pylon-Audio-...earl&xtcr=3



Autor Autorowi odpisał, To moje osobiste rozważania icon_smile.gif)

a jak do tego mają sie http://www.stx.pl/stx-fs-250-kolor-redwood.html

w jakiej kolejnosci Jakość/cena ustawilibyście te propozycje (Dali,Advance Acousti,Pylon, STX) ??
Interesuje mnie bardziej czystość i wyrazistość dzwieku niż bass
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ładny Zonk że tego nie zauważyłem haha icon_biggrin.gif
To może podaj w końcu ostateczną kwotę.
Może taki zestaw za 3500 -> http://allegro.pl/harman-kardon-hk-3490-da...3273953628.html
HK 3490 gra całkiem przyjemnie.
Może coś na Tonsilach Maestro II 180? Czy nie lubisz polskich marek.
Od Taga to najmarniej TAV 906F albo Azure F-60
Jeśli możesz drożej to byłoby super..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Dali 450 to dobre, uniwersalne kolumny. Co do wzmacniacza trzeba by się po prostu zastanowić nad jakimś, który ma jedno z wejść wyposażone w przedwzmacniacz gramofonowy.
Z czasem mógłbyś dokupić lepsze, zewnętrzne tego typu urządzenie.

Jeśli chodzi o urządzenie pokoju pod względem słuchania muzyki, to wszystko masz przesunięte za bardzo w lewo. Może się to odbić na nierównowadze w odtwarzaniu muzyki z lewego i prawego kanału.
Lewy może mieć część pasma podbitego czy zniekształconego.
Proszę się nie śmiać z mojego rysunku, bo zdolności graficzne mam bardzo nikłe. Przesunąłbym wszystko bardziej na środek. Dla zachowania symetrii. Szafę dałbym na ścianę z prawej a komodę z lewej strony, koło okna. Telewizor powiesiłbym na ścianie, dolna jego krawędź powyżej górnej ścianki kolumn. Super tak się ogląda a ekran nie odbija dodatkowo dźwięku z kolumn. Ja tak mam i polecam. Ustawienie kolumn pokazałem na rysunku za pomocą tych na zielono wypełnionych kwadratów. I nieprzypadkowo są wysunięte do przodu.
Sofę odsunąłbym nieco bardziej od tylnej ściany, by osłabić niekorzystny wpływ dźwięku odbijającego się od tej ściany. Ponadto na ścianę za Tobą (gdy siedzisz i słuchasz) dałbym półkę z książkami, płytami itp. Jako rozpraszacz. Albo coś a'la obraz na płótnie a pod spodem gruba gąbka czy wełna owcza albo jakiś profesjonalny ustrój pochłaniający.
Stolik na czas odsłuchu dałbym obok sofy, by dźwięk nie odbijał się od blatu. Na podłogę dobrze by było dać wykładzinę albo grubszy dywan.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh dzięki za przemeblowanie, dobrze że nie widziałes miny mojej drugiej połówki jak jej zakomunikowałem że trzeba meble poporzestawiac icon_smile.gif

Wiem że najlepszym rozwiazaniem było by wzmacniacz do tego odbiornik radiowy , przedwzmacniacz, gramofon itd..

Z opcji przedwzmacniacza móglbym zrezygnować, i zaopatrzyć sie w osobne urzadzenie jak przyjdzie pora na gramofon, jezeli to jakośc zwiekszy pole manewru w wyborze amplitunera bo raczej ku takiemu rozwiązaniu bym sie teraz kierował.
teraz pytanie o porównanie wczesniej wymienionego HK3490 do http://allegro.pl/yamaha-r-s700-i3314273683.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajac zestawu okazało sie ze ulice dalej funkcjonuje elegancki sklep z uzywanym stereo , salka odsłuchowa i takw moim przedziale cenowym podlaczono mi :

castle acousticz stirling 3 (1700 zł za pare) + creek a50i (1500 zł) i acoustic research A03 (800zł)

pylon pearl nowe (999 zł) + creek a50i i acoustic research a30

i jeszce jeden zestaw kolumn uzywane za 2400 zł z tymi wzmacniaczami


najlepiej zagrały te trzecie nie pamietam nazwy z acoustic ale cenowo za drogo
potem castle z creek tez wychodzi drogo. Z acoustic cenowo do przełkniecia ale wyglad castle troche do nowoczesnego wnetrza mi nie gra.
pylony najlepiej zagraly z acoustic cenowo tez by wyszlo spoko, aczkolwiek w porównaniu z poprzednimi zestawami czuje sie braki.
I dalej nie wiem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałeś się bardzo dużo. Że za prawdziwą jakość dźwięku trzeba sporo zapłacić i nie wszystko gra, co Ci się akurat podoba.
Swoją drogą, to dla takich Castli, gdyby mi się podobały brzmieniowo gotów bym zmienić wystrój wnętrza. A nowocześnie urządzone pokoje (czyli na ogół dużo płaskich, twardych powierzchni, brak dywanów, zasłon, miękkich mebli), są niekorzystne dla dobrego dźwięku.
Dali 6006, spore kolumny duży dźwięk. Zagrają mocno, dynamicznie (odpowiednio napędzone), w sposób niewyostrzony i jednocześnie bez większego wyrafinowania/niuansów.

Cytat

i jeszce jeden zestaw kolumn uzywane za 2400 zł z tymi wzmacniaczami

najlepiej zagrały te trzecie nie pamietam nazwy


Szkoda, ze nie pamiętasz tak ważnej w sumie rzeczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...