Skocz do zawartości

Do kolumn Klipsch Synergu F2 (100W)


jaman

Recommended Posts

Do kolumn chciałbym dokupić wzmacniacz stereo. Budżet to ok 2000 zł. Słucham głównie rocka, zależy mi na czystym brzmieniu, dobrym basie i wyraźnymi wysokimi tonami. Pokój ma 20 m2. Teraz posiadam amplituner ONKYO TX-8211 i odtwarzacz CD ONKYO DX7210. Sprzęt gra dobrze. Sprzęt może być używany, ale zależy mi na dobrym odsłuchu. Nie mam żadnego rozeznania w tego typu sprzęcie i porównania jak on może grać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy uda się jakoś doprowadzić wzmacniaczem do porządku dźwięk, który zmodyfikują Klipsche. Szkoda, że przed zakupem kolumn nie zapytałeś jakie byłyby dobre.
Ale jeśli nie zależy Ci na neutralności brzmienia ani na jego naturalności, to może nie będzie źle.
Dla Ciebie oczywiście. Ale przecież to ma być dla Ciebie. Ty będziesz słuchał.
Te kolumny grają mocnymi niskimi tonami (przydałaby się lepsza kontrola) i dość wyrazistymi wysokimi. Najgorzej jest ze średnicą.
Jaki miałby to być wzmacniacz?
Do głowy przychodzi mi co prawda dość miękki, ale dobry, energetyczny wzmacniacz Densen B-100
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/24/134266.php
Możesz poszukać wzmacniacza NAIM NAIT 5(i) albo jakiegoś innego modelu.
A tu masz szybki i mocny Baltlab Epoca 2, choć nie wiem, czy nie obnaży on wad Twoich kolumn.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/19/130695.php
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jestem za mało osłuchany w sprzęcie by stwierdzić co mi się podoba. Chciałbym by dźwięk był jak najbardziej wiernie odtworzony. Jeśli problemem są kolumny, to je mogę zawsze na Allegro sprzedać, pod warunkiem, że zauważę różnicę na korzyść nowych kolumn. Te akurat w sklepie najlepiej dla mnie brzmiały i je kupiłem. Nie odsłuchiwałem za wiele, kilka lat temu chciałem coś szybko kupić. Teraz jest inaczej, nie śpieszy mi się i mogę więcej czasu poświęcić na odsłuchy. Jakie kolumny warto zatem odsłuchać w cenie ok. 2500 zł za obie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W podobnym budżecie???

Jaman wspominał o kwocie 2 tysiące, więc HK za taką kwotę to raczej kiepskie wyjście icon_mrgreen.gif

Natomiast f1angel wspominał o Baltlabie - ten wzmacniacz naprawdę wymaga dużo droższego sprzętu towarzyszącego, by rozwinął skrzydła!
Dotyczy to nie tylko kolumn, ale i CDka.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...