Skocz do zawartości

Jaki ciepły wzmacniacz do Klipsch RB-81 (lub 81 II)


kris.public

Recommended Posts

Cześć

Jak w temacie, czytałem ze te kolumny grają dosyć ostro a ja chciałbym je zrównoważyć jakimś ciepło grającym wzmacniaczem tranzystorowym. Możecie coś polecić do tych kolumn?
Cena wzmacniacza to max 3K PLN, pomieszczenie 22m2, źródło dźwięku to blu-ray Panasonic DMP-BDT320 (pliki flac i mp3) oraz TV/Radio z kablówki, muzyka to właściwie każda ale chyba najwięcej pop, rock, hip hop, DnB, dance.

A może ktoś wie gdzie można te kolumny odsłuchać? Dzwoniłem po Warszawie ale niestety nikt nie ma ich na miejscu.

Krzysiek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować kolumny, o których wiadomo, że nie grają dobrze (wyostrzony dźwięk) a później szukać wzmacniacza, który to zniweluje (złagodzi/ociepli)? icon_eek.gif Lepiej posłuchaj kolumn, które masz zamiar kupić. Polecam wycieczkę do dobrze zaopatrzonego salonu audio. Kupowanie w ciemno, szczególnie nowego sprzętu może się skończyć bólem uszu albo głowy i ogólnym niezadowoleniem. O tym, że traci się 20-50% na odsprzedaży tylko wspomnę.
Poza tym widząc ile chcesz wydać na kolumny i wzmacniacz dziwię się, że będziesz korzystał z tak słabego źródła dźwięku jak odtwarzacz blu-ray. Pliki mp3 też zaniżają poziom jakości dźwięku.
Przydałby Ci się choćby niedrogi a dobry przetwornik cyfrowo-analogowy tzw. DAC, który poprawiłby odbiór ze wszystkich tych źródeł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tymi kolumnami ponieważ zależy mi na wyciśnięciu w miarę głębokiego basu z takiego zestawu a te kolumny maja całkiem spory głośnik średnio/niskotonowy w porównaniu do innych podstawkowych + duże pudło.

Dokładnie tak jak piszesz mam obawy co do kupowania sprzętu bez odsłuchu ale niestety nigdzie tych kolumn nie mają dostępnych. Na razie posłucham sobie MAGNAT QUANTUM 673 oraz Monitor Audio BX2 i być może kupię jedne z nich.

Jak będę na odsłuchu to może poproszę o podłączenie też DACa i porównam sobie z blu-ray. Jeśli będę słyszał dużą różnicę to zacznę zbierać na DACa.

Możesz polecić jakiś niedrogi DAC?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...