Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Cholasina

Podłączenie Kina Domowego do Sony BDP-S590

Witam wczoraj nabyłem odtwarzacz Blu-Ray SONY BDP-S590 i mam pytanie, chodzi podłączenie do niego zestawu 5.1, nie ma z tyłu odtwarzacza normalnych wyjść typu Left Surround, Front Left, Subwoofer itp. są dwa wyjścia Left i Right ale to stereo a to mnie nie interesuję. Są tam dwa wyjścia "odpowiedzialne" za multichannel:

Jedno Optical Digital Out:

Drugie Coaxial:

W zestawie głośników 5.1 też nie mam normalnego wejścia po jednym chinchu do każdego kanału tylko jedno wejście zbiorcze wyglądające tak:

Ma ktoś pomysł jak to ze sobą połączyć by uzyskać normalny dźwięk wielokanałowy?

Z góry dziękuję

Co to za zestaw 5.1?
Subwoofer ze wzmacniaczem zasilającym 5 małych głośników?
Jakie ma wejścia?

Odtwarzacz SONY nie ma wbudowanego dekodera 5.1, stąd brak takich wyjść (wielokanałowy - na 6 cinch), a jedynie cyfrowe albo analogowe stereo (2x cinch).
Jest to raczej rzadkość w odtwarzaczach BR (taki dekoder ma np. Panasonic DMP-BD80, ale to model już nie produkowany, bez 3D).

Jedyna możliwość wielokanałowego dżwięku zz tego BR to podłączenie kablami cyfrowymi (optyczne, coaxial lub HDMI) z amplitunerem, który ma jedno z akich wejść.

Pozdrawiam
PS. Nie wiem, jakie są połączenia w Twoim gnieździe 5.1 - na najniższej fotce...

Jeśli chodzi o zestaw 5.1 to dość stary Belstar bez żadnych rewelacji zestaw wygląda tak:

wejścia ma dwa Staereo z dwoma chinchami i 5.1 input widoczne na zdjęciu to czarne 9-pinowe kółeczko i to wszystko, a dałoby radę jakąś przejściówe skołować z coaxial czy optical na to "coś" bo amplitunera nie posiadam a koszt tego jest dość "kosmiczny" icon_smile.gif

Najtańsza opcja to zmiana odtwarzacza na taki z wbudowanymi dekoderami DD/DTS - aby wypuszczał 5.1 po analogu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0