Skocz do zawartości

Podłączenie Kina Domowego do Sony BDP-S590


Cholasina

Recommended Posts

Witam wczoraj nabyłem odtwarzacz Blu-Ray SONY BDP-S590 i mam pytanie, chodzi podłączenie do niego zestawu 5.1, nie ma z tyłu odtwarzacza normalnych wyjść typu Left Surround, Front Left, Subwoofer itp. są dwa wyjścia Left i Right ale to stereo a to mnie nie interesuję. Są tam dwa wyjścia "odpowiedzialne" za multichannel:

Jedno Optical Digital Out:




Drugie Coaxial:




W zestawie głośników 5.1 też nie mam normalnego wejścia po jednym chinchu do każdego kanału tylko jedno wejście zbiorcze wyglądające tak:




Ma ktoś pomysł jak to ze sobą połączyć by uzyskać normalny dźwięk wielokanałowy?

Z góry dziękuję
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za zestaw 5.1?
Subwoofer ze wzmacniaczem zasilającym 5 małych głośników?
Jakie ma wejścia?

Odtwarzacz SONY nie ma wbudowanego dekodera 5.1, stąd brak takich wyjść (wielokanałowy - na 6 cinch), a jedynie cyfrowe albo analogowe stereo (2x cinch).
Jest to raczej rzadkość w odtwarzaczach BR (taki dekoder ma np. Panasonic DMP-BD80, ale to model już nie produkowany, bez 3D).

Jedyna możliwość wielokanałowego dżwięku zz tego BR to podłączenie kablami cyfrowymi (optyczne, coaxial lub HDMI) z amplitunerem, który ma jedno z akich wejść.

Pozdrawiam
PS. Nie wiem, jakie są połączenia w Twoim gnieździe 5.1 - na najniższej fotce...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zestaw 5.1 to dość stary Belstar bez żadnych rewelacji zestaw wygląda tak:



wejścia ma dwa Staereo z dwoma chinchami i 5.1 input widoczne na zdjęciu to czarne 9-pinowe kółeczko i to wszystko, a dałoby radę jakąś przejściówe skołować z coaxial czy optical na to "coś" bo amplitunera nie posiadam a koszt tego jest dość "kosmiczny" icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...